Droga umarłych

W pewien deszczowy wieczór dochodzi do okrutnego morderstwa dziewiętnastoletniej dziewczyny. Dwaj młodsi bracia postanawiają rozwiązać zagadkę jej śmierci i sprowadzić ciało siostry do domu. Cole nie waha się użyć pięści, nie dba o konsekwencje, a nawet o swoje życie. Ruben jest bardziej ostrożny i wrażliwy, a przy tym obdarzony paranormalnymi zdolnościami. Wbrew zaleceniom policji wyruszają w drogę, by na własną rękę rozejrzeć się wśród lokalnych cwaniaczków, ważniaków i... duchów. Razem wkroczą w sam środek tajemnicy wymarłego miasteczka na skraju wrzosowisk.

Informacje dodatkowe o Droga umarłych:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2011 (data przybliżona)

Kup książkę Droga umarłych

Droga umarłych - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
TANIEC ZE ŚMIERCIĄ Kiedy przeczytałem ,,Candy" Kevina Brooksa, nie mogłem się powstrzymać, by nie sięgnąć po kolejną jego powieść. Spotkanie z twórczością brytyjskiego autora okazało się dużo bardziej niż udane, niedosyt pozostał i tak w moje ręce trafiła ,,Droga umarłych". Czy spełniła oczekiwania? Powiem tak - od ,,Candy" okazała się słabsza, nie mniej to wciąż naprawdę dobra książka, którą czyta się z wielką przyjemnością. Dziewiętnastoletnia Rachel pewnego wieczoru, po wyjeździe w odwiedziny do przyjaciółki, zostaje zaatakowana, zgwałcona i zabita. Policja znajduje ciało i powiadamia rodzinę, jednak najmłodszy brat zamordowanej, Ruben, nie potrzebuje informacji od żadnych służb. Jako jedyny był świadkiem całego zajścia, chociaż nie znajdował się nawet w pobliżu Rachel - potrafi bowiem czasami widzieć myśli innych, a tego tragicznego wieczoru widział to, co było w głowie siostry. Policja szuka winnego, ale chłopak doskonale wie, że nie mają na to szans - zabójcą nie był nikt żywy... Co jednak dokładnie się wydarzyło i dlaczego, tego chce się dowiedzieć starszy z braci, Cole. Chce także sprowadzić ciało Rachel do domu by móc je pogrzebać, choć policja nie zamierza go wydać dopóki trwa śledztwo. Ruben rusza za nim a ich prywatne poszukiwania zaprowadzą obu do miejsc, jakich się nie spodziewali... ,,Droga umarłych" potwierdza talent pisarki Kevina i jego literacką wyobraźnię. Połączenie thrillera z horrorem i nutą fantastyki w postaci paranormalnych zdolności narratora tej powieści wyszło mu całkiem dobrze. Nie oderwał się przy tym od ziemi i od poruszanych tematów. A tematy, choć powieść należy do kategorii young adult przecież, są odważne i potrzebne. W ,,Candy" była to między innymi prostytucja, tutaj jest to choćby gwałt i zabójstwo - bezpieczeństwo młodych ludzi we współczesnym świecie, jeśli chcieć się w interpretacji posunąć dalej. Podanie podobnych kwestii lekkim stylem bynajmniej nie tworzy sprzeczności. Brooks nawet prostym językiem potrafi przekazać coś w sposób przejmujący i bardzo nasycony emocjami. Jego powieści natomiast nadają się doskonale nie tylko dla młodszej grupy wiekowej czytelników. Pozostaje mi już więc jedynie polecić ,,Drogę..." Waszej uwadze i mieć nadzieję, że wkrótce na rynku pojawią się kolejne powieści Kevina Brooksa. Warto bowiem śledzić karierę tego autora i warto dać się porwać światom przez niego kreowanym. Światom brudnym, ale przez ten brud prawdziwym i zarazem pełnym nadziei. Recenzja zamieszczona także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/02/16/droga-umarlych-kevin-brooks/
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2013-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Lubię książki Kevina Brooksa, więc zdecydowałam się sięgnąć po Drogę Umarłych. Spodziewałam się raczej afery szytej grubymi nićmi, ale nie było źle. Czyta się lekko, treść bardzo wciągająca, momentami czuć dreszcze na plecach. Końcówka po części do przewidzenia - sytuacja rozwiązuje się pomyślnie dla bohaterów, aczkolwiek w jaki sposób - tu już mogą pojawić się różne przypuszczenia czytelnika dopiero wkraczającego na strony tej książki.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-05-20, 52 książki 2013,
Przyjemnie się czyta, można spędzić z tą książką miły wieczór, aczkolwiek troszeczkę brakowało mi jakiegoś porywającego momentu. Ale mimo to nie jest źle.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2012-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo ciekawa książka, chwilami bardzo drastyczne opisy, wstrząsa cztelnikiem jak mało jaka lektura. Niestety nie bardzo mogę uwierzyć, że matka puszcza synów po tak okrutnej śmierci córki w podróż w to samo miejsce? Nie bała się że zginą tak jak siostra???
Avatar użytkownika - kornel
kornel
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 6, Przeczytałem,
Martyn Pig
Kevin Brooks0
Okładka ksiązki - Martyn Pig

Życie Martyna jest marne i zawsze takie było. Jego matka odeszła, gdy był mały, ojciec alkoholik go nienawidzi... Ale przynajmniej jedno jest pewne - już...

iBoy
Kevin Brooks0
Okładka ksiązki - iBoy

Wyważone drzwi, ciało w salonie, krzyki w pokoju Lucy, czterech oprawców, pościg i... STRZAŁ! W taki oto sposób w głowie Toma Harveya pojawiają...