Dom na farmie

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2018-10-16
ISBN: 978-83-65843-38-8
Tłumaczenie: Joanna Olejarczyk

Tom 2 cyklu Ranczo Staffordów

Czy porzucony mężczyzna i kobieta pozbawiona nadziei będą umieli współpracować dla dobra dwójki wspaniałych dzieci?

Po tym, jak bracia Nicka Stafforda wyjechali w pogoni za własnymi pasjami, on pozostał w stanie Waszyngton, pracując na rozległym rodzinnym ranczu. Jednak najcięższą pracą okazuje się dla niego samotne wychowywanie córek. Jako dziecko Nick patrzył na rozpad małżeństwa swoich rodziców i nieudolność wychowawczą ojca – jest więc zdeterminowany, by „pokazać mu, jak to się robi”. Pomimo tego postanowienia w trzy lata po tym, jak porzuciła go żona, nie radzi sobie z kłopotami szkolnymi starszej latorośli, a obie dziewczynki przejawiają problemy emocjonalne, które zmuszają Nicka, by ponownie rozważył swój powzięty w uporze plan.

Życie doktor Elsy Andreas rozpadło się z powodu tragedii, po której porzuciła zawód i praktykę terapeutki rodzinnej i zaszyła się w domu w lesie na obrzeżach Gray’s Glen. Jej siostra – dyrektorka lokalnej szkoły – wierzy, że Elsa da radę pomóc córkom Stafforda, a praca z dziećmi wyciągnie ją zza bariery ochronnej, którą wokół siebie zbudowała.

A lato na Ranczu Staffordów oznacza pełnię życia i bogactwo wyzwań...

Kup książkę Dom na farmie

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Poznajmy dwójkę pokiereszowanych przez życie ludzi. Nick Stafford pracuje na rodzinnym ranczu i samotnie wychowuje dwie córki. Jego żona uciekła z kochasiem w siną dal. Podobnie zrobiła kiedyś jego matka – porzucony chłopiec stał się więc porzuconym mężczyzną. Elsa Andreas była cenioną terapeutką rodzinną, jednak pewnego dnia popełniła tragiczny w skutkach błąd. Miała napisać opinię dla sądu, z kim dwójka dzieci powinna zostać po rozwodzie rodziców. Zlekceważyła jednak słowa dziewczynki, mówiącej, że boi się taty, ojciec uzyskał więc prawo do opieki. Podczas spotkania zabił maluchy i popełnił samobójstwo. Po tej tragedii Elsa zaszyła się w domku w lesie, całkiem załamana. Losy tej dwójki splatają się, ponieważ córki Nicka mają problemy z zachowaniem i nauką. Dyrektorka podstawówki, prywatnie siostra Elsy, proponuje, by kobieta została terapeutką dziewczynek. Czy pomysł okaże się trafiony? Czy poranieni dorośli i dzieci odnajdą spokój? Pełna ciepła opowieść o wierze, miłości i nadziei. Oraz o wewnętrznej sile człowieka, która pozwala się podnieść z największych tragedii. dr Kalina Beluch ...

Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2018-10-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,
Nicka Stafforda poznajemy w momencie, gdy znalazł się na zakręcie swojego życia. Opuszczony przez żonę, która od ciepła rodzinnego wolała dobrą zabawę i beztroskie życie, sam wychowuje dwie małe córeczki. Dzieci nie mogą się pogodzić z faktem, że matka je nagle, z dnia na dzień, pozostawiła. Porzucenie przez matkę spowodowało u dzieci traumatyczne przeżycia, zagubienie, ale również wyzwoliło w dziewczynkach bunt przeciwko światu. Są w wieku, w którym jest im bardzo trudno zrozumieć postępowanie dorosłych, a jeszcze trudniej im wytłumaczyć takie lub inne zachowania rodziców. Nick stara się zapewnić córkom ciepło rodzinne, jest dla nich matką i ojcem. Przed nim trudne wyzwania. Czy samotny mężczyzna sprosta wychowania dorastających córek, buntujących się przeciwko wszystkim? Czy jego determinacja jest dość silna i czy pokona wszelkie przeszkody, czy też w pewnym momencie podda się i przegra tę walkę? Dzięki pomocy, a zarazem uporowi dyrektorki miejscowej szkoły, Nick poznaje doktor Elsę Andreas, terapeutkę rodzinną, a zarazem siostrę dyrektorki. Elsa po traumatycznych przeżyciach z przeszłości zaszyła się w lesie, z dala od ludzi. Wokół siebie zbudowała barierę ochronną i w samotności toczy walkę z przeszłością. Jednak podejmuje się poprowadzenia terapii rodzinnej, powoli stara się zrozumieć postępowanie dziewczynek, dotrzeć do nich, a zwłaszcza do starszej, Cheyenne, która ...

Opinie o książce - Dom na farmie

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk

Lubisz powieści, które zaskakują, wciągają i sprawiają, że chce się iść do przodu mimo przeciwności losu? Ja uwielbiam!

Dom na farmie był dla mnie niesamowitą wędrówką przez zawiłe ludzkie losy. To druga część z serii Ranczo Staffordów. Jeśli nie czytałeś pierwszej części, zachęcam. Możesz sięgnąć tylko po Dom na farmie – mimo, że obie powieści łączą miejsce, bohaterowie i niektóre historie – są to odrębne opowieści, mogą istnieć bez siebie.

Wiedziałam, że styl autorki jest wciągający i budzący refleksję. Nie spodziewałam się jednak, że tak zafascynuje mnie postać terapeutki, Elsy.

Kobieta przepełniona bólem po stracie, z powodu której żyje w nieustannym poczuciu winy. Zaszyta w domku w lesie, nie chce wyjść mentalnie i fizycznie ze swojej bezpiecznej kryjówki. Aż do czasu, gdy poznaje ojca dwóch małych dziewczynek, które porzuciła matka…

Nick chciał pokazać ojcu jak stworzyć dobrą rodzinę, której on sam nie miał. Niestety mimo usilnych starań, żona odeszła, zostawiając go z dwójką małych dzieci. Starsza dziewczynka mocno przeżywa porzucenie przez matkę – zostaje zmuszona do wizyty u ekscentrycznej terapeutki i nauki w trakcie wakacji, by dostać promocję do następnej klasy.

Jak potoczą się losy zagubionych dzieci i dorosłych, którzy sami nie potrafią oddychać pełną piersią? Co może przynieść im uzdrowienie? Czy Nick wybaczy ojcu jego dawne winy? Co zrobi mężczyzna, gdy była żona ponownie pojawi się w jego życiu?

Nie jest to historia błaha – o odejściu i powrotach dwojga zagubionych ludzi. To opowieść o całej rodzinie, która uczy się żyć z sobą i dla siebie. Nauka zaufania, akceptacji, spojrzenia ponad siebie – wiele cennych wartości wsadzonych w nietuzinkowe osobowości przedstawionych postaci.

Postać terapeutki budziła mój zachwyt i wiele cennych refleksji – kobieta uczy się żyć od nowa, każdego dnia. Powstając jak feniks z popiołów, pokazuje swoją historią, że warto żyć, walczyć, wierzyć. Wiele razy utożsamiałam się z tą postacią, co wypełniało moje serce paletą uczuć.

Historia mieszkańców pięknej farmy, której barw możemy dotknąć namacalnie oczami wyobraźni – autorka jest mistrzem pokazania świata w taki sposób, że widzi się go czytając. Dla mnie była to idealna wędrówka przez serca, zranienia, miejsca, dusze. Doskonały sposób na spędzanie jesiennych wieczorów – polecam!

Avatar użytkownika - Boookreads21
Boookreads21

Dobry Wieczór! Jakie macie plany na nadchodzący tydzień?🍁

Kowbojski romans z sercem ze złota, autor "Domu na farmie" Ruth Logan Herne, zabiera czytelników na ranczo Double S, gdzie bóg i rodzina są na pierwszym miejscu, ale miłość z pewnością podąża za mężczyznami ze Stafford.
Cała wspaniała historia pełna jest zabawnych i przejmujących zwrotów akcji. 🐴

"Po tym, jak bracia Nicka Stafforda wyjechali w pogoni za własnymi pasjami, on pozostał w stanie Waszyngton, pracując na rozległym rodzinnym ranczu. Jednak najcięższą pracą okazuje się dla niego samotne wychowywanie córek. Jako dziecko Nick patrzył na rozpad małżeństwa swoich rodziców i nieudolność wychowawczą ojca – jest więc zdeterminowany, by „pokazać mu, jak to się robi”. Pomimo tego postanowienia w trzy lata po tym, jak porzuciła go żona, nie radzi sobie z kłopotami szkolnymi starszej latorośli, a obie dziewczynki przejawiają problemy emocjonalne, które zmuszają Nicka, by ponownie rozważył swój powzięty w uporze plan"

Jak zawsze historia Herne'a  jest pokropiona nadzieją i daje czytelnikowi przebłysk, Tego, który przybył by zbawić.
"Dom na farmie" to drobno zmontowana druga opowieść z trylogii "Ranczo Staffordów".
Nick zostaje schwytany w spiralę powtarzania błędów ojca i żadna ilość kowbojskiego sprytu  nie naprawi rzeczy.
Ale Elsa, terapeuta rodzinny, który szukał schronienia w Gray's Glen, aby uciec przed własną tragiczną przeszłością, przeciwstawia się jej obawom i konwencjonalnej  mądrości, by połączyć się z Nickiem i  jego córkami, przynosząc kojący balsam na te raniące kowbojskie rany.

Ruth Logan Herne odkrywa najciemniejsze zakamarki dusz jej bohaterów i wprowadza światło w cień, dając nadzieję utraconym.

Książka została napisana w taki sposób, iż miałem wrażenie, że jestem uczestnikiem wydarzeń, że żyje na tej farmie razem z innymi. Opisy autorki sprawiły, że czułem się tak, jakbym tam był.
Autorka stworzyła niezwykłe kreacje- bohaterowie barwni, każdy inny, każdy ze swoją historią życia.
Poznając ich, wchodzimy do dużej rodziny z jeszcze większymi problemami.

Autorka mistrzowsko patrzy w głąb ludzkiego serca i umiejętnie wprowadza czytelnika w niezwykły świat wewnętrzny z, którego nie chce się wychodzić.
Wspólnie z nimi możemy dzielić dobre i złe chwile, które tworzą więzi z bohaterami i przenoszą nas w ich niezwykłych  świat.
Muszą pokonać trudności z przeszłości, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć, zawalczyć o siebie i o innych.

"Dom na farmie" to głęboka i pełna refleksji opowieść o walce ze słabościami, dramatycznymi przeżyciami i nadzieją na lepszy dzień. Dodaje otuchy, umacnia więzi rodzinne i uczy nas zrozumienia.
Książkę zdecydowanie polecam. Bohaterowie są szczerzy w swoich odczuciach, a powieść czyta się bardzo dobrze i szybko- odpowiednia pozycja na długie jesienne wieczory❗

Pokój w dolinie
Ruth Logan Herne0
Okładka ksiązki - Pokój w dolinie

Trey Walker Stafford zawdzięcza życie swojemu wujowi Samowi Staffordowi, który ocalił go i przygarnął po śmierci rodziców. Trey kilka...

Z powrotem w siodle
Ruth Logan Herne0
Okładka ksiązki - Z powrotem w siodle

Minęło wiele czasu, odkąd Colt Stafford porzucił swoją kowbojską spuściznę na rzecz błyszczących mokasynów noszonych na Manhattanie i obiecującej...

W głębi lasu
Harlan Coben