Druga szansa

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2003-12-04
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7391-195-2
Liczba stron: 284
Tytuł oryginału: 2nd Chance
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Nakoniecznik Arkadiusz

Tom 2 cyklu Kobiecy Klub Zbrodni

Ocena: 5.33 (3 głosów)

To już druga zagadka kryminalna, którą próbuje rozwiązać Kobiecy Klub Zbrodni. Czytelnicy poznali bohaterki we wcześniejszej powieści Pattersona, "Ty umrzesz pierwszy". Tym razem Lindsay, niedawno awansowana na porucznika, prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa czarnoskórej dziewczynki. Nieformalnie pomagają jej przyjaciółki: dziennikarka, lekarka patolog i prawniczka. Dzięki kobiecej intuicji i profesjonalnej wiedzy z różnych dziedzin, bohaterki wpadają na trop seryjnego mordercy. Nieznane są motywy zbrodni, a przestępca zdaje się wybierać swoje ofiary na chybił trafił. Rozpoczyna się pasjonujący, obfitujący w zwroty akcji pojedynek pomiędzy inteligentnymi kobietami a bezwzględnym zabójcą.

Kup książkę Druga szansa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Druga szansa

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-09-09, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Wreszcie znalazłam czas, żeby przeczytać 2 tom z serii Kobiecy Klub Zbrodni. Lindsay i spółka próbują wykryć sprawcę serii morderstw. Tło rasowe, czy osobista wendeta? Nie brak wstawek z życia osobistego bohaterek. Subtelne połączenie życia prywatnego z karierą zawodową wyszło w tej książce Pattersonowi genialnie. Całość wciąga i intryguje. Nie mogłam się oderwać, dzięki czemu 8 godzinna podróż pociągiem minęła mi ekspresowo.
Link do opinii

Kobiecy Klub Zbrodni - pierwsza książka autora z tej serii, która trafiła w moje ręce i mam nadzieję, że nie ostatnia. Patterson pisze tu jako kobieta, policjantka Lindsay, całość jest więc można powiedzieć lżejsza niż typowo męskie kryminały, które wyszły spod jego pióra. Słowo "lżejsze" może nie jest najlepsze, bo zabójca to szczególnie okrutny drań, jednak książka ma cechy trochę obyczaju, trochę thrillera, element romansu nawet. Polskie autorki lubują się ostatnio w tzw. kryminale z wątkiem obyczajowym, lub też powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym - i tu w przypadku Pattersona mamy do czynienia z tym pierwszym. Do tego mistrzowskie przewrotki, nawet jak na niego, bardzo udane, a wymiar całości daje do myślenia. Końcówka bardzo dobra. Książka ma z piętnaście lat, a jest całkiem współczesna. Współczesne ujęcie kryminału. Także jeśli chodzi o rodzaj zbrodni - nie chcę powiedzieć zbyt wiele, musicie sami przeczytać. Rodzaj zabijania, które ostatnio niestety często widujemy w wiadomościach. Okropne to, ale literacko dobrze napisane.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2017-02-22, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - dona
dona
Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Krzyżowiec
Andrew Gross, James Patterson0
Okładka ksiązki - Krzyżowiec

Hugo De Luc, młody karczmarz z wioski Veille du Pere, uczestniczy w wyprawie krzyżowej do Ziemi Świętej. Rozczarowany nieustającymi rzeziami, dezerteruje...

Trzy oblicza zemsty
Andrew Gross, James Patterson0
Okładka ksiązki - Trzy oblicza zemsty

Porucznik Lindsay Boxer, kierująca wydziałem zabójstw w San Francisco, jest przypadkowym świadkiem eksplozji bomby w willi magnata przemysłowego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy