Doktor Styks

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-09-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7506-879-5
Liczba stron: 288

Ocena: 3 (1 głosów)

Młody radiowiec, Gwidon Michałowicz, przejmuje popularne słuchowisko, którego twórca zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Próbując dopisać zawieszoną historię i rozwiązać tajemnicę śmierci poprzednika, Gwidon prosi o pomoc aktorów, którzy współpracowali przy realizacji programu. W ten sposób poznaje Agnieszkę, młodą techniczkę, która wydaje się nie pasować do rzeczywistości lat siedemdziesiątych. Niespodziewanie Gwidon przenosi się do świata ze słuchowiska. Jednakże urok międzywojennej Warszawy szybko znika wraz z kolejnymi doniesieniami o spisku, który uknuł tajemniczy doktor Styks.

Tymczasem sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli, bowiem bohaterowie programu radiowego zaczynają przenikać do rzeczywistości Michałowicza.

Gwidona goni czas, śledztwo wymaga rozwiązania, a w dodatku z każdym kolejnym krokiem postawionym pomiędzy światami wzrasta zagrożenie dla obu rzeczywistości. A doktor Styks tylko na to czeka.

Kup książkę Doktor Styks

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Doktor Styks

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2018-01-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,

Utopija historia o tym, jak młody radiowiec dostaje zawodową szansę. Ma napisać scenariusze popularnego sluchowiska. Nie wie jednak, że bohaterowie ze słuchowiska naprawdę żyli i usiłują przedostać się do siermiężnej rzeczywistości lat 70. XX wieku. Czasem bywa strasznie, czasem autor przekazuje swoje sztandarowe hasła, które mają być śmieszne, a są co najwyżej szowinistyczne lub antysemickie. Jest też pewna kobieta, która będzie się pojawiać w życiu radiowca pod warunkiem, że ten odpowiednio napisze scenariusz. Ot, taki radiowy powrót do radia z czasów komunizmu, czyli coś, co autor doskonale zna ze swoich doświadczeń zawodowych.

Link do opinii
Inne książki autora
I stała się ciemność
Marcin Wolski0
Okładka ksiązki - I stała się ciemność

Pełne humoru, niepublikowane dotychczas, opowiadania Marcina Wolskiego! Proponowana publikacja to zbór opowiadań autorstwa Marcina Wolskiego. Utwory...

Prezydent von Dyzma
Marcin Wolski0
Okładka ksiązki - Prezydent von Dyzma

Achtung! Poszukiwany prezydent von Dyzma. Ostatnia nadzieja nazistów...     Jest schyłek II wojny światowej, wielka sowiecka ofensywa przetacza się przez...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy