Dwie twarze Ioany

Wydawnictwo: Black Publishing
Data wydania: 2019-01-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8049-791-7
Liczba stron: 480

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Nowa powieść autorki bestsellerów: Miłość w Burzanach, W kolejce po życie oraz Nadwiślańskie serca!

„Słuchał jej z zapartym tchem i pojąć mu było trudno, że tak się mogły pleść ludzkie losy. Toż to opowieść na scenariusz filmowy. I ucieczka z okupowanego kraju, i ratunek na obczyźnie, pożar i śmierć w płomieniach, narzeczeństwo i zdrada, śmierć kochanki, wyobcowanie, odrzucenie, brak tożsamości…”

Pewnego dnia życie Ioany znacząco zmienia swój bieg. Zdradzona, nieakceptowana, pogardliwie nazywana polską dziedziczką, opuszcza rodzinną wieś w Rumunii, by poszukać własnego miejsca na ziemi. Los prowadzi ją do Polski, kraju przodków, który nie przyjmuje jej jednak gościnnie. Bezdomna, bezrobotna i okradziona, wszelkimi siłami walczy o przetrwanie na emigracji. Czy uda jej się odbudować swoje życie? Ile uprzedzeń będzie musiała pokonać, by pośród obcych ludzi znaleźć przyjaźń, a może nawet miłość? I jak odpowie na najważniejsze życiowe pytanie – czy jej dusza jest rumuńska, czy polska?

Wspaniała powieść o życiowych zakrętach i rodzącym się uczuciu. Mądra, wzruszająca, miejscami zabawna, a przede wszystkim porywająca historia bohaterki, którą pokocha każda czytelniczka.

Kup książkę Dwie twarze Ioany

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Gdy w chwili refleksji nachodzi nas pytanie: „kim jestem?”, zazwyczaj równie szybko pojawia się na nie odpowiedź. Mówimy: „jestem mamą”, „żoną”, „fotografką”. Nie przypuszczamy nawet, że udzielenie odpowiedzi na to pytanie mogłoby stanowić dla nas jakąkolwiek trudność. Tytułowa bohaterka powieści Katarzyny Archimowicz nie potrafi jednoznacznie stwierdzić, kim jest. Pytanie to, powtarzane niczym mantra, na wskroś przenika całą opowieść, zabierając Ioanę, główną bohaterkę – i każdego czytelnika – w podróż w głąb siebie. Ioana to młoda dziewczyna, mieszkająca wraz z babcią Anielą w niewielkiej rumuńskiej wiosce. Aniela ma polskie korzenie. Jej matka, Julia, dziedziczka majątku w Tworylnem w Bieszczadach, pod koniec II wojny światowej, ratując siebie i córkę, uciekła do dalekiej Rumunii. I choć Aniela Polski nie pamięta – wszak była zaledwie niemowlęciem, gdy opuszczała z matką ojczyznę – to obietnica dobrobytu w dalekim kraju towarzyszy jej przez całe życie. Te wyimaginowane obrazy zaszczepia Aniela także w Ioanie, prezentując jej Polskę jako kraj mlekiem i miodem płynący. W związku z dramatyczną sytuacją, w jakiej znalazła się Ioana po zdradzie i ciężkim wypadku jej narzeczonego, dziewczyna postanawia wyrwać się z rodzinnego Vadu i poszukać szczęścia na emigracji. W drodze do pracy w Wielkiej Brytanii robi małą przerwę w Polsce ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dwie twarze Ioany