Droga 66. Wydanie poszerzone

Dla wielu Stany Zjednoczone to synonim wolności – nie tylko tej mentalnej, ale też kwintesencja marzenia o podróży w stronę zachodzącego słońca. Amerykański krajobraz, szczególnie na południowym zachodzie, kojarzy się z bezkresnymi przestrzeniami, dzikimi preriami ciągnącymi się po horyzont czy zachwycającymi formacjami skalnymi wyrastającymi pośród pustkowia.

Autor tej książki postanowił tym razem zmierzyć się z amerykańskim mitem i wyruszyć wzdłuż Stanów legendarną Drogą 66 ciągnącą się od Chicago po Santa Monica w Kalifornii.

W książce opisuje swoją podróż, tworząc swego rodzaju subiektywny przewodnik po tej najsłynniejszej z amerykańskich dróg, a także wraca do historii, objaśniając jej genezę oraz legendę, którą obrosła. To opowieść o początkach amerykańskiej turystyki samochodowej, pełnej przydrożnych restauracji i moteli; o minionym świecie sprzed powstania autostrad, gdy podróż była wyzwaniem pełnym niespodzianek.

Obecne wydanie zostało poszerzone o sto stron pełnych ciekawostek i nowych, wcześniej niepublikowanych zdjęć i ilustracji.

Informacje dodatkowe o Droga 66. Wydanie poszerzone:

Droga 66. Wydanie poszerzone - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Dla wielu Stany Zjednoczone są synonimem wolności. Dla wielu jest krajem niespotykanych nigdzie indziej możliwości. Stany Zjednoczone to także kwintesencja podróży w stronę zachodzącego słońca. Autor za pośrednictwem książki opowiada nam o swojej próbie rozprawienia się z amerykańskim mitem i wyrusza w podróż wzdłuż Stanów legendarną Drogą 66. Ten subiektywny przewodnik opowiada o miejscach, które znajdowały się na szlaku słynnego Route 66 wraz ze swoją infrastrukturą: motelami, restauracjami oraz innymi atrakcjami mającymi za zadanie upamiętnić jej historię.
Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby o słynnej Route 66. Jest tak kultowa jak Statua Wolności czy Biały Dom. Podróż tą drogą jest marzeniem wielu ludzi na całym świecie i wielu decyduje się ją odbyć by poczuć dreszcz przygody. Na podróż Route 66 zdecydował się również autor książki Droga 66. Droga Matka. O historii, legendzie, podróży by następnie podzielić się z nami swoimi przeżyciami. W malowniczy, niezwykle gawędziarski sposób opowiedział o miejscowościach, które leżały na szlaku Drogi Matki, ich atrakcjach i ciekawostkach. Dzięki książce mogliśmy poznać prowincjonalne, senne miasteczka rozsiane wzdłuż drogi, pragnące przywrócić swoją świetność i zachować pamięć o znaczeniu, jakie miały, gdy Drogą 66 przemierzało wielu Amerykanów w poszukiwaniu lepszego życia. Opowieści autora o miejscach, które zobaczył i ludziach, których poznał zostały okraszone licznymi zdjęciami. Przez to, chociaż w małym stopniu możemy poczuć się uczestnikami sentymentalnej wyprawy, którą odbył. Książka zachęca wszystkich do przybliżania sobie historii powstania Drogi 66 oraz miejsc, które znalazły się na jej trasie.  Droga 66. Droga Matka. O historii, legendzie, podróży może stać się inspiracją do zorganizowania własnej wyprawy życia.

Muszę przyznać, że książka nie przypadła mi do gustu. Nie udało mi się poczuć klimatu legendarnej amerykańskiej trasy.

Teksas to stan umysłu
Artur Owczarski 0
Okładka ksiązki - Teksas to stan umysłu

Dlaczego Teksas jest taki niezwykły i dlaczego tak bardzo przypomina…Polskę. „Come and take it” – skąd w Teksańczykach taki zadziorny...

Droga 66. Droga Matka - o historii, legendzie, podróży
Artur Owczarski0
Okładka ksiązki - Droga 66. Droga Matka - o historii, legendzie, podróży

Wizja przejechania drogi 66 elektryzuje. To marzenie wielu ludzi. Tak samo było w moim przypadku. Nagle zapadła decyzja - jadę. Podróż drogą 66 to ściganie...