Dobrissimo! Opera od kuchni

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Pasjonująca rozmowa o miłości do muzyki, życia i gotowania.

Dobrissimo to długie rozmowy prowadzone ciepłym letnim wieczorem przy kieliszku dobrego wina.

To przyjaźń, która rodzi się niepostrzeżenie podczas zajadania się truskawkowym tortem.

To wspólne spędzanie czasu na słuchaniu muzyki, pasjonujących rozmowach o niej, na wspólnym gotowaniu i jedzeniu.

Dobrissimo to esencja tej wyjątkowej książki.

Aleksandrę Kurzak, najsłynniejszą polską śpiewaczkę operową, oraz Marzenę Rogalską, dziennikarkę uwielbianą przez Polki, połączyła miłość do opery. Porywające historie o emocjach i namiętnościach stały się inspiracją do rozmowy o tym, co im w duszy gra.

Bo opera to tak naprawdę życie. To radość bycia razem, którą Aleksandra i Marzena chcą się podzielić z każdym z nas. Przywołując operowe smaczkii rozkoszując się smakami ulubionych, jeszcze parujących potraw, przy pięknie zastawionym stole rozmawiają o rodzinie, przyjaźni, pasji i muzyce, która bywa światłem w najtrudniejszych momentach życia.

Tagi: wspomnienia

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Dobrissimo! Opera od kuchni

Opinie o książce - Dobrissimo! Opera od kuchni

Z największą przyjemnością powróciłam do odkrywania na nowo twórczości autorki, którą znam ze wcześniejszych przeczytanych przeze mnie powieści cyklowych: Karla Linde (tom 1), Karla Linde (tom 2) do których zamierzam za jakiś czas powrócić i dokończyć, bo uważam, że Pani Marzena Rogalska ma w sobie duży pisarski potencjał, trafne wyczucie tematyczne oraz to, co ja cenię najbardziej u dziennikarzy komunikatywność połączoną z ogromnym poczuciem humoru, lekkim dystansem do siebie samej, wiedzą, z którą chętnie się dzieli z innymi pragnącymi poznawać autorkę od innej strony. Zanim rozpoczęłam, czytać tę książkę to zapoznałam się z jej główną treścią, a co najważniejsze okazało się, że współautorkę Panią Aleksandrę Kurzak znałam nieco wcześniej dzięki temu, że słuchałam w audycji muzycznej poświęconej muzyce operowej prowadzonej przez osobę, znającą doskonale ten świat, gdyż zajmował się na co dzień śpiewaniem operowym, promowaniem nowych młodych operowych talentów. Miał możliwość zaśpiewania również z nimi, prowadzenia koncertów i zachwycaniem się ich kunsztem głosowym, a na koniec przeprowadzał piękne z nimi rozmowy na temat zaśpiewanych oper. Był to fantastyczny, pełen ciepła, wiedzy, sympatyczności, kultury rozmowy, szacunku dla rozmówcy śp. Pan Kazimierz Kowalski, z którym miałam możliwość rozmowy jako słuchaczka o muzyce, którą prezentował w autorskich audycjach. Dzięki temu, że śp. Pan Kazimierz Kowalski przypomniał, o istnieniu ...
Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-12-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
"Dobrissimo! Opera od kuchni" to książka napisana przez dziennikarkę Marzenę Rogalską oraz sławną śpiewaczkę operową Aleksandrę Kurzak. Czytając tę książkę czułam się jakbym siedziała razem z tymi wspaniałymi paniami, piła kawę i słuchała ich opowieści. Dowiadujemy się w jaki sposób obie autorki poznały się i co zapoczątkowało ich piękną przyjaźń. Pani Aleksandra opowiada o swojej karierze operowej, a także o tym jak zaczęło się jej wielkie gotowanie. Oprócz interesujących historii i anegdot o rodzinie, przyjaźni, operze i muzyce dostajemy smaczne kulinarne przepisy. Książka zachwyca treścią, długimi rozmowami pomiędzy autorkami, ale także pięknymi zdjęciami Pani Aleksandry, jej rodziny oraz potrawami przygotowanymi przez Panią Aleksandrę.Przyznam się szczerze, że nigdy nie byłam w operze. Po przeczytaniu tej książki mogę powiedzieć, że chciałabym poznać osobiście obie autorki. Spędziłam z nimi cudownie czas. Bawiłam się znakomicie. Jestem oczarowana pięknym wydaniem tej książki, która zachwyca okładką i całym środkiem.Przekonacie się, że przepisy Pani Aleksandry będą wykorzystywane przez każdego kto będzie miał w domu tę książkę. U mnie ta książka będzie zajmowała szczególne miejsce na półce. Jeśli nie macie pomysłu na prezent to a książka będzie strzałem w dziesiątkę i może nabierzecie ochoty, żeby wybrać się do opery 😉 Gorąco polecam!   ...

Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska