Dwie głowy anioła

Kontynuacja losów bohaterów z "Głowy anioła", ale już inne sytuacje, obowiązki i wiek bohaterów, bo akcja toczy się 4 lata później. Julia i jej mąż, znużeni intensywnym życiem zawodowym, decydują się na wypoczynek, spędzany w ciszy i spokoju znajomego miasteczka K. Ale misteczko nie jest już takie ciche, bo na tereny popegeerowskie wyruszyło dwóch dziarskich, choć nieco egzotycznych przedsiębiorców, którzy wzięli się do pracy nad nowym wizerunkiem polskiej wsi. Czy jedynym ratunkiem dla niej może być cudowne ziele "herbaria" Stefana Boers? Kryminalne wątki nie opuszczają K. i okolic, a miłość - nawet ta największa - czasem może się skomplikować. "Kurpisz", 2004

Informacje dodatkowe o Dwie głowy anioła:

Wydawnictwo: Kurpisz
Data wydania: 2004 (data przybliżona)

Kup książkę Dwie głowy anioła

Dwie głowy anioła - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
W kolejnej części Julia jest już mężatką ma dzieci, jednak nie do końca realizuje się w tej roli, ciągnie ją do świata, chce spełniać się zawodowo, często wyjeżdża w sprawach biznesowych dlatego to Alek głównie zajmuje się wychowywaniem dzieci, dochodzi między nimi do kłótni, nie potrafią się dogadać. Alek po niezdanym egzaminie adwokackim zabiera dzieci do przyjaciół mieszkających we wsi opisanej w poprzedniej części, tam udaje mu się znaleźć pracę, która satysfakcjonuje go i daje duże wynagrodzenie, jednak z czasem Alek odkrywa, że w tej firmie dzieją się nielegalne interesy. "Dwie głowy anioła" to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, ukazująca rozdarcie ludzi, pomiędzy zajęciami zawodowymi a obowiązkami rodzinnymi, które jest niezwykle trudno pogodzić, ponieważ okazuje się, każdy ma inny plan na życie.
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kontynuacja "Głowy anioła" dalsze losy Julii Cassini i Aleksandra Orlicz-Drudzkiego,, dwojga ludzi o bardzo silnych osobowościach i ambicjach, nieco zagubionych w życiu. Proza życia codziennego, problemów, zazdrości, porażek i szukania siebie samego w tym wszystkim. Najważniejszych wartości. Wątek kryminalny nieco słabszy niż w poprzedniej części. Polecam
Avatar użytkownika - Kominek
Kominek
Przeczytane:2015-04-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Książka tygodnia, Mam,
Powieść na jedno podejście... Gdyż tak naprawdę nie potrzebowałem wiele czasu, aby rozpocząć i zakończyć lekturę, "Dwóch głów anioła". Mija kilka lat od historii, którą opowiedziała "Głowa anioła", od chwili w której przecięły się drogi pewnej siebie pani architekt, Julii Sarnowskiej i majstra budowlanego, który nie tylko odpowiadał za przemeblowanie w jej mieszkaniu, ale też w jej życiu. I to z bardzo korzystnym skutkiem w postaci dwójki maluchów - Alek oraz maluchy Adam i Alicji, prawie cała Akademia Pana Kleksa. Hanna Cygler ze swobodą prowadzi czytelnika przez pozornie proste, czasem jednak zawiłe losy swoich bohaterów, męża Alka i byłego amanta, Michała. Porządkuje rodzinne losy Julii i jej przyszywanego brata, jednocześnie w środku lata wplątując ich w zawiłą zagadkę kryminalną. I tak, jak było w przypadku "Głowy anioła" wszystko nabiera sensu w określonym miejscu i czasie, choć nie bez znaczenia są zawiłości ludzikich losów, a także fakt, że już na początku zaginął Charles! Można poznać "Dwie głowy anioła" bez odniesienia do "Głowy anioła", jednak znacznie przyjemnie wypadną w odbiorze, gdy zaczniemy na jednej, a skończymy na obu. I choć jest to powieść z 2002 roku, to jednak upływ czasu nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Dziesięć lat po pierwszym wydaniu to drugie jest w pełni zasłużone i całkowicie uzasadnione. Proza Hanny Cygler, lekka, przyjemna w odbiorze może i powinna się podobać. Nie jest to literatura na wysokim, światowym poziomie, ale tak naprawdę wszystko jest kwestią gustu i tego, jakiej lektury w danym momencie poszukujemy. Można i warto w wolnej chwili po nią sięgnąć.. po "jedną", a później po "obie". http://koominek.blogspot.com - dwadzieścia siedem tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...
Avatar użytkownika - Ene123
Ene123
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czytałam tę książkę wydaną w reedycji z 2014 r. Podobała mi się szata graficzna okładki. Lecz pierwsza cześć bardziej mi osobiście przypadła do gustu. Więcej było w niej tajemnicy i napięcia. Chyba była trochę bardziej przewidywalna. Choć czytało się dobrze.
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2014-06-26, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku,
Druga część opowieści o Julii Cassini i Aleksie Orlicz-Druckim. Bohaterowie ,,Głowy anioła" są już małżeństwem z dwójką dzieci, jednak po szczęściu, jakie zagościło u nich wraz z końcem poprzedniej książki właściwie nie ma śladu. Julia zajmuje się przede wszystkim pracą w biurze architektonicznym w Chicago oraz jego filii w Londynie i Warszawie oraz wydawaniu poleceń przez telefon dotyczących dzieci. Aleks, jak zwykle zbuntowany, niewiedzący czego właściwie oczekuje od życia, zajęty dziećmi i coraz bardziej nieszczęśliwy. Tych dwoje oddala się od siebie z każdym dniem. Czy to małżeństwo ma szansę przetrwać? Na oboje czyhają pokusy, czy to w postaci starej miłości, czy nowego wspólnika. W jaki sposób Julia i Alek będą walczyć o swoją rodzinę? Czy oszalały z zazdrości mąż nie popełni żadnego błędu? Bardzo dużo dylematów i rozterek zafundowała Hanna Cygler swoim bohaterom. W to wszystko włączona zostaje tajemnicza roślina Herbaria oraz równie tajemniczy biznesmeni. Ale to nie koniec. Również drugoplanowi bohaterowie z pierwszej części pojawiają się, by rozwikłać zagadki m. in. swojego pochodzenia. I znów mamy okazję podziwiać wielowątkowość, z jakiej słynie Hanna Cygler. Sztukę łączenia tak dużej ilości wydarzeń i ludzi w spójną całość opanowała do perfekcji i niezmiennie mnie zachwyca. Jest to zdecydowanie literatura kobieca, ale nie tylko zwolenniczki powieści romantycznych znajdą tu coś dla siebie. Również fanki lekkich kryminałów nie będą zawiedzione. Jednak obie części różni od siebie moje wrażenie dotyczące odbioru głównej bohaterki. O ile w pierwszej Julia była postacią ciekawą, z zagmatwanymi sprawami serowymi i wzbudzającą moje autentyczne współczucie, o tyle w drugiej zwyczajnie mnie drażniła. Jej postawa jest wyłącznie roszczeniowa, jej stosunek do męża władczy i nieznoszący sprzeciwu. Zachowuje się jak usłużna księżna, której zachcianki powinny być spełniane bez mrugnięcia okiem. Pozostawia małe dzieci pod opieką Alka, gdyż na pierwszym miejscu jest praca. Jej postać przez całą książkę wzbudzała moją szczerą niechęć, ale myślę, że tu również należą się autorce brawa, bo rzadko w literaturze kobiecej to właśnie kobieta jest czarnym charakterem. To również pokazuje, jak ciekawą i nieszablonową pisarką jest Hanna Cygler.
Na wstępie pragnę podziękować Domowi Wydawniczemu REBIS za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Po przeczytaniu ,,Głowy anioła" przyszła kolej na kontynuację tejże historii ukazaną w niniejszej opowieści... Przenosimy się o kilka lat do przodu poznając przy tym dalsze losy Julii i Alka. Dowiadujemy się, iż w ich małżeństwo zaczyna wkradać się coraz większa rutyna, w wyniku, której para coraz bardziej się od siebie oddala... Julia jest prawie cały czas pochłonięta firmowymi, biznesowymi podróżami, a Alek zajmuje się dziećmi próbując jednocześnie zdać egzamin adwokacki... Niestety, gdy to się nie udaje wyjeżdża wraz z Alą i Adasiem do przyjaciół mieszkających w znanej już nam z poprzedniej części wiosce. Otrzymuje tam bardzo dobrze płatną pracę zarządcy firmy handlującej rośliną o nazwie herbaria, która nie została póki co wprowadzona do obiegu... Alek odkrywa stopniowo, że wokół interesu zaczyna rozwijać się również pewien nielegalny proceder, wraz ze swoim pracodawcą próbują odkryć kto za tym stoi... Tak jak w poprzedniej części nie brak więc wątku kryminalnego. Tym razem jednak jest to opowieść o ludziach, którzy z jednej strony chcą robić karierę w biznesie, a z drugiej posiadają rodzinę i co za tym idzie obowiązki wobec niej... Książka ukazuje wewnętrzne rozdarcie i wahania bohaterów, uświadamia także co może nieść ze sobą małżeńska rutyna połączona z życiem w ciągłym biegu i nadmiarem wziętych na siebie obowiązków... Czy Julia i Alek wyjdą z opresji obronną ręką? Co jeszcze szykuje dla nich los? Tego z całą pewnością dowiecie się czytając powieść ,,Dwie głowy anioła", której wznowienie na rynku wydawniczym ma dziś swoją premierę. Polecam.
Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2014-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Od wydawnictw,
Minęło kilka lat od momentu, gdy Julia podjęła się renowacji zabytkowego pałacu, poznała Aleksa i zakochała się w nim. W ich życiu wiele się zmieniło: wzięli ślub, na świat przyszła dwójka dzieci. Jedno pozostało jednak bez zmian: Julia nadal jest zapracowaną panią architekt, która żyje na walizkach i nie ma czasu dla swojej rodziny. Coraz mocniej sfrustrowany tym Aleks odwiedza wraz z dziećmi rodzinne okolice żony. Niespodziewanie otrzymuje propozycję pracy u nowego inwestora , który uprawia tajemniczą roślinę: herbarię. Julia nie jest zachwycona, niemniej Aleks bardzo ceni sobie współpracę z nowym przyjacielem. Sielanka kończy się, gdy dochodzi do morderstwa... Po lekturze kolejnej powieści Hanny Cygler wiem już, że stworzę z autorką udany zespół. Ona pisze takie książki, jakie ja lubię czytać. Ja czytam takie książki, jakie ona lubi pisać. Układ idealny, czyż nie? To był taki maleńki żarcik na początek recenzji, jednak jest w nim wiele prawdy. Już podczas lektury Głowy Anioła zauważyłam, że Hanna Cygler z powodzeniem miesza w swoich książkach gatunki, tworząc pasjonującą historię. Bardzo lubię, gdy obyczajowość zazębia się z wątkiem kryminalnym, zahaczając o odrobinkę miłości i okraszając wszystko tajemnicą z przeszłości. Śmiało można rzec, taki tygielek z wszystkim. A ja takie tygielki właśnie bardzo lubię, więc tym bardziej ucieszyłam się, kiedy okazało się, że wydawca przewidział bardzo szybkie wznowienie przygód Julii i jej ukochanego. Po lekturze Głowy Anioła spodziewałam się, że kontynuacja także mi się spodoba. Ale nie podejrzewałam, że w Dwóch głowach anioła autorka zawrze jeszcze więcej emocjonujących zwrotów akcji. Po raz kolejny postawiła swoich bohaterów przed pełną niebezpieczeństw zagadką kryminalną. Równocześnie nie oszczędzała ich prywatnego i zawodowego życia. Zarówno Aleks jak i Julia będą musieli raz jeszcze zmierzyć się z przeszłością. W jaki sposób? Tego czytelnicy dowiedzą się z kart powieści Hanny Cygler! W Dwóch głowach anioła spotkamy także innych bohaterów znanych nam z pierwszej części. Autorka przybliża nam ich losy, przypominając, że jej książki nie są historiami jednego bohatera. Hanna Cygler daje nam możliwość bliższego zapoznania z postaciami, które pozornie są aktorami drugiego planu, ale ich wkład w fabułę powieści jest uzasadniony i ma duże znaczenie. Ukazują nam szerszą perspektywę akcji, dzięki czemu książka staje się o wiele głębsza i ciekawsza. Osoby, które nie czytały Głowy Anioła, nie muszą się martwić. Kontynuację powieści można spokojnie czytać jako osobną historię. Autorka zadbała, by wszystkie ważne detale zostały przybliżone i ułatwiły tym samym odbiór książki czytelnikom, którzy nie mieli w swoich dłoniach "Głowy". Ja ze swojej strony polecam, by zapoznać się z wcześniejszymi losami Julii i Aleksa. O ile nie mają one szczególnego związku z akcją kontynuacji, to już z charakterkami tej ciekawej pary i ich wzajemnymi relacjami jak najbardziej... Podsumowując: Dwie głowy anioła to wysoce emocjonująca powieść, która trzyma w napięciu do samego końca. Nie tylko wątkiem kryminalnym i wszechobecnymi tajemnicami, ale także życiem osobistym swoich bohaterów. Autorka w bardzo sprawny i przemyślany sposób kreśli ich losy, sprawiając, że czytelnik na moment porzuca swoje własne życie i zagłębia się w świecie książki!
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, pożyczone ;),
Druga część książki jest równie dobra jak jej poprzedniczka. Napisana równie dobrze jak pierwsza część. Jak wszystkie książki tej autorki akcja trzyma w napięciu czytelnika i niemal do końca nie wiadomo kto jest tym czarnym charakterem. Aleks i Julia są małżeństwem, rodzicami dwójki maluchów jednak ich drogi zaczynają sie rozdzielać. Michał próbuje odkryć prawdę o swoim ojcu. W kaplicy Belg robi pub a pola PGR-u obsiane zostają "cudowną" rośliną-herabią. Książka naprawdę dobra i momentami zabawna.
Avatar użytkownika - aleksandramiczek
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 2006,
Głowa anioła
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Głowa anioła

Romans, sensacja i zaskakujące zwroty akcji, zresztą jak to zwykle w powieściach Hanny Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku i dostarcza czytelniczkom...

Czas zamknięty
Hanna Cygler 0
Okładka ksiązki - Czas zamknięty

Powieść o poszukiwaniu i utracie, o burzliwych losach ludzkich i wyborach dokonywanych przez bohaterów w czasie wojny. Kwiecień 1939 roku – napięta...