Dom babci

Co wieczór, kiedy zapadał zmierzch, babcia i wnuczek przytulali się do siebie i rozmawiali. Snuli wspomnienia i planowali przyszłość. Więź pomiędzy nimi była wyjątkowa. Jednak babcia robiła się coraz starsza i coraz trudniej było jej robić niektóre rzeczy. Gdy pewnego dnia odeszła, pozostała pustka. Chłopiec, nie chcąc się z tym pogodzić, zabiera się do pracy…
Przepiękna i niezwykle poruszająca opowieść o chłopcu, który próbuje poradzić sobie ze stratą bliskiej jego sercu osoby.

Informacje dodatkowe o Dom babci:

Wydawnictwo: CzyTam
Data wydania: 2017-09-15
ISBN: 978-83-944650-9-4
Tytuł oryginału: The Bulding Boy
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska TERKA
Ilustracje:David Litchfield

Kup książkę Dom babci

Dom babci - opinie o książce

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, są to osoby które najczęściej pozwalają na dużo więcej niż rodzice i potajemnie dają wnuczkom słodycze, a kiedy odchodzą zostawiają po sobie ogromną pustkę nie do zastąpienia niczym ani nikim innym.
Pewien chłopczyk miał babcię która kiedyś była architektem i projektowała najwyższe wieżowce i najpiękniejsze pałace, opowiadała mu o tym często wieczorami przy kominku. Mówiła swojemu wnuczkowi o tym że ona zbuduje dom dla niego i będzie on o wiele lepszy niż te wszystkie budynki które zaprojektowała, niestety pewnego dnia kiedy chłopiec do niej przyszedł jej już nie było. Ponieważ chłopczyk bardzo kochał swoją babcię wpadł na wspaniały pomysł, ze wszystkiego co znalazł stworzył robota który był identyczny jak jego babcia. Kiedy tylko postać otworzyła oczy porwała chłopca i bez słowa zaczęła biegnąć na przód, pokonali morza, oceany i duże miasta, aż dotarli do wzgórza na którym był dom dla wnuczka.
Babcia to osoba której nie da się zastąpić, ona uczy nas wielu rzeczy tylko najczęściej nie zauważamy tego, dopiero gdy odchodzi doceniamy to co nam dała. Kiedy babcia odeszła chłopiec wziął się do działania i dzięki temu jego ukochana osoba wróciła pod inną postacią, a kiedy zobaczył swój dom nie do końca skończony i nie wiedział jak ma w nim zamieszkać, babcia pokazała mu że da radę zrobić to sam ponieważ jest dobrym architektem.
Ta historia pokazuje nam że pomimo tego że niektórych osób już z nami nie ma to i tak mamy to co po sobie zostawili, nie jedna babcia nauczyła nas robić na drutach, na szydełku czy na przykład robić konfitury tak żeby zawsze wyszły przepyszne. Kiedy wykonujemy te czynności możemy przypomnieć sobie osobę która nas tego nauczyła i powspominać to jak ważną rolę odegrała w naszym życiu, każdy pozostawia po sobie cząstkę która zostaje w sercach bliskich.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;