Dwa słodkie aniołki

W dniu swoich trzecich urodzin bliźniaczki Kathy i Kelly zostają porwane. Przestępcy żądają ośmiu milionów dolarów okupu. Zarząd międzynarodowej korporacji, w której pracuje Steve, ojciec dziewczynek, decyduje się zapłacić tę sumę. Niestety we wskazanym miejscu policja znajduje tylko zszokowaną Kelly, a obok ciało jednego z porywaczy. Z listu znajdującego się przy zwłokach wynika, że druga z sióstr nie żyje. Matka bliźniaczek nie wierzy w śmierć Kathy a uratowana córeczka sprawia wrażenie, jak gdyby porozumiewała się z siostrą. Czy jest możliwy kontakt telepatyczny między bliźniaczkami? I czy dzięki wskazówkom Kelly uda się odnaleźć drugą z dziewczynek? Mary Higgins Clark Nazywana jest Królową Suspensu. Autorka 33 powieści sensacyjnych, trzech zbiorów opowiadań oraz współautorka trzech książek napisanych razem z córką Carol. Wszystkie jej powieści stały się światowymi bestsellerami. W samych Stanach Zjednoczonych łączny nakład jej książek osiągnął zawrotną liczbę 80 milionów egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Dwa słodkie aniołki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-74-69494-0

Kup książkę Dwa słodkie aniołki

Dwa słodkie aniołki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-10-18, Ocena: 5, Przeczytałam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Gdyby tylko Lila Jackson, sprzedzwczyni, u której tajemnicza kobieta kupiła ciuszki dla trzyletnich bliźniaczek, zawiadomiła policję... Tyczasem o mały włos, jedna z dziewczynek nie umarła! Dosłownie w ostatniej chwili policja natrafiła na jej ślad.
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2022-09-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Na pewno nie jest to żadne wielkie dzieło literackiej sztuki. Poza tym, że to bliźniaczki ze zdolnościami "bliźniaczymi", to jest to książka o klasycznym porwaniu dzieci dla okupu. Sporo irytujących powtórzeń, tłumaczenia oczywistych oczywistości i to zakończenie, rodem z marnego thrillera klasy b, albo i c.

Heroiczny uczynek jednego człowieka pozwalający w ostatniej, bardzo ostatniej chwili na Happy end.

Naprawdę lubię czytać książki Pani Mary Higgins Clark mimo, że porusza ona w nich ważne tematy. Tym razem fabuła oparta jest na porwaniu trzyletnich bliźniaczek. Żadnego rodzica nigdy nie powinno to spotkać. Dla dziecka i rodziców to trauma na całe życie. Natomiast z życia wiem, że taka specyficzna więź między bliźniakami jednojajowymi istnieje. Cieszę się, że książka miała pozytywne zakończenie. Nóż mi się w kieszeni otwiera kiedy dzieciom dzieciom dzieje się krzywda. One ani na świat się nie proszą ani nie są w stanie sprowokować do takiego postępowania. Najczęściej płacą tak wysoką karę za błędy rodziców lub kogoś z rodziny. Czy tak było i tym razem? Musicie przekonać się sami.

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2017-06-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 2017, Kryminał/sensacja/thriller,

Już niejeden raz spotykam się z twórczością Mary Higgins Clark, która jest nazywana mistrzynią suspensu. W pełni zgadzam się z tym twierdzeniem, chociaż jeszcze dużo jej powieści przede mną. Jednak jak na razie się nie zawiodłam.

Kelly i Kathy zostają porwane w dniu swoich trzecich urodzin. Wkrótce porywacze żądają ośmiu dolarów okupu. Margaret i Steve - rodzice dziewczynek nie należą do zamożnej rodziny, jednak mężczyzna od niedawna pracuje dla znanej korporacji, która decyduje się wyłożyć pieniądze, żeby poprawić swój wizerunek, gdyż niedawno miała kłopoty. Po zapłaceniu okupu porywacze wskazują miejsce, gdzie będą dziewczynki. Jednak we wskazanym miejscu znajduje się ciało jednego z porywaczy i tylko jedną z dziewczynek - Kelly. Z listu, które znaleziono przy ciele wynika, że druga z sióstr nie żyje. Matka nie wierzy w śmierć swojej córki, ponadto Kelly twierdzi, że Kathy żyje i sprawia wrażenie, jakby się z nią porozumiewała. Nikt jednak w to nie wierzy. Czy jest możliwa telepatia między bliźniaczkami? Czy druga z dziewczynek żyje i czy uda się ją odnaleźć?

Początkowo można sądzić, że fabuła powieści jest strasznie oklepana. Ileż razy mieliśmy do czynienia z porwaniami i okupami? Jednak tutaj autorka poszła o krok dalej. Pokazała jaka tragedia spotkała rodzinę i jak ciężko sobie z nią poradzić. Ponadto doskonale pokazała niesamowitą więź jaka łączy obie dziewczynki. Mimo, że są daleko od siebie mogą się porozumiewać między sobą i odczuwać przeżycia drugiej. To było dla mnie bardzo ciekawe, bo po raz pierwszy spotkałam się takim wątkiem w jakiejś powieści. Widać, że autorka dobrze się przygotowała do napisania powieści. Co jeszcze zasługuje na uwagę: wartka akcja i rosnący niepokój. To sprawia, że powieść czyta się błyskawicznie. Nie jest to może wybitna książka, bo autorkę stać na dużo więcej. Zaliczyłabym ją raczej do "średnich". Dla oderwania się od rzeczywistości i zabicia czasu będzie w sam raz.

Avatar użytkownika - dayna15
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2007,
Całkiem sama
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Całkiem sama

Królowa Suspensu zabiera nas w rejs wspaniałym liniowcem Queen Charlotte, na którym dochodzi do dramatycznych wydarzeń! Celia Kilbride,...

Zatańcz z mordercą
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Zatańcz z mordercą

Pewnego dnia znika młoda i utalentowana projektantka biżuterii, która spotykała się z mężczyznami zamieszczającymi w prasie ogłoszenia towarzyskie. Robiła...