Droga do zbawienia

Czym jest droga do zbawienia? To historia Bożych interwencji w dziejach człowieka, Jego działania przeciwko złu, cierpieniu oraz temu wszystkiemu co nas od Niego oddziela. Książka powstała na podstawie serii filmów o tym samym tytule, opublikowanych w serwisie dominikanie.pl. To swego rodzaju „autorekolekcje”, które przez siedem kolejnych tygodni towarzyszą nam w drodze do Boga.

W swoich tekstach bracia dominikanie zadają fundamentalne pytania, dzięki którym odnajdujemy ukrytą prawdę o nas samych i o naszych możliwościach. Uczą nas modlitwy, dróg wychodzenia z tarapatów, bezinteresownego dobra, budowania zdrowych relacji, szukania wewnętrznej równowagi.

Siedem tygodni wspólnej drogi – do zbawienia – to siedem dobrze przeżytych tygodni. Nie marnuj czasu, nie zmarnuj życia! Droga do zbawienia Ci w tym pomoże.

Informacje dodatkowe o Droga do zbawienia:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7906-393-2
Język oryginału: Polski

Kup książkę Droga do zbawienia

Droga do zbawienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2020-04-21,

Nie ma dróg donikąd. Każda gdzieś prowadzi. By człowiek nie zatracił się w wędrówce przez życie, potrzebne jest mu duchowe wsparcie. Z pomocą przychodzi Wydawnictwo W drodze, oddając do rąk czytelnika niewielką, ale za to bogatą w treść, książeczkę Droga do zbawienia, która pokazuje jak żyć, by sprostać wymaganiom Kościoła.

Ponieważ Droga do zbawienia jest pracą zbiorową, czytelnik może być pewien, że temat szczęścia wiecznego i dróg do niego prowadzących, został omówiony skrupulatnie, z uwzględnieniem różnych punktów widzenia: siedem teologicznych opracowań to siedem konkretnych pomysłów na osiągnięcie tego, co jest nieprzemijające i nie kończy się wraz z czasem. Każdy z autorów, przedstawiając odrębny klucz rozmyślań, oparł się na zaczerpniętych ze Starego- i Nowego Testamentu wybranych tekstach biblijnych, które zapisane zostały (wraz z siglami) na początku rozdziałów oraz sprawnie wplecione w tekst.

Rozważania są krótkie. Czyta się je szybko i z całkowitym zrozumieniem, ponieważ język przekazu, choć specjalistyczny, jest całkowicie przystępny. Również bezpośredniość wypowiedzi czyni tekst łatwym do przyjęcia. Autorzy rozpoczynając od początku czyli od stworzenia świata, poprzez wielkie historie narodu izraelskiego, umiejętnie przechodzą do osoby Jezusa Chrystusa, który – będąc najprostszą Drogą do Ojca – zaprasza wszystkich do współpracy z sobą. Jako przykłady do naśladowania podają konkretne postacie biblijne, uważając, że wzorując się na nich, również i my odnajdziemy sens w relacjach z Bogiem. W etapach drogi do zbawienia wyliczają między innymi: szczere przyznanie się do słabości, małości i grzechu; uporządkowane relacje z innymi; nieustanne otwieranie się na łaskę; miłowanie całym sercem; poddanie całkowicie siebie Bogu, by to właśnie On nas stale kształtował. Konieczna jest również walka z przeciwnościami dnia codziennego, pokusami oraz grzechem, modlitwa i konkretne uczynki miłosierdzia, a także wolność rozumiana jako możliwość opowiedzenia się po stronie dobra.

W lekturze znalazło się mnóstwo fundamentalnych pytań i jeszcze więcej odpowiedzi. Są także przemyślenia teologów i filozofów. Rozważania można czytać w zaprezentowanej kolejności jako całość lub dzieląc je na poszczególne tygodnie (podział na tygodniowe etapy jeszcze mocniej utwierdzi czytelnika w przekonaniu, że warto – podążając drogą do zbawienia – odpowiedzieć na Boże wezwanie.

Z Drogi do zbawienia w szczególny sposób skorzystają katecheci, od których przecież w dużej mierze zależy, jaką drogą podążą powierzeni im uczniowie. Ci ostatni zaś będą mieli okazję podążyć drogą prawdy, sprawiedliwości, pokoju i miłości, jeśli tylko odpowiedzialnie potraktują zaprezentowane im przez katechetów treści.

Art deco. 100 antystresowych kolorowanek
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Art deco. 100 antystresowych kolorowanek

Odkryj dwa spośród najważniejszych stylów artystycznych XX wieku: art nouveau i art déco. Art nouveau, które pojawiło się podczas...

Dzielny Lew Eryk. Rodzina się powiększa
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dzielny Lew Eryk. Rodzina się powiększa

Oto Lew Eryk najdzielniejszy z lwów, którego dzieci znają z anteny MiniMini+. Mały lew stawia czoła nowym trudnym sytuacjom, a pomogą...