Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

"ŚWIAT CZEKA, ŻEBY ZOSTAĆ ODKRYTYM!"

"Najważniejsze jest wyjście z domu, z biura, ze swoich życiowych schematów, z ograniczeń myślowych, które trzymają nas w miejscu i nie pozwalają się uwolnić."

Uwielbiam robić zdjęcia na dworze (tak, pochodzę z tej części Polski, w której tak się mówi :D), a ta książka jest idealna do tego, aby poznać nowe zakątki naszego pięknego kraju.

"Weź wyjdź" składa się z dziesięciu rozdziałów, z czego każdy z nich to opisana jedna wycieczka w danym województwie. Ostatni rozdział stanowi wskazówki na własną wędrówkę, gdziekolwiek chcemy się wybrać.
Po książce można pisać i rysować!

Autor zachęca nas do odkrywania na nowo tego, co mamy blisko siebie. Chce pobudzić naszą ciekawość, "(...)pokazać kilka nowych, fantastycznych miejsc" i "(...)uzmysłowić, w jak cudownym i różnorodnym kraju żyjemy". Uświadamia nam, że to co piękne mamy tuż obok. Szum lasu, spacery śladami znanych osób, podziwianie natury, to tylko nieliczne sposoby na odpoczynek.
W książce znajduje się wiele ciekawostek historycznych, o których nawet nie miałam pojęcia, a w szkole na pewno się o tym nie dowiecie :-). Polski superkomputer, człowiek, który jako pierwszy "oswoił" pszczoły, czy też mitologia słowiańska, to tylko nieliczne tematy, o których można tutaj przeczytać. Autor dzieli się również z nami wiedzą przyrodniczą, m.in. odpowiada na pytania skąd wziął się piasek nad Bałtykiem, czy też jak powstało Podkarpacie.
Plusem książki jest to, że można z niej stworzyć unikalną pamiątkę z podróży lub własny dziennik wędrowca. Jest wiele pustych stron, w których można notować swoje spostrzeżenia, czy też wbijać pieczątki.
"Weź wyjdź!" daje nam pomysły na nieoczywiste wycieczki po Polsce, wiec na pewno w niedalekiej przyszłości wybiorę się w jedną z nich!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Znak.

Informacje dodatkowe o Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-07-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-5384-1
Dodał/a opinię: comique

Zobacz opinie o książce Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

Kup książkę Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok

Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście
Patryk Świątek0
Okładka ksiązki - Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Zostaw wszystko i zaufaj. Myślisz, że to niemożliwe? Wystarczy ruszyć z miejsca. Patryk Świątek, bloger i podróżnik, wyruszył w drogę bez grosza przy...