Dom dla Tosi

Pewnego dnia mały szczeniak - Tosia, wyrusza samotnie w świat, który okaże się znacznie większy niż przypuszczała i zamieszkały przez zwierzęta, o istnieniu których nie miała pojęcia. Jeżeli chcecie się dowiedzieć: Kto straszy w lesie? Czy piesek może stać się dzikiem? I co jedzą wydry? Koniecznie sięgnijcie po tę książeczkę. "Dom dla Tosi", opowieść nie tylko dla tych, którzy kochają psy.

Informacje dodatkowe o Dom dla Tosi:

Ilustracje:Kaja Malanowska

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Dom dla Tosi

Dom dla Tosi - opinie o książce

Pieski to urocze stworzenia, pewnie dlatego każde dziecko marzy o czworonożnym przyjacielu, ale trzeba pamiętać że pies to ogromna odpowiedzialność, trzeba o niego dbać i go pilnować.
Tosia jest bardzo żywiołowym szczeniakiem, uwielbia zabawę i często przez to wpada w tarapaty. Pewnego dnia kiedy właściciel jest na nią zły za zniszczenie prania ucieka przez dziurę w płocie, uważa że jest dużym pieskiem i sama sobie poradzi, niestety już po jakimś czasie gubi się i nie umie wrócić do domu. Na swojej drodze spotyka wydrę która wskazuję jej drogę oraz rodzinę dzików z którymi spędza kilka dni, niestety ostatecznie ląduje w łapach złego człowieka a potem w schronisku.
Historia Tosi na szczęście kończy się dobrze ponieważ znajduje ona kochającą Panią, ale gdyby nie jej samotny spacer może nigdy nie musiałaby przechodzić przez te wszystkie przykre sytuacje które zgotował jej los.
Ta pouczająca historia może pokazać wszystkim dzieciom które usilnie pragną pieska że to nie zabawka a ogromną odpowiedzialność, chwila nieuwagi i może dojść do nieszczęścia. Najgorszy los jaki może spotkać zwierzę to schronisko, tam jest tak wiele psów często niedokarmionych i zabiedzonych, takich które nigdy nie wychodzą dalej niż swój boks, dlatego tak ważne jest żeby zakup psa dobrze przemyśleć, bo nie jest on na rok a na wiele, wiele lat.
Podoba mi się to że książka napisana jest z perspektywy psa, jak on odbiera bodźce z zewnątrz i jak na nie reaguje, jednocześnie moim zdaniem nie jest to książka tylko dla dzieci, nie jeden dorosły mógłby ją przeczytać i dużo zrozumieć, a na pewno nauczyć się empatii do zwierząt.

Patrz na mnie, Klaro!
Kaja Malanowska0
Okładka ksiązki - Patrz na mnie, Klaro!

Agata Jawoszek przyciągała jak magnes. Kiedy Klara miała siedem lat, nie mogła przestać wlec się za nią po korytarzu, obserwować na lekcji, żebrać o towarzystwo...

Mgła
Kaja Malanowska0
Okładka ksiązki - Mgła

Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience...