Dwa dni w Paryżu

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-10-28
Tłumaczenie: Anna Gralak

Paryż jest zawsze dobrym pomysłem,nawet jeśli nic nie idzie zgodnie z planem...

Zanim zdążyła się zastanowić, weszła do biura podróży i kupiła dwa bilety. To zupełnie nie w stylu Nell! Dwa dni w Paryżu, pierwsza szalona decyzja w jej życiu... Tylko że spełnia się najgorszy scenariusz i Nell zostaje sama w mieście zakochanych.

Ale przecież jest w Paryżu! Na tyle wielkim, żeby poczuć się wolną, i na tyle małym, żeby spotkać kogoś naprawdę wyjątkowego. Tylko tutaj można poczuć taki przypływ odwagi. Dać się zaprosić na drinka chłopakowi, który zachwycił się tym samym obrazem Fridy Kahlo. Zobaczyć wszystkie atrakcje Paryża w ciągu dwudziestominutowego rajdu na skuterze. Przeżyć najlepszą noc w swoim życiu.

I zamiast tworzyć kolejną listę za i przeciw, zapisać na czystej kartce tylko dwa słowa: Żyj chwilą.

Opowieść o odwadze i sile miłości autorstwa JOJO MOYES, pisarki, która podbiła serca polskich czytelników powieściami "Zanim się pojawiłeś", "Kiedy odszedłeś", "Światło w środku nocy".

Kup książkę Dwa dni w Paryżu

Opinie o książce - Dwa dni w Paryżu

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2020-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

A może by tak rzucić wszystko i wyrwać się gdziekolwiek, choćby na dwa dni do Paryża? Spakować kilka niezbędnych rzeczy do ulubionego plecaczka i już za kilka godzin chłonąć klimat Miasta Świateł, spacerować jego uliczkami i popijać kawkę w romantycznej kafejce? Jeszcze niedawno mogliśmy takie decyzje podejmować spontanicznie. Brakuje mi tego, a Wam? Ale chyba nie to jest teraz najważniejsze.

Również bohaterowie opowiadań „Dwa dni w Paryżu” przewartościowują swoje życie. Przekonują się, że nie rządzi nimi przypadek, że sami mają wpływ na własne losy. Czasem warto się przełamać, otworzyć, zaryzykować, wyjść naprzeciw. Bo nieznane mimo, że napawa lękiem, może skrywać przeznaczone nam szczęście.

Spodziewałam się powieści, dostałam opowiadania. Liczyłam, że będzie je łączył Paryż, okazało się, że styczną stanowią ludzkie relacje. Czy jestem zawiedziona? Mimo wszystko, nie.

Opowiadania są tak przyjemne, tak ciepłe, że pochłaniałam każde kolejne w zastraszającym tempie. Są też bardzo różne, niektóre nieco humorystyczne, wręcz przekorne, inne trącące nutką melancholii. Każde jednak zawiera ważne przesłanie, że wiele zależy od nas, a czasem wystarczy zaczerpnąć tchu, spojrzeć przed siebie i zrobić pierwszy krok, by odnaleźć szczęście.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2020-12-17, Ocena: 4, Przeczytałam,

Rzucić wszystko, wyrwać się gdzieś na kilka dni? Uciec od napływających do nas informacji, ograniczeń. Pewnie niejden z nas miał w minionym roku takie myśli. A jednak z różnych powodów tego nie uczyniliśmy.
A bohaterowie opowiadań zebranych w tomie pt. "Dwa dni w Paryżu" czasem podejmowali szybkie, spontaniczne decyzje, w kosekwencji których Paryż stał się "ich miejscem". Chcecie poznać ich historie, zafundować sobie krótkotrwały wypad do tego magicznego miasta? Jeśli tak, to sięgnijcie po ten zbiór. Możecie je czytać kolejno, możecie dawkować sobie lekturę. Pewnie jedne bardzie j przypadną Wam do gustu, inne mniej. Ale wszystkie staną się okazją poznania bohaterów, ich codzienności.

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2020-11-09, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

Witajcie Moliki ?
dzisiaj rano skończyłam czytać książkę Jojo Moyes "Dwa dni w Paryżu" i.... i mam mieszane uczucia.
Pierwsza część książki bardzo mi się podobała. Bardzo ciekawa historia dziewczyny, która boi się wszystkiego, a przez zrządzenie losu ląduje sama w Paryżu, kompletnie obcym jej mieście. Czy będzie potrafiła przekonać swoje lęki i chociażby wyjść sama z pokoju hotelowego? Możecie się przekonać.
Jeśli natomiast chodzi o druga część książki to niestety zawiodłam się bardzo. Jest to zbiór dość krótkich opowiadań, które nijak mnie nie zaintrygowały. Strasznie je niestety męczyłam i mam problem z oceną książki. Po pierwszej połowie dałabym 8 na 10,a druga część 4 na 10 to max więc chyba całościowo jak dam jej ocenę 6 na 10 to będzie odpowiednie. Autorka pisze fajnie, lekko i przyjemnie i o ile fabuła pierwszej historii mnie w sobie rozkochała o tyle reszta niestety nie.

Zapraszam również do odwiedzenia ksiazkowa_nutka na instagramie oraz facebooku

Jojo Moyes przyzwyczaiła nas do swoich obszerych, grubych powieści, które czyta się jednym tchem. Najnowsza z wydanych w Polsce książek jej autorstwa okazuje się być porównując cienka, a w dodatku są to opowiadania. Te krótkie formy łączy jedno - Paryż.

Jak to w zbiorach opowiadań mamy przekrój różnych historii, jedne bardziej udane, drugie mniej. Moim ulubionym zostaje pierwsze z nich, bo historia jest całkiem treściwa, długa, urocza i bardzo paryska. Ale ciekawe jest też to o butach, które odmieniły życie Sam. Każda z tych historii jest inna, autorka skupia się na innych aspektach, jednak w każdej czuć niepowtarzalne pióro i styl Jojo Moyes.

Z innym nastawieniem zaczynałam tą książkę, z innym kończę. Cieszę się że mogłam przeczytać takie inne wydanie twórczosci autorki. To taka szybka podróż do Paryża, nawet wtedy gdy na to nie możemy sobie pozwolić. Momentami będzie romantycznie, uroczo i przyjemnie, a chwilami gorzko i z masą trudności. Fanki Moyes na pewno będą zadowolone - tak jak ja.

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2020-11-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

„Dwa dni w Paryżu” Jojo Moyes to nietypowa dla Jojo pozycja. Do tej pory Moyes przyzwyczaiła nas do długich powieści obyczajowych. Tym razem dzięki Wydawnictwu Znak Literanova w ręce polskich czytelników trafił zbiór opowiadań.

„Dwa dni w Paryżu” to zbiór 11 opowiadań. Niektóre są dłuższe jak np. „Sama w Paryżu” czy „Miodowy  miesiąc w Paryżu” inne krótsze, zaledwie kilku stronicowe, jak np. „Między tweetami” czy „Bożonarodzeniowa lista sprawunków”.

Opowiadania nie są ze sobą powiązane, choć mają wspólny mianownik: miłość. Miłość niespodziewana, czasami dojrzała, czasami proszącą o drugą szansę, ale zawsze miłość.

Muszę przyznać, że spodziewałam się typowej dla Moyes powieści z morałem i/lub przesłaniem, ale zbiór opowiadań także mi odpowiadał. Mogę z czystym sumieniem polecić, zwłaszcza wielbicielkom krótszych form. A na dziś zostawię Was z cytatem z opowiadania „Sama w Paryżu”: „Zacznij żyć. Pomyśl o czymś innym”. I, mimo że stoimy u progu narodowej kwarantanny, warto żyć i myśleć o czymś optymistycznym, a Jojo na pewno nam w tym pomoże.

Razem będzie lepiej
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Razem będzie lepiej

Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie...

Dziewczyna, którą kochałeś
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Dziewczyna, którą kochałeś

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś” Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu...