Druga szansa

Tom 2 cyklu Kobiecy Klub Zbrodni

To już druga zagadka kryminalna, którą próbuje rozwiązać Kobiecy Klub Zbrodni. Czytelnicy poznali bohaterki we wcześniejszej powieści Pattersona, "Ty umrzesz pierwszy". Tym razem Lindsay, niedawno awansowana na porucznika, prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa czarnoskórej dziewczynki. Nieformalnie pomagają jej przyjaciółki: dziennikarka, lekarka patolog i prawniczka. Dzięki kobiecej intuicji i profesjonalnej wiedzy z różnych dziedzin, bohaterki wpadają na trop seryjnego mordercy. Nieznane są motywy zbrodni, a przestępca zdaje się wybierać swoje ofiary na chybił trafił. Rozpoczyna się pasjonujący, obfitujący w zwroty akcji pojedynek pomiędzy inteligentnymi kobietami a bezwzględnym zabójcą.

Informacje dodatkowe o Druga szansa :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2003-12-04
ISBN: 83-7391-195-2
Tytuł oryginału: 2nd Chance
Tłumaczenie: Nakoniecznik Arkadiusz

Kup książkę Druga szansa

Druga szansa - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-09-09, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Wreszcie znalazłam czas, żeby przeczytać 2 tom z serii Kobiecy Klub Zbrodni. Lindsay i spółka próbują wykryć sprawcę serii morderstw. Tło rasowe, czy osobista wendeta? Nie brak wstawek z życia osobistego bohaterek. Subtelne połączenie życia prywatnego z karierą zawodową wyszło w tej książce Pattersonowi genialnie. Całość wciąga i intryguje. Nie mogłam się oderwać, dzięki czemu 8 godzinna podróż pociągiem minęła mi ekspresowo.

Z ciekawością  sięgnęłam  po kolejny tom serii. I muszę  przyznać, że jest równie  emocjonujący jak poprzedni. Zwłaszcza, że tym razem sprawa dotyczy bezpośrednio  Lindsey. Ktoś zabija z zimną krwią różnych ludzi. Szybko okazuje się,  że ofiary są w pewien sposób powiązane ze sobą, Pytanie brzmi, dlaczego  akurat  to są te osoby. Policja znów ściga się z czasem.

Niesamowite  zwroty akcji i ogólnie szybkie tempo wydarzeń sprawiają,  że ciężko jest  się oderwać o lektury. Może całość  nie jest wybitna ale zawiera wszystko,  co powinien mieć dobry kryminał  - strzelaniny,pościgi, zgrabna historia i ciekawe postacie. Mi się podoba.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Kobiecy Klub Zbrodni - pierwsza książka autora z tej serii, która trafiła w moje ręce i mam nadzieję, że nie ostatnia. Patterson pisze tu jako kobieta, policjantka Lindsay, całość jest więc można powiedzieć lżejsza niż typowo męskie kryminały, które wyszły spod jego pióra. Słowo "lżejsze" może nie jest najlepsze, bo zabójca to szczególnie okrutny drań, jednak książka ma cechy trochę obyczaju, trochę thrillera, element romansu nawet. Polskie autorki lubują się ostatnio w tzw. kryminale z wątkiem obyczajowym, lub też powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym - i tu w przypadku Pattersona mamy do czynienia z tym pierwszym. Do tego mistrzowskie przewrotki, nawet jak na niego, bardzo udane, a wymiar całości daje do myślenia. Końcówka bardzo dobra. Książka ma z piętnaście lat, a jest całkiem współczesna. Współczesne ujęcie kryminału. Także jeśli chodzi o rodzaj zbrodni - nie chcę powiedzieć zbyt wiele, musicie sami przeczytać. Rodzaj zabijania, które ostatnio niestety często widujemy w wiadomościach. Okropne to, ale literacko dobrze napisane.

Avatar użytkownika - Saucy
Ocena: 5, Przeczytałam,
Krzyżowiec
Andrew Gross, James Patterson0
Okładka ksiązki - Krzyżowiec

Hugo De Luc, młody karczmarz z wioski Veille du Pere, uczestniczy w wyprawie krzyżowej do Ziemi Świętej. Rozczarowany nieustającymi rzeziami, dezerteruje...

Trzy oblicza zemsty
Andrew Gross, James Patterson0
Okładka ksiązki - Trzy oblicza zemsty

Porucznik Lindsay Boxer, kierująca wydziałem zabójstw w San Francisco, jest przypadkowym świadkiem eksplozji bomby w willi magnata przemysłowego...