Dorożka nr 13

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2019-03-11
ISBN: 978-83-65843-90-6

Czy doskonale zamaskowana zbrodnia sprzed dwudziestu lat może ujrzeć światło dzienne?

Książę Jerzy de la Tour-Vaudieu wzbogacił się podstępem. Po pokonaniu wrogości rodziny dziś jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi Paryża. W jaki sposób może mu zagrażać córka straconego dawno temu skazańca? A tym bardziej kartka znaleziona w londyńskim hotelu przez spóźnionego podróżnego?

Dziewiętnastowieczna powieść Ksawerego de Montépina to przykład mistrzowsko obmyślanej intrygi, wartkiej akcji pełnej nieoczekiwanych zwrotów i galerii barwnych postaci. Trzyma w napięciu, wzrusza, bawi, urzeka… A przede wszystkim budzi wiarę, że zło nigdy nie zwycięża na zawsze.

Tagi: zbrodnia obyczajowe powieść

Kup książkę Dorożka nr 13

Opinie o książce - Dorożka nr 13

Avatar użytkownika - NiMik
NiMik
Przeczytane:2019-03-19, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Drogi czytelniku, jeśli podobała Ci się powieść Aleksandra Dumasa Hrabia Monte Christo, koniecznie powinieneś sięgnąć po Dorożkę nr 13 Ksawerego de Montepina.

Autor tej historycznej powieści przygodowej przenosi czytelników do dziewiętnastowiecznej Francji, pełnej przygód, pojedynków, tajemnic oraz zbrodni i zemsty.

Opowieść spisana przez Ksawerego de Montepina wydana była w oryginale w 6 tomach. Dziś całość możemy przeczytać w postaci jednej książki. Smaku powieści dodają wspaniałe grafiki ilustrujące opisywane w książce wydarzenia.

Kwiaciarka. Tom 2
Ksawery de Montepin0
Okładka ksiązki - Kwiaciarka. Tom 2

Hrabia Albert de Lussan pojawia się jak duch z przeszłości - bardzo bogaty duch - natomiast hrabina de Lagarde po śmierci męża jest zrujnowana. W jaki...

Żebraczka spod kościoła Świętego Sulpicjusza
Ksawery de Montepin0
Okładka ksiązki - Żebraczka spod kościoła Świętego Sulpicjusza

Hrabia Emmanuel d’Areynes, stojąc u progu śmierci po ataku apopleksji, myśli już tylko o rozporządzeniu swoim majątkiem tak, by nie dostał się...

Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka