Dogman. Bierz go!

Tom 2 cyklu Dogman

Dogman, gończy ogar z psiarni twórcy Kapitana Majtasa, wytrwale podąża śladem występku. Gdy Kot Pet wydostaje się z pudła i znów spada na cztery łapy, chwyta miasto w pazury zła. Przysłowie głosi, że ryba psuje się od głowy... Czy za sprawą Dogmana Pet znów paradować będzie w mamrrrrowym try-kocie, czy też będzie miau satysfakcję z dokonania zbrodni dosko-t-nałej?

Informacje dodatkowe o Dogman. Bierz go!:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-01-16
Tytuł oryginału: Dogman 2

Tagi: bóg Książeczki obrazkowe dla dzieci

Kup książkę Dogman. Bierz go!

Dogman. Bierz go! - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

PIES 2

„Najlepsza książka o gliniarzu z psią głową, jaką kiedykolwiek napisano” (prababcia George’a) powraca. Zabawa z pierwszym tomem była naprawdę udana i taka sama jest też w przypadku ciągu dalszego. Komu więc podobał się tamten komiks, z tego będzie równie zadowolony. Kogo nie kupił, nie kupi i tym razem. A kto nie zna, a lubi „Kapitana Majtasa” i podobne mu klimaty, powinien całość poznać, bo jest tego warta.

Jeśli chodzi o fabułę, powtórzę to, co już pisałem, bo w zasadzie zmieniło się niewiele. „Dogman” dzieje się na dwóch planach. Pierwszym z nich jest historia George’a i Harolda, dwóch szkolnych przyjaciół, którzy uwielbiają robić komiksy. Zasłynęli w podstawówce tworząc przygody Kapitana Majtasa, ale czy to ich jedyne dzieło? Nie, ich pierwszym komiksem były „Psigody Dogmana”, które po latach postanowili przedstawić w nowej formie.
I tu dochodzimy do drugiego planu, gdzie zaczyna się właściwa akcja. Nieco bezmózgi policjant Nać i jego mądry pies Greg zostali ranni w wyniku wybuchu bomby i jedynym ratunkiem stał się dla nich przeszczep psiej głowy do ludzkiego ciała funkcjonariusza. Tak narodził się superglina Dogman, który jednak okazał się posiadać wiele zwierzęcych nawyków i sprawiać jeszcze więcej kłopotów niż wcześniej. W tym tomie zbliżają się urodziny szefa i nasz bohater ma za zadanie wybrać się do sklepu i kupić rybkę. I tak zaczyna się kolejna, szalona przygoda!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/dogman-tom-2-bierz-go-dav-pilkey.html

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

„Jeśli lubisz akcję… dreszcz emocji… i śmichy…” seria o Dogmanie jest dla ciebie ? Ze swojej strony polecam ?

Szerzej o książce + zdjęcia na moim blogu:

Na przekór. Superkot. Klub komiksowy. Tom 3
Dav Pilkey0
Okładka ksiązki - Na przekór. Superkot. Klub komiksowy. Tom 3

Klub komiksowy rozwija się w różnych kierunkach! Naomi, Melvin i rodzeństwo próbują znaleźć swój cel. Naomi wpada na pomysł szybkiego wzbogacenia się,...

Dogman (Tom 8). Dogman 8. Aport z oblężonego miasta
Dav Pilkey0
Okładka ksiązki - Dogman (Tom 8). Dogman 8. Aport z oblężonego miasta

Straszny Dziadunio znów się pojawia, by konsekwentnie stanąć po stronie Zła, które wcieliło się tym razem w nie-dobrą Wróżkę. W imię fałszywie pojmowanej...