Drive

Muzyka... najwierniejsze odbicie serca.

Przeciętna piosenka trwa trzy i pół minuty. Może sprawić, że zatrzymasz się, zamrugasz i pomyślisz o przeszłości lub przeniesie cię do rozrywających serce wspomnień.

W szczytowym okresie kariery miałam wszystko, czego pragnęłam i wiodłam wymarzone życie. Odnalazłam swoje tempo, wpadłam we właściwy rytm, ale jakiś czas później odebrałam telefon, który sprawił, że wszystko przepadło.

Widzisz, moje ulubione piosenki potrafiły się na siebie nakładać i grać równocześnie. Zakochałam się w melodii jednego mężczyzny a słowach drugiego. Jeśli chodzi jednak o podkład muzyczny naszego życia, to czy ktokolwiek potrafiłby wybrać ulubioną piosenkę? I właśnie po to, by wyzbyć się wątpliwości, zrezygnowałam z miejsca w pierwszej klasie samolotu i postawiłam na jazdę samochodem i przemyślenia.

Dwa dni.

Jedna playlista.

I długa droga do domu, do czekającego na mnie mężczyzny.

Informacje dodatkowe o Drive:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-03-06
Tytuł oryginału: Drive

Tagi: bóg Romans współczesny

Kup książkę Drive

Drive - opinie o książce

Główną bohaterką powieści jest Stella. Dziewczyna to chodząca petarda: ma dużo ikry, jest wygadana, przebojowa i żyje z wielką pasją do muzyki, a szczególnie do pisania o niej. Tymczasowo mieszka u swojej starszej siostry Paige i jej chłopaka Neila. Szuka pracy, ale też swojej życiowej ścieżki. Pewnego dnia poznaje przyjaciela Paige, Reida, perkusistę lokalnego zespołu. Oboje nie wzbudzają w sobie zbyt wielkiej sympatii, jednak z czasem, Stella dostrzega w Reidzie rzeczy, które coraz bardziej jej się w nim podobają. Swoim wyparzonym językiem i ciekawskim charakterem w końcu zjednuje go do siebie. Tak zaczyna się ich związek. Niestety obecna życiowa sytuacja Reida nie jest wesoła. Zmaga się on nie tylko z toksycznymi rodzicami, ale też brakiem wiary w samego siebie. Jego mroczna strona i demony, które w sobie dusi sprawiają, że rezygnuje ze związku ze Stellą i wyjeżdża do rodzinnego miasta, całkowicie łamiąc tym serce Stelli.

Dziewczyna jest w rozsypce, jednak próbuje się ogarnąć i zapomnieć o miłości do Reida. Rozpoczyna pracę w lokalnej prasie, której szefem jest Nate. Jest on zupełnym przeciwieństwem Reida i od kilku miesięcy, kiedy to Stella złożyła u niego CV, ciągle o niej myśli. Chce być ze Stellą, z czym zupełnie się nie kryje. Daje jej jednak czas i przestrzeń, aby uporała się ze złamanym sercem. Stella czuje się przy nim bezpiecznie i oddaje mu swoje serce. W końcu zaczynają tworzyć swoją własną historię. Jednak miłość, o której Stella tak bardzo nie chce myśleć, nie daje o sobie zapomnieć. W ciągu kilku lat kilkukrotnie wpada na Reida. Te spotkania są bardzo emocjonalne i robią bałagan w głowie i sercu dziewczyny. Reid w końcu chce zawalczyć o Stellę, jednak ona sama nie chce rezygnować z Nata, który wiele dla niej znaczy.

Historia może wydawać się lekka i niezobowiązująca i taka też po części jest. Mogłaby okazać się kiepska i banalna, na szczęście autorka wykazała się sprytem i stworzyła coś fajnego. Miłość Stelli do dwóch facetów, którzy są niczym ogień i woda, została przedstawiona w atrakcyjny sposób. Pokazuje, że można kochać równie mocno dwie osoby, a miłosne wybory nie zawsze są łatwe i czasami trzeba zrezygnować z kogoś, kogo bardzo kochamy, na rzecz drugiej osoby. Każda z postaci jest świetnie wykreowana i każdą z nich równie mocno polubiłam. Dialogi są zabawne, ale też jest trochę trudnych i chwytających za serce rozmów. Fabuła książki rozkręca się coraz bardziej z każdym przeczytanym rozdziałem. Ostatnie kilkadziesiąt stron to już emocjonalny rollercoster, wzruszający i wyciskający łzy. Moimi zastrzeżeniami co do tej książki są jej okładka i jej opis, który według mnie zupełnie nie oddaje istoty opisywanej historii. Motyw powrotu bohaterki do domu jest tu też słabszym elementem, choć muszę przyznać, że czekałam z niecierpliwością na to, aż Stella wróci do domu i poznam jej miłosny wybór.

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2019-05-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Wyobraź sobie, że Twoim marzeniem jest pisać o muzyce. A najlepszy przyjaciel twojej siostry to perkusista w fantastycznym zespole. Ale niekoniecznie pałasz do niego sympatią. "Bo tak". Nagle jednak dostrzegasz, że wiele jego cech staje się dla ciebie bardzo interesującymi. Jego świat staje się dla Ciebie życiem... A wypełnia je muzyka.
Stella jest zadziorną bohaterką. Ma ikrę, której brakuje wielu osobom. Ma w sobie to "coś". Jest uparta, sarkastyczna, ale przy tym ciepła i dobra.. Polubiłam ją zwłaszcza za upór w dążeniu do celu - do zdobycia wymarzonej posady w czasopiśmie muzycznym. Jest harda. Lubię takie bohaterki.
Książki nie uznaję za złą. Ale miałam dziwne wrażenie, że gdzieś to już czytałam. Odrobina Consoletion i Conviction? Nuta Promyczka? Szczypta Off-Campus... jedyne co - aspekt muzyki, który w fenomenalny sposób wypełnił książkę. Jedyna playlista, którą chce się słuchać w trakcie lektury.
Książka napisana jest przyjemnym językiem. Ale czasem tak cholernie przewidywalna. Niewiele mnie zaskoczyło. Zakończenie nie porwało. Nie nazwałabym tego fenomenalną powieścią. Ale dobrą - jak najbardziej.

Początkowo opornie szło mi czytanie tej książki, ponieważ miałam wrażenie, że będzie to bardzo schematyczna i dość pospolita historia. Jednak wraz z zagłębianiem się w lekturę zdałam sobie sprawę, że "Drive" to bardzo emocjonalna historia, a dalsze czytanie to była czysta przyjemność.

Stella od zawsze kochała muzykę, w której odnalazła spokój i pokrzepienie w trudnych chwilach. Obiektem jej zainteresowania zawsze byli muzycy, którzy oddawali cały swój gniew i radość w muzykę. W nowym mieście, Stella pragnie zacząć wszystko od nowa i już pierwszego dnia poznaje Reida - przyjaciela jej siostry, który wydaje się być agresywny wobec każdej, nowo poznanej osoby. Początkowo oboje nie przepadają za sobą, jednak wraz z kolejnymi spotkaniami odsłaniają swoje uczucia i pozwalają im wypłynąć. Ich związek rozpoczyna się bardzo burzliwie i niesie za sobą wiele krzywd, jednak oboje wbrew przeciwnościom zakochują się w sobie i oferują sobie te "siedem minut". Stella zupełnie traci głowę dla Reida, który poprzez zła sytuację rodzinną jest w kiepskim stanie psychicznym i zachowuje się dość nieracjonalnie. Jednak życie zmusiło go do poddania się i rzucenia wszystkiego w diabły, raniąc przy tym osobę, która rozświetliła jego mroczną duszę.

Jak już wspominałam "Drive" to bardzo emocjonalna historia, która niesie ze sobą wiele cierpienia. Główni bohaterowie w chwili poznania byli w złej sytuacji życiowej i psychicznej. Oboje powinni na początek uporządkować swoje życie, swoje uczucia i poukładać sobie pewne rzeczy w głowie. Jednak oni zamiast rozsądku wybrali uczucie. Uczucie, które zbliżyło ich do siebie i sprawiło, że nie zważając na żadne bliskie im osoby, poddali się tej miłości burząc wszystko inne wokół.

Osobowość Stelli jest doskonałym powiewem świeżości, ponieważ nie jest zwykłą szarą myszką, tylko wystrzałową, pyskatą dziewczyną, która wie czego chce i nie boi się po to sięgnąć. Natomiast męska postać tej książki jest dość burzliwa, ponieważ chłopak nie wie czego chce od życia, a przez bolesną przeszłość nie umie zawalczyć o siebie.

"Drive" wręcz przepełniona jest skrajnymi emocjami, które odczuwamy wraz z bohaterami. To tak emocjonalnie napisana powieść, że nie sposób odłożyć jej na bok, dopóki nie pozna się zakończenia. Postaci wykreowane przez autorkę byli niezwykle, co się rzadko zdarza - realni, więc czytelnik z łatwością może się z nimi zaprzyjaźnić. Śledzimy całą ich ścieżkę, ich zmagania z trudnymi sytuacjami. Przez cały ten czas mocno im kibicowałam, a i zdarzały się takie momenty, że kompletnie nie potrafiłam zrozumieć ich zachowania. Często ich zachowanie było irracjonalne i bezmyślne, ale autorka chciała pokazać, że właśnie tacy jesteśmy i często działamy bez zastanowienia.

Jeśli jesteście fanami emocjonalnych historii o miłości, to z pewnością powinniście sięgnąć po ten tytuł. Autorka przedstawia nam bolesną ścieżkę, jaką muszą pokonać bohaterowie, by odnaleźć szczęście i spełnienie w życiu. Fani Brittainy C.Cherry czy Colleen Hoover będą zachwyceni.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-10-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,
Flock
Kate Stewart0
Okładka ksiązki - Flock

Czy potrafisz dochować tajemnicy? Cecelia od zawsze naiwnie wierzyła, że wielka, wszechogarniająca miłość jest jedynym, czego pragnie w życiu. Do czasu...

Exodus
Kate Stewart0
Okładka ksiązki - Exodus

Czy potrafisz żyć w kłamstwie? To, co dla Cecelii Horner zaczęło się jako najgorszy rok spędzony ze znienawidzonym ojcem, zmieniło się w lato jej...