Okładka książki - Dom na Skarpie

Data wydania: 2013-06-19
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-7778-488-4
Dodał/a książkę: czytam

Bestsellerowa pisarka The New York Timesa Nora Roberts prezentuje nową powieść sensacyjną, pełną namiętności i napięcia.

Dom na Skarpie od ponad trzech wieków góruje nad Whisky Beach, strzegąc wybrzeży oraz tajemnic urokliwego miasteczka. Dla wakacyjnych turystów jest perłą w koronie przepięknej okolicy, dla miejscowych symbolem i legendą, dla Eliego Landona zaś rodzinnym domem.

Eli, bostoński prawnik, przez ostatni rok zmagał się z policją oraz opinią publiczną, odpierając oskarżenia o zamordowanie żony, z którą się rozwodził. Nie znaleziono dowodów jego winy, więc nie trafił do więzienia, lecz jego reputacja legła w gruzach. Po psychicznym załamaniu zaszywa się w Domu na Skarpie, by leczyć rany.

Kiedy ukochana babcia Eliego jedzie do Bostonu, gdzie dochodzi do siebie po groźnym upadku, domem zajmuje się Abra Walsh – joginka, jubilerka i fizjoterapeutka. Ta wszechstronna kobieta o wielkim sercu gotowa jest zaopiekować się każdym potrzebującym, nawet wbrew jego woli, i tym razem bierze na celownik Eliego.

Adwokat po przejściach szybko odkrywa, że już nie wyobraża sobie życia bez Abry, jej gotowania, sprzątania, masażów. Przy niej nie czuje się jak ofiara i postanawia oczyścić swoje dobre imię, rozwikłując sprawę morderstwa żony. Liczne sekrety Domu na Skarpie przyciągają jednak kogoś, kto nienawidzi Eliego i pragnie go pogrążyć. Wielosetletnie pogłoski i podania mogą sprawić, że Abra i Eli stracą nie tylko reputację, ale i życie.

Namiętność i obsesja, poczucie humoru i gorące uczucia – to znajdziesz w tej powieści o dwojgu ludziach, którzy otwierają się na prawdę i na siebie nawzajem.

Nora Roberts jest jedną z najpoczytniejszych autorek na świecie. Napisała ponad 200 powieści, które przetłumaczono na ponad 25 języków, wydano na całym świecie w łącznym nakładzie 400 milionów egzemplarzy, niektóre zekranizowano. Książki są połączeniem romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Większość z nich trafia na listy bestsellerów "New York Timesa" i "Publishers Weekly".

Kup książkę Dom na Skarpie

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Miłość skryta w szumie fal   Mówi się, że w każdej plotce tkwi ziarenko prawdy. Podobnie jest ze starymi legendami, z opowieściami przekazywanymi przez pokolenia z ust do ust. Duchy, strzygi, upiory – niegdyś wierzono w to, że istnieją, zaś historie o nich przetrwały do dnia dzisiejszego, mimo powszechnego negowania istnienia zjawisk paranormalnych. A jak jest z podaniami dotyczącymi skarbów? Czy w ich prawdziwość powątpiewamy, czy raczej łudzimy się, że pewnego dnia to właśnie my trafimy na zakopane skrzynie, pełne klejnotów czy też dzbany z monetami?   O skarbach, a dokładnie o legendarnym Posagu Esmeraldy, czyli bezcennym łupie ukrytym przez pirata w Whiskey Beach, mógłby co nieco powiedzieć Eli Landon, bohater porywającej powieści Nory Roberts. Opublikowana przez wydawnictwo Burda Książki powieść Dom na Skarpie to kolejna z szeregu wspaniałych historii autorki, w których miłość jest tylko jednym z wątków, ukazujących całe spectrum ludzkich zachowań.   I tym razem w książce znajdziemy nie tylko dziką namiętność, ale też zdradę, chciwość i bezwzględność. Przede wszystkim znajdziemy jednak człowieka, bowiem bohaterowie Roberts są utkani z emocji, popędów i bynajmniej nie odgrywają roli statystów w teatrze życia. Żyją, kochają i nienawidzą, popełniają błędy, upadają, ale i podnoszą się. Być może właśnie ten fakt przyczynił się do spektakularnych ...

Opinie o książce - Dom na Skarpie

Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2015-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Sama nie wiedziałam czego mam się po tej książce spodziewać. Zawsze czytałam mini powieści tej autorki, w których to zawsze mi czegoś brakowało. Ucieszyłam się, gdy doczytałam, że tu mam przyjemność z tak rozbudowaną powieścią. Nory Roberts chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Napisała mnóstwo książek, nie wiem skąd czerpie taką ilość pomysłów. Eli Landon, potomek bogatego rodu zostaje oskarżony o zabójstwo swojej żony. Dopuścił się tego czynu czy znalazł się w złym miejscu o złym czasie? Koniecznie musi wyjechać na parę dni do rodzinnego Domu Na Skarpie w miasteczku Whiskey Beach. Tam poznaje piękną Abrę, która zajmuje się domem. Czy morderstwo jego żony może mieć coś wspólnego z rodzinną legendą? Co odnajdzie Eli? Długi mi dzisiaj wyszedł opis. To wszystko dlatego, że ta książka jest wielowątkowa. Nie spodziewałam się tego po autorce romansów. Słyszałam jednak, że Nora Roberts pisze też kryminały i to było tu widać. Na pierwszym miejscu otrzymałam tu opowieść o rodzinie Landonów, legendach i wypadkach, o których każdy członek rodzony wolałby zapomnieć. Wciągnęłam się w tę historię. Kolejne strony przepływały mi przez palce, a przecież książka trochę sobie tych kartek liczy. Kolejnym wątkiem był wątek kryminalny, dziejący się współcześnie. Do końca nie wiedziałam kto stoi za morderstwem żony Elego. Bardzo się zdziwiłam, że autorka postanowiła właśnie tak to zakończyć. Koniecznie będę musiała sięgnąć po jej jakiś kryminał, potrafi stworzyć idealny klimat. Trzecim wątkiem, mam wrażenie pozostawionym delikatnie w tle był romans Abry i Elego. Cieszę się, że nie był on najważniejszy z całej książki, stanowił raczej ciekawe tło dla wydarzeń. Autorka wplotła kilka rozpalających zmysły opisów. Pokazała trudne charaktery bohaterów i ich bolesne zmagania z trudną przeszłością. Naprawdę miło przy tej książce spędziłam czas. Została ona też bardzo ładnie wydana, w grubej oprawie. Ciekawa okładka i wnętrze. Zachęcam, można od niej zacząć przygodę z prozą Nory Roberts,
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Eli London - adwokat i początkujący pisarz, w jednej chwili z szanowanego obywatela staję się wyrzutkiem społecznym. Traci pracę, przyjaciół a także żonę, gdyż to właśnie o jej zabicie zostaje oskarżony. Przeprowadzając się do rodzinnej posiadłości (o której krążą legendy, w tym ta o tajemniczym spadku) - tytułowego "Domu na skarpie", gdzie poznaje jego "opiekunkę" Abrę Walsh. To właśnie ta kobieta jest jego siłą napędową do znalezienia prawdziwego mordercy żony i zaczęcia wszystkiego od nowa. Gra jest niebezpieczna, ale warta świeczki. Kolejna świetna powieść Nory Roberts (której nie da się nie lubić), łącząca w sobie elementy kryminału, sensacji a także romansu, co nie znaczy, że jest jakaś mdła i nieciekawa.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Nora Roberts po raz kolejny serwuje dawkę dobrego romansu z elementami thrillera i historii o zaginionym skarbie sprzed około 200 lat. Głównym bohaterem jest mężczyzna o złożonej osobowości, podejrzany o zabójstwo żony przenosi się do domu babci i pisze swoją powieść. Poznaje gospodynię Abrę - kobietę o złotym sercu, zaradną i po przejściach. Wkrótce rozkwita między nimi uczucie, a oni zdają się do siebie pasować niczym dwie połówki jabłka. Chyba bardziej niż morderstwo żony Elego fascynowała mnie historia skarbu. Dodatkowym plusem tej książki jest pies o imieniu... Barbie! Nie jest to typowe ckliwe romansidło, tylko książka przemyślana i z dobrze wykreowanymi postaciami. Mimo tylu napisanych książek Nora Roberts wciąż potrafi mnie pozytywnie zaskoczyć, a każda jej kolejna książka jest niepowtarzalna. Polecam :)
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Empik :),
Książka znanej pisarki, jednak dla mnie jest to pierwsze spotkanie z tą autorką. Sięgając po nią spodziewałam się ckliwego romansu jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Książkę czytało mi się dość szybko a to dzięki odpowiedniej wielkości czcionki oraz toczącej się akcji. Morderstwo żony poniekąd komplikuje życie bohatera, znanego adwokata. Jest on podejrzany o popełnienie tego czynu, jednak z braku dowodów zostaje uniewinniony. Po wszystkich przykrych przejściach trafia do domu na skarpie, domu jego babki aby lizać rany ubiegłego roku. Tam poznaje kobietę która pod nieobecność gospodyni opiekuje się domem i co tu dużo kryć wpakuje się w życie bohatera. Pod jej wpływem młody prawnik rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie śmierci żony.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, E-booki, Mam, Romanse,
Parusetletni dom nad morzem, były prawnik oskarżony o morderstwo i kobieta po przejsciach z byłym. Nad tym wszystkim wisi niewyjasniona zbrodnia, która pociaga za sobą następną. Nora Roberts nie pisze zwykłych romansów. W każdym z nich musie się dziać coś jeszcze, a to nadprzyrodzone zjawiska, a to tło historyczne, tym razem powstał kryminał, który trzyma w niepewności czytelnika praktycznie do samego konca. No i mała dawka humoru w postaci psa o wdzięczym imieniu BARBIE.
Avatar użytkownika - dona
Przeczytane:2015-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015,
Miłość na zamówienie
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Miłość na zamówienie

Pokochać Jackie Z chwilą, gdy zobaczyła ten dom, zakochała się w nim. Piękne wnętrza, rozległy ogród, basen - od razu wiedziała, że to idealne miejsce...

Miłość Shane’a
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Miłość Shane’a

Shane MacKade ma opinię kobieciarza. Mimo licznych romansów nie chce z nikim wiązać się na dłużej – najważniejsza dla niego jest ziemia. Los chce...