Dydko i architektura

- pudełko i karton,
- nożyczki,
- klej lub zszywacz,
- kredki albo farby.

W pudełku wytnij drzwi i okna. Następnie z kartonu wytnij dach, komin i balkon. Doklej je do domku. Z papieru lub kartonu możesz też zrobić płot, ławki, huśtawki i drzewa. Pokoloruj wszystkie elementy według uznania.

PO IiŚ, czyli Program Operacyjny „Infrastruktura i Środowisko” PO IiŚ to największy program w Unii Europejskiej współfinansowany z jej funduszy strukturalnych. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmuje się priorytetem XI: „Kultura i dziedzictwo kulturowe”. W ramach tego projektu podejmowane są trzy działania:
- Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym, umożliwiające realizację projektów z zakresu m.in.: rewitalizacji, konserwacji i renowacji, a także adaptacji na cele kulturalne obiektów wpisanych do rejestru zabytków oraz digitalizację zabytkowych zasobów.
- Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym, pozwalające na realizację projektów z zakresu budowy, rozbudowy, remontów i przebudowy instytucji kultury.
- Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, która umożliwia realizację projektów z zakresu budowy, rozbudowy i remontów szkół i uczelni artystycznych.

W ramach XI priorytetu PO IiŚ realizowanych jest 79 inwestycji o łącznej wartości ok. 3,93 mld zł, z czego 2,28 mld to kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki tym środkom realizowane są prace polegające na: renowacji zabytkowych obiektów (pałaców, zamków, kościołów), konserwacji i digitalizacji zabytkowych księgozbiorów, muzealiów i zbiorów filmowych, budowie i rozbudowie sal koncertowych, bibliotek, teatrów, szkół i uczelni artystycznych. Powstaje wiele nowych placówek kulturalnych, a w już istniejących podnosi się standard. W szkołach i na uczelniach artystycznych może uczyć się więcej dzieci i studentów, a zaplecze dydaktyczno-naukowe znacznie się poprawia.

Informacje dodatkowe o Dydko i architektura:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-09-09
ISBN: 978-83-62622-20-7

Kup książkę Dydko i architektura

Dydko i architektura - opinie o książce

Zła dziewczyna
Beata Ostrowicka0
Okładka ksiązki - Zła dziewczyna

Marcyśka jest licealistką, szarą myszką, która przyjechała do Krakowa ze wsi i nie do końca umie się w nim odnaleźć. Nie ułatwiają jej tego problemy...

O Lence, Antku i planowaniu
Beata Ostrowicka0
Okładka ksiązki - O Lence, Antku i planowaniu

Dobrze jest mieć plan. Wtedy wiadomo, co robić. Lenka chce w przyszłości zostać znaną fotografką ptaków. Zwiedzi cały świat. Będzie robić niezwykłe zdjęcia...