Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu

77 ciekawostek o kolorach to praktyczny poradnik dla wszystkich poszukujących informacji o kolorach oraz o ich wpływie na nasze życie i zachowanie. Baw się kolorem, zmieniaj swoje otoczenia na lepsze i spełniaj własne barwne marzenia. Poznaj magię kolorów, abyś mógł świadomie żyć i się rozwijać.

Znajdziesz tu odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

1. Dlaczego na randkę najlepiej założyć czarną lub czerwoną bieliznę?

2. Komu dać żółte kwiaty?

3. Czemu Stoch lepiej skakał w brązowym kombinezonie?

4. Dlaczego pracownica banku nie powinna zakładać różowej sukienki?

5. Czy przez zielone koszulki można przegrać mecz piłkarski?

6. Dlaczego w kulturach Wschodu biały jest kolorem żałoby?

7. Czemu dziewczynki ubiera się na różowo?

8. W jaki papier zapakować podarki pod choinkę?

9. Czemu Hillary Clinton założyła białą sukienkę w debacie prezydenckiej?

10. Dlaczego do Urzędu Skarbowego warto ubrać się na szaro?

11. Czemu nie mamy apetytu na niebieskie rzeczy?

12. Sypialnia na niebiesko, zielono czy biało?

13. Dlaczego w logotypach jest często kolor pomarańczowy?

14. Czemu kobiety kochają srebro i złoto?

Informacje dodatkowe o Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-03-14
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu

Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2018-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

"Doktor Kolor" Marka Borowińskiego to dobra lektura dla każdego, kto przywiązuje wagę do kolorów. Ileż to razy w życiu przemalowujemy mieszkanie? Ile czasu spędzamy nad tym, czy kolory ubrań, które założyliśmy, pasują do siebie, a co ważniejsze - czy pasują do okazji?

Pełna recenzja na zukoteka.pl

Kolory odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka - większą niż możemy sobie wyobrazić. Każdy z nas mniej lub bardziej świadomie wybiera te kolory, z którymi czuje się najlepiej, które mu się dobrze kojarzą i które pasują do jego charakteru. Z kolei unika tych, które go drażnią i powodują uczucie dyskomfortu.

Poszczególne barwy oddziałują na nasz system nerwowy i emocjonalny. Pobudzają lub wyciszają, ułatwiają skupienie i wspomagają myślenie. Trzy podstawowe kolory to żółty, czerwony i niebieski. Każdy z nich wyzwala w człowieku inne emocje. Żółty prowokuje czynności takie jak czytanie, pisanie, mówienie, myślenie analityczne. Czerwony powoduje przyspieszone bicie serca, podnosi ciśnienie, a nawet sprawia, że wzrasta temperatura naszego ciała. Niebieski jest kolorem chłodnym, ułatwia zasypianie, wycisza. Może także obniżyć gorączkę!

Mózg lubi kolory, które przechodzą harmonijnie w następującej kolejności: żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, niebieski i zielony.

Barwy są ważne w każdym aspekcie naszego życia. Mieszkanie musi być urządzone tak, żeby mieszkańcy dobrze się w nim czuli. Ściany nie mogą przytłaczać, a jeśli pomieszczenie ma służyć do wypoczynku, nie powinny też pobudzać. Inaczej malujemy pokój dziecięcy, pokój nastolatka i sypialnię - właściwe dopasowanie to połowa sukcesu. Reszta to dobrze dobrane meble i dodatki. Te ostatnie są niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli pokój jest zbyt surowy lub mało przytulny.

Książka Doktor kolor Marka Borowińskiego wprowadza nas w świat barw, które otaczają nas na każdym kroku. Nie tylko możemy przeczytać, o czym świadczy nasza sympatia do różu, ale też możemy się dowiedzieć, jak przy pomocy barw manipulują nami w sklepach czy w internecie. To nieprawdopodobne, jak działa na nas siła przyzwyczajenia - czerwony napis na żółtym tle kojarzy się z promocjami, a zielone oznaczenia z produktami bio. Oczywiście w sprzedaży jest to nagminnie wykorzystywane.

Równie ważna, jak kolor mebli czy ubrań, jest dla nas barwa... jedzenia! Tak! Poszczególne grupy warzyw i owoców można podzielić kolorystycznie i okazuje się, że owoce w tych samych barwach mają ze sobą wiele wspólnego. Zielone - zawierają sporą ilość kwasu foliowego, a także witaminy A, C i E. Żółte i pomarańczowe owoce i warzywa bogate są  w beta-karoten. A białe to naturalne antybiotyki - mają działanie przeciwwirusowe, dlatego czosnek, cebulę, por czy chrzan zawsze warto uwzględnić w diecie.

Książka doktora Marka Borowińskiego to skarbnica wiedzy i ciekawostek. Tematyka przedstawiona w ciekawy sposób, prostym językiem. Autor zaciekawia czytelnika, a piękne zdjęcia i oprawa graficzna dodatkowo przyciągają uwagę. Z lektury można dowiedzieć się wiele o sobie, a także uzyskać ciekawe wskazówki dotyczące wyposażenia domu, wystroju stołu na przeróżne okazje, a nawet jakie kwiaty wypada, a jakich nie wypada i dlaczego żółte są kontrowersyjne.

Dużo interesującej treści, a wszystko kręci się dookoła koloru! Polecam każdemu, kto lubi lekkie książki, poradniki, ciekawostki.