Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Zostaw wszystko i zaufaj. Myślisz, że to niemożliwe? Wystarczy ruszyć z miejsca.

Patryk Świątek, bloger i podróżnik, wyruszył w drogę bez grosza przy duszy. Rozmawiał z ludźmi, którzy żyją w świeckich wspólnotach, jak w rodzinie. Odwiedzał zakonne zgromadzenia, o których nie usłyszysz w mediach. Zobaczył świat, w którym Ewangelia naprawdę nadaje sens każdej chwili. Poznaj historie ludzi, którzy odważyli się żyć. Ich losy często bywały dramatyczne, a jednak są dowodem na to, że Bóg interweniuje w najlepszym momencie.

"Pragnę Kościoła ubogiego, dla ubogich" – ludzie, którzy odpowiedzieli na wezwanie papieża Franciszka, doświadczają prawdziwej wolności. Ty również możesz jej doświadczyć!

Informacje dodatkowe o Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-06-03
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-3487-1

Kup książkę Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-05-12, 52 książki w 2016 roku, Mam,
Autor wyrusza w podróż po Polsce autostopem nie zabierając ze sobą żadnych pieniędzy. Chce odwiedzić małe zgromadzenia zakonne, o których właściwie niewiele osób słyszało. W każdym spędza jakiś czas pracując wspólnie z mieszkańcami. W książce "Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście" opisuje swoją podróż, prezentuje historie zgromadzeń w których się znalazł i ludzi, których tam spotkał. Książka sama w sobie bardzo ciekawa i godna polecenia, jednak mnie się ciężko czytało, widać, że autor nie jest zawodowym pisarzem.
Avatar użytkownika - miszebra
miszebra
Przeczytane:2015-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa podróż do wartości chrześcijańskich. Praca, ubóstwo i służba ludziom. Dzięki takim zgromadzeniom jest jeszcze nadzieja dla Kościoła katolickiego. Polecam!
Avatar użytkownika - WiemTomek
WiemTomek
Przeczytane:2015-07-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Cieszę się, że napotkałem na tą książkę. Pokazała mi ona, że jest tyle jasnych punktów na mapie naszego państwa, gdzie dzieje się tyle dobrego. Gdzie bezinteresownie pomaga się innym, gdzie kierują się zasadami czasem już dla nas odległymi. I że osoby żyjące w takich wspólnotach są podobni do nas, nie jacyś nadludzcy.
Avatar użytkownika - Bibliotekarka
Bibliotekarka
Przeczytane:2015-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jak niestandardowe może być życie! życie według Słowa Bożego nie musi oznaczać sztywnych ram, czy życia zakonnego. Jest wiele sposób i dróg by oddawać dobro dla innych. Takie osoby i miejsca pokazał w swojej książce Patryk Świątek.
Avatar użytkownika - patrycjuszka
patrycjuszka
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 5, Przeczytałem,
Patryk Świątek wyruszył w drogę w poszukiwaniu ukojenia życiowych zmartwień i odnalezieniu w ludziach łaski Pana. Przede wszystkim należy podkreślić, że przez całą swoją wyprawę, nie posiada żadnej gotówki, jedzenia, ani pojazdu. Kieruje go wiara w to, że Bóg podejmie się roli przewodnika podczas tej długiej i wyczerpującej wędrówki. Tak też jest, a my jako czytelnicy, z Bogiem i Świątkiem śledzimy tę podróż z niegasnącym zainteresowaniem.
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2015-06-13, Ocena: 5, Przeczytałem,
Pomijając cały wątek religijny, który naprawdę nie jest w tej książce niezbędny - Patryk Świątek opowiada o ludziach, których sama osobiście znam tylko z filmów. W którymś momencie życia zdecydowali, że nie będą gonić za karierą czy pieniędzmi i zdecydowali się wieść pokorne życie w zgodzie z Bogiem, natura, innymi ludźmi. I to nie były widowiska z przecinaniem kart kredytowych. Ale poszukiwanie swej życiowej drogi. Autor książki jeździ po Polsce i próbuje żyć bez portfela, ale tak, żeby nadać temu życiu sens. Trudno mi to sobie wyobrazić, dlatego tym bardziej lekturę ,,Dotknij Boga" polecam. To konfrontacja z zupełnie inną, bardzo niemodna dziś postawą życiową. Przy okazji to promowanie podróżowania autostopem, otwartości na drugiego człowieka, nie trzeba tego rozumieć, nie trzeba tego robić, ale warto to poznać.
Avatar użytkownika - mucka
mucka
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Przeczytałem,
W dzisiejszych, bardzo surowych dla kapłaństwa czasach taka książka to nadzieja na ponowne uwierzenie z przyzwoitość tej zakonów i istnienie osób, które są na właściwym miejscu. Wiele się dowiedziałem o życiu, bo mnóstwo w tej historii nauki, choćby na temat tego, dlaczego bogaci tak rzadko pomagają. Dlatego winszuję autorowi, że nie ograniczył się do suchych faktów z życia małych braci Jezusa i napisał tę książkę, żeby więcej osób mogło się o nich dowiedzieć. Wartooo
Avatar użytkownika - Lilana
Lilana
Przeczytane:2015-06-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
,,Dotknij Boga" inspiruje do bycia dobrym człowiekiem, któremu do szczęścia nie potrzeba prestiżu, pieniędzy ani kariery, tylko dobro drugiego człowieka, szczęście i miłość. Historie ludzi, którzy tak jak Świątek, w pewnym momencie postanowili odmienić swoje życie i żyć w ubóstwie, pełnią szczęścia płynącego z czystej miłości.
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-08-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok
Patryk Świątek0
Okładka ksiązki - Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

Weź wyjdź i odkryj Polskę, jakiej nie znasz!   • Skąd wziął się piasek nad Bałtykiem?• Dlaczego Łódź przypomina najsłynniejsze...