DR. STONE: TOM 12

Budowany z inicjatywy Senku i Ryusuia naukowy statek, dzięki wspólnemu wysiłkowi całego Królestwa Nauki, zostaje ukończony! Bohater wraz z wybraną załogą decyduje się wyruszyć w morską wyprawę, która pozwoli odkryć tajemnicę petryfikacji i ocalić ludzkość. Pierwszym celem podróżników jest tajemnicza ,,Wyspa Skarbów", na której ukryty został niemal boski artefakt...

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 12:

DR. STONE: TOM 12 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-10-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Szalone pomysłu Senku i jego genialny umysł pozwalają na przekraczanie kolejnych kamieni milowych nauki i znaczącego rozwoju cywilizacji. Wszystkie podejmowane przez niego od pewnego czasu akcjie, mają na celu zbudowanie jednostki, która zabierze ich na bezkresne wody. Ryusui i inni mieszkańcy wioski spędzają prawie rok na budowie wymarzonego okrętu. Kiedy jednostka jest gotowa, a załoga skompletowana można wyruszyć w nieznane. Pierwszym celem jest tajemnicza wyspa, na której tysiące lat wcześniej wylądował ojciec Senku. Skrywać może ona nie tylko wiele różnych tajemnic, ale również innych ludzi. Wyprawa nie będzie jednak łatwa i przyjemna. Załoga statku była gotowa na wiele nowych wyzwań, jednak nawet genialny nastolatek nie przewidział, że czyhać może tam na nich wielkie niebezpieczeństwo (zagrażające zarówno jemu, jak i jego przyjaciołom).

Seria jak do tej pory opierała się na dużej intensywności wydarzeń, masie szalonych wynalazków, licznych zwrotach akcji i sporej liczbie (jak na mangę) słowa pisanego. Trend ten jest w pełni utrzymany w tomiku dwunastym, z jeszcze większą porcją tekstu (naprawdę jest co tutaj czytać). Autor ponadto nadal doskonale balansuje tutaj pomiędzy wątkami naukowymi/edukacyjnymi (wynalazki i pomysły Senku) a sferą fantazji (petryfikacja i liczne inne tajemnice). To właśnie połączenie tych dwóch pozornie przeciwstawnych elementów sprawia, że tytuł wyróżnia się na tle konkurencji i jest niebywale angażujący dla czytelnika. Każda strona mangi to jakaś nowa ekscytacja (zarówno dla odbiorcy, jak i bohaterów stworzonego świata). Nie ma tutaj momentu, który można byłoby określić mianem nudnego. Nieodzowną i ważną częścią serii jest również jej świetny humor, który pojawia się na kolejnych stronach tomu dwunastego.

Niczego złego nie można również napisać na temat rysunków. Jak zwykle BOICHI stanął na wysokości zadania i stworzył rewelacyjne dzieło, w którym prostota miesza się z wielką dbałością o szczegóły. Grafika była, jest i będzie doskonałym uzupełnieniem historii, nadającym jej dodatkowo większej głębi i świetnego klimatu.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-10-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

SZALONY REJS

Przygotujcie się na iście szaloną jazdę. A raczej iście szalony rejs, który pełen będzie zaskoczeń i dobrej zabawy. Będzie dramatycznie, będzie zabawnie, będzie też ciekawie. I nawet, jeśli będzie też sporo naciąganych elementów, zabawa jak zwykle będzie udana.

Żeby ratować przyjaciela, Senku musi odkryć prawdę o tym, co sprawiło, że wieki temu ludzie zmienili się w kamień i być może skonfrontować się z winnym takiego stanu rzeczy. Żeby jednak tego dokonać, on i jego towarzysze będą musieli popłynąć na drugi koniec świata! I w tym tomie obserwujemy ciąg dalszy tych wydarzeń.

Statek zostaje w końcu ukończony, co staje się kolejnym triumfem Królestwa Nauki. Kwestie żywienia w trakcie tak długiej i wymagającej podróży też zostały rozwiązane. Bohaterowie szykują się więc do wyprawy, a pierwszym przystankiem na ich drodze będzie Wyspa Skarbów. Co tam znajdą? Co na nich czeka po drodze? I jak sobie z tym wszystkim poradzą?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Dr. Stone tom 19
Boichi, Riichiro Inagaki0
Okładka ksiązki - Dr. Stone tom 19

W nadziei na schwytanie doktora Xeno członkowie Królestwa Nauki desperacko obmyślają nową strategię. Tymczasem wrogowie także opracowują tajną broń! Czeka...