Duchowość ateistyczna. Wprowadzenie do duchowości bez Boga

Jak odnaleźć duchowość bez Boga i dogmatów? Pasjonująca lektura nie tylko dla ateistów!

Czy można obyć się bez religii? Czy Bóg istnieje? Czy ateiści skazani są na życie bez duchowości? Tak wiele istotnych pytań w czasach ,,zderzenia cywilizacji" i ,,powrotu religijności".

André Comte-Sponville odpowiada na nie jasno i ze swobodą wielkiego filozofa, a także ,,prawego człowieka", któremu obcy jest, jakże często spotykany, resentyment i nienawiść. Dla niego, duchowość jest zbyt istotna, by pozostawić ją różnego rodzaju fundamentalistom. Podobnie laickość jest zbyt cenna, by zawładnąć nią mieli najbardziej szaleni przeciwnicy religii.

Dlatego też istotne jest odnalezienie duchowości bez Boga, bez dogmatów, bez kościoła, takiej, która chroniłaby nas zarówno przed fanatyzmem jak i nihilizmem. Autor uważa, że XXI wiek będzie duchowy i laicki albo go nie będzie.

Informacje dodatkowe o Duchowość ateistyczna. Wprowadzenie do duchowości bez Boga:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: L

Kup książkę Duchowość ateistyczna. Wprowadzenie do duchowości bez Boga

Filozofia
Andre Comte-Sponville0
Okładka ksiązki - Filozofia

André Comte-Sponville, współczesny myśliciel francuski, w przystępny i atrakcyjny sposób wyjaśnia, co to jest filozofia, przedstawia jej główne działy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;