Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-07-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-5384-1
Liczba stron: 352

Ocena: 5 (1 głosów)

Weź wyjdź i odkryj Polskę, jakiej nie znasz!

 

• Skąd wziął się piasek nad Bałtykiem?
• Dlaczego Łódź przypomina najsłynniejsze amerykańskie miasta?
• Kto wygrywa w toczącej się w polskich lasach rywalizacji buków i dębów?
• Czy to prawda, że biedna Galicja przodowała w wydobyciu ropy naftowej na świecie?
• Jakich potraw trzeba koniecznie skosztować, będąc na Podlasiu?

Patryk Świątek, współtwórca popularnego bloga Paragon z podróży, zaprasza w fascynującą podróż po Polsce. Przypomina, że prawdziwy odpoczynek dają wędrówka (samotna lub z bliskimi), piękno i harmonia przyrody, szum lasu i cisza pojezierzy. Ale też inspirujące historie ludzi, zaskakujące smaki, nowo poznane słowa i ciągle pobudzana ciekawość świata: szczególnie tego, który niby dobrze znamy.

Weź wyjdź i stwórz unikalną pamiątkę!

 

Rysuj, koloruj, uzupełniaj, wbij pieczątki, planuj i samodzielnie wytycz własne szlaki! Wędruj z autorem śladami Arkadego Fiedlera, Simony Kossak, Ignacego Łukasiewicza czy Teodory Gulgowskiej. Zapisz emocje i doświadczenia, by móc wracać do nich nawet w najbardziej ponure dni.

Weź wyjdź – prawdziwy odpoczynek jest bliżej niż myślisz!

Patryk Świątek – podróżnik, współautor bloga Paragon z podróży, laureat nagrody głównej w konkursie Blog Roku, autor książki "Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście".

Kup książkę Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

"ŚWIAT CZEKA, ŻEBY ZOSTAĆ ODKRYTYM!"

"Najważniejsze jest wyjście z domu, z biura, ze swoich życiowych schematów, z ograniczeń myślowych, które trzymają nas w miejscu i nie pozwalają się uwolnić."

Uwielbiam robić zdjęcia na dworze (tak, pochodzę z tej części Polski, w której tak się mówi :D), a ta książka jest idealna do tego, aby poznać nowe zakątki naszego pięknego kraju.

"Weź wyjdź" składa się z dziesięciu rozdziałów, z czego każdy z nich to opisana jedna wycieczka w danym województwie. Ostatni rozdział stanowi wskazówki na własną wędrówkę, gdziekolwiek chcemy się wybrać.
Po książce można pisać i rysować!

Autor zachęca nas do odkrywania na nowo tego, co mamy blisko siebie. Chce pobudzić naszą ciekawość, "(...)pokazać kilka nowych, fantastycznych miejsc" i "(...)uzmysłowić, w jak cudownym i różnorodnym kraju żyjemy". Uświadamia nam, że to co piękne mamy tuż obok. Szum lasu, spacery śladami znanych osób, podziwianie natury, to tylko nieliczne sposoby na odpoczynek.
W książce znajduje się wiele ciekawostek historycznych, o których nawet nie miałam pojęcia, a w szkole na pewno się o tym nie dowiecie :-). Polski superkomputer, człowiek, który jako pierwszy "oswoił" pszczoły, czy też mitologia słowiańska, to tylko nieliczne tematy, o których można tutaj przeczytać. Autor dzieli się również z nami wiedzą przyrodniczą, m.in. odpowiada na pytania skąd wziął się piasek nad Bałtykiem, czy też jak powstało Podkarpacie. 
Plusem książki jest to, że można z niej stworzyć unikalną pamiątkę z podróży lub własny dziennik wędrowca. Jest wiele pustych stron, w których można notować swoje spostrzeżenia, czy też wbijać pieczątki. 
"Weź wyjdź!" daje nam pomysły na nieoczywiste wycieczki po Polsce, wiec na pewno w niedalekiej przyszłości wybiorę się w jedną z nich!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Znak.

Link do opinii
Inne książki autora
Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście
Patryk Świątek0
Okładka ksiązki - Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Zostaw wszystko i zaufaj. Myślisz, że to niemożliwe? Wystarczy ruszyć z miejsca. Patryk Świątek, bloger i podróżnik, wyruszył w drogę bez grosza przy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy