Dolny Śląsk. Travelbook

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2021-05-05
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788328373396
Liczba stron: 279
Język oryginału: Polski

Ocena: 6 (1 głosów)

Większe zagęszczenie zamków i pałaców niż na Dolnym Śląsku, można znaleźć podobno tylko w Dolinie Loary we Francji. Wspaniałych zabytków jest tu rzeczywiście nieprzebrana liczba. Sama stolica regionu - Wrocław - pełna jest architektonicznych perełek. Region słynie nie tylko ze wspaniałych pamiątek historii. Dolny Śląsk to również prastare Sudety, składające się z wielu różnorodnych pasm górskich na czele z Karkonoszami, gdzie w dolinach przycupnęły słynne kiedyś w całej Europie, a ostatnio na nowo prężnie się rozwijające kurorty i uzdrowiska.

Tagi: Dolny Śląsk podróże zwiedzanie zabytki

Kup książkę Dolny Śląsk. Travelbook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dolny Śląsk. Travelbook

Na Dolnym Śląsku byłam już kilkukrotnie i ciągle odkrywałam nowe, piękne miejsca. Ponieważ jestem zwolenniczką podróży objazdowych, nie lubię spędzać czasu w hotelu nad basenem czy leżąc plackiem na plaży nad morzem. Ponieważ podczas naszych podróży często się przemieszczamy, mamy samochód wypakowany po brzegi. Jest tam łóżko, kuchenka gazowa, stolik, foteliki, garnki, talerze, baniaki z wodą, rzeczy Lakiego i milion innych rzeczy potrzebnych w podróży do ewentualnego pikniku lub odpoczynku w drodze.

Lubimy wieść takie życie, to właśnie wtedy odpoczywamy najlepiej, jesteśmy wolni, przemieszczamy się, kiedy chcemy, jak chcemy, gdzie chcemy.

Dlatego właśnie stwierdziłam, że ten przewodnik o Dolnym Śląsku będzie w sam raz dla nas. I nie pomyliłam się.

Pierwszy jego plus to rozmiar. Jest nieduży, zmieści się bez problemu w moim czerwonym plecaczku.

Środek, mimo małego rozmiaru, to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Całość podzielona jest ns regiony, co znacznie ułatwia planowanie podróży. Mamy tu wyróżnione: Wrocław i okolice, Ząbkowice Śląskie i okolice, Kotlina Kłodzka, Świdnica i okolice, Kotlina Jeleniogórska, Karkonosze, Góry Izerskie.

Początek książki to praktyczne informacje o całym regionie. Przegląd historyczny, potrzebna wiedza o komunikacji, noclegach, wyżywieniu, geografia terenu, opis przyrody. Dowiadujemy się, czego możemy się spodziewać podróżując po Dolnym Śląsku, jakie zabytki czy perełki możemy tu spotkać. Ogrom zamków i pałaców, piękno krajobrazu, tajemnice Kompleksu Riese. To wszystko tam znajdziemy.

Dodatkowo książka jest ozdobiona przepięknymi zdjęciami. Opisy są przystępne, pomogą w racjonalnym zaplanowaniu podróży i zwiedzaniu.

Muszę przyznać, że czytając "Dolny Śląsk" korzystałam jednocześnie z Mapy Google w telefonie i w miejscach ciekawych, które chcę odwiedzić, przypinałam pinezki. I nazbierało mi się ich tyle, że w tym roku raczej wszystkiego nie zwiedzimy, tym bardziej, że ten region nie jest jedynym, który planuję zwiedzić w tym roku.

Dlatego też muszę rozejrzeć się za kolejnym takim fajnym i praktycznym przewodnikiem innego regiony Polski.

Link do opinii
Inne książki autora
Mediolan i Lombardia. Travelbook. Wydanie 3
Beata i Paweł Pomykalscy0
Okładka ksiązki - Mediolan i Lombardia. Travelbook. Wydanie 3

Lombardia to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Włoch północnych. Znajduje się tu Mediolan - nowoczesna metropolia zwana drugą stolicą...

Bośnia i Hercegowina. Przewodnik
Beata i Paweł Pomykalscy0
Okładka ksiązki - Bośnia i Hercegowina. Przewodnik

Kraj ten to niezwykła różnorodność kulturowa, gdzie nowe miesza się ze starym, a Wschód z Zachodem. To mieszanka reliktów średniowiecznego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy