Dobry początek

Brian Jackson wierzy w to, że uczestnictwo w popularnym turnieju wiedzy pomoże mu zdobyć serce uniwersyteckiej piękności Alice Harbinson. Plan nawet mógłby się powieść, gdyby nie jego wrodzone szczęście do… pecha. Najpierw feralne eliminacje, potem niefortunnie ulokowane uczucia i wreszcie finałowa kompromitacja.

Brian poczuł na własnej skórze, że wiedza to nie mądrość, zauroczenie to nie prawdziwa miłość, a dobry początek wcale nie gwarantuje happy endu.

Informacje dodatkowe o Dobry początek:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2012-10-03
Tytuł oryginału: Starter For Ten
Tłumaczenie: Mira Czarnecka

Kup książkę Dobry początek

Dobry początek - opinie o książce

Pierwsza książka Nichollsa podobała mi się bardzo. Do tej sięgnęłam z ciekawości i nie zawiodłam się. Ubawiłam się nieziemsko ,raz nawet do łez;) Często płacze na książkach ,ale ze wzruszenia. A tym razem ze śmiechu co bardzo mi imponuje. Mam nadzieję ,że niedługo pojawi się następna książka tego Pana ,ale niech stawia na dobry humor bo mu go nie brakuje! Moment ,gdy Brian robił sobie zdjęcia z Alice będzie mi poprawiał humor jeszcze długi długi czas:) ZJADŁAM!
Avatar użytkownika - Alis17
Alis17
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Pełna humoru opowieść o roku z życia studenckiego Briana Jacksona. Brian marzy o uczestnictwie w teleturnieju wiedzy, którym mógłby zaimponować wielu osobom, ale przede wszystkim samemu sobie. Jednak nie wszystko idzie po jego myśli, nawet miłość jego życia wymyka mu się z rąk. Momentami płakałam ze śmiechu czytając tą książkę. Warto po nią sięgnąć.
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2013-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Nigdy nie sądziłam, że jakaś książka, która się głośno reklamuje, może mnie naprawdę rozbawić. Z reguły te, które najgłośniej krzyczą są warte umiarkowanej uwagi. ,,Dobry początek" to książka, która może nie wzrusza do łez, nie tarza się po dywanie ze śmiechu wynikającego z jej treści, jednak ma coś, co czyni ją urokliwą. Piszę uczciwie, że można się przy niej uśmiechać i zdobyć dużo wiedzy, jednak pozostawia wiele do życzenia fakt, że tę wiedzę posiada nieledwie dziewiętnastolatek. Odrobinę mnie to zszokowało, bo sama jestem w tym wieku, a na pytania zadawane tam, znałabym odpowiedzi może 3, 4. Nie jest to oczywiście wadą książki, to po prostu coś, co nie do końca wpasowuje się w schemat całości utworu. Największym plusem książki ,,Dobry początek" jest sposób w jaki jest napisana. Jak opisuje sytuacje narrator. Dystans, swoboda i humor to coś, z czego książka może być dumna. I sądzę nawet, że autor w sposób bardzo rzeczywisty opisał życie studenta. Widzę, że Amerykanin, czy Polak, każdy student jest taki sam. Godna pozycja dla każdego, kto szuka rozluźnienia i rozbawienia, a przede wszystkim dla łowców ciekawostek.
Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2007-06-12, Przeczytałam,
Jeden dzień
David Nicholls0
Okładka ksiązki - Jeden dzień

Tytułowy jeden dzień to 15 lipca, w którym bohaterowie książki Emma i Dex spotykają się po raz pierwszy i w którym ich losy śledzimy przez...

My
David Nicholls0
Okładka ksiązki - My

Douglas Petersen dostrzega, że jego żona poszukuje nowej drogi życia, a wydawało mu się, że będą szukali tej drogi we dwoje. Tym bardziej, że ich syn wkrótce...