Dwór miodu i popiołu

Tom 1 cyklu Trylogia miodu i lodu

Porzucona. Wyszkolona do walki. W przeszłości zauroczona mężczyzną, który ją upokorzył.
Dwudziestoczteroletnia Alli jest w połowie człowiekiem, a w połowie fae. Jako sierota i w dodatku mieszaniec nie ma praktycznie żadnych praw.

W sekretnym, magicznym miejscu nazywanym Underhill Alli od lat jest szkolona na wojownika. Każdego dnia podczas morderczych treningów może stracić życie. Pewnego razu wydarza się coś niewyobrażalnego. Underhill się zapada i nikt nie może już do niego wejść. Tracąc więź z magiczną krainą, fae wpadają w szał.

Tylko Alli wie, kto jest za to odpowiedzialny i szybko się orientuje, że jedyne, co może teraz zrobić, to uciekać. Musi znaleźć odpowiedź na to, jakim cudem tak magiczne miejsce zostało zniszczone. Zadania z pewnością nie ułatwi fakt, że jest ścigana przez zabójczo przystojnego mężczyznę, który kiedyś był obiektem jej westchnień.

Informacje dodatkowe o Dwór miodu i popiołu :

Wydawnictwo: Nowe Strony
Data wydania: 2022-05-10
Tytuł oryginału: A Court of Honey and Ash
Tłumaczenie: Malwina Maria Stopyra

Kup książkę Dwór miodu i popiołu

Dwór miodu i popiołu - opinie o książce

Avatar użytkownika - za_czytamm
za_czytamm
Przeczytane:2022-05-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Nikt nie odkryje, co przypuszczalnie zrobiłam z Underhill.
Musiałam tylko się nie wychylać, grać swoją rolę i to tak, jakby zależało od tego moje życie.
Bo tak właśnie było”.

🖤💙🖤

„Dwór miodu i popiołu” autorstwa Shannon Mayer oraz Kelly ST Clare.

Historia nie za długa za to bardzo magiczna i intrygująca. Dziewczyna mieszaniec pół człowiek, pół fae. Wisząca nad wszystkimi groźba szaleństwa i przeznaczenie, które ześle na bohaterów nie jedno niebezpieczeństwo. Śmierć, intrygi i ułuda.

W tej książce znajdziecie to wszystko i jeszcze więcej. Fabuła dostarczy wam to, czym nie pogardzi nie jeden fan gatunku fantasy.

A bohaterowie?

Alli wojowniczka niepasująca do żadnego świata. Młoda, odważna i ceniąca życie.

Męska przewodnia postać Falon bardzo tajemniczy i intrygująco pociągający w ten sposób, w jaki potrafi być tylko mężczyzna.

Najlepsza przyjaciółka bohaterki Cyntia. Wierna i zabawna miłośniczka dobrej kuchni.

Przebiegła i okrutna Królowa Fae Adair. Oczywiście to nie są jedyne warte uwagi postacie jednak to oni zdecydowanie najbardziej zapadające w pamięć.

Wątek romantyczny w książce był bardzo przyjemnym dodatkiem urozmaicającym akcję. Nie był jeszcze jakoś mocno podkreślony, ale już całkiem nieźle się zapowiadał.

A do tego wszystko zakończenie, które po prostu rozwala system. Można więc albo pokochać, albo znienawidzić autorki jednak nie ma opcji, że nie będzie chciało się więcej.

Ja bardzo chciałabym przeczytać kontynuację, nawet jeśli z początku miałam wątpliwości, czy faktycznie ta pozycja przypadnie mi do gustu.

I owszem przez to sądzę, że nie jest to książka idealna, ale ma w sobie duży potencjał i rewelacyjny klimat fantasy. Osobiście mam przeczucie, że dalej będzie tylko lepiej.

Myślę więc, że warto sie skusić.

Polecamy.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2022, Fantasy,
Korona z Płatków i Lodu
Shannon Mayer, Kelly St. Clare0
Okładka ksiązki - Korona z Płatków i Lodu

Dwa królestwa.Tylko ona może je uratować.Wyczerpała się moc magicznej herbaty. Alli ma szeroko otwarte oczy i uświadamia sobie, że los obu królestw fae...