Dzieci z alei Rothschildów

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2015-09-16

Drugi tom - po bestsellerowym Domu przy alei Rothschildów - niezwykłej sagi rodzinnej, w której idylla zderza się z Historią.

Frankfurt. Narastają nastroje antyżydowskie.

Dla członków rodziny Sternbergów, którzy jeszcze niedawno marzyli o tym, by będąc Żydami, stać się równouprawnionymi obywatelami w niemieckiej ojczyźnie, ta nadzieja zamienia się w koszmar. Okazuje się, że są obywatelami drugiej kategorii i nawet dawni przyjaciele traktują ich inaczej.

Syn Johanna Isidora, Erwin, traci podstawy egzystencji, podobnie jak jego zięć, doktor Friedrich Feuereisen, któremu odebrano prawo wykonywania zawodu adwokata i notariusza. Z błahego powodu jemu oraz jego młodej żonie Viktorii wymówiono mieszkanie. Córka Johanna Isidora, Alice, i jego wnuczka Claudia wskutek szykan zmuszone zostają do opuszczenia gimnazjum. Anna nie ma odwagi pójść do urzędu stanu cywilnego, by dać na zapowiedzi.

Z dużą zręcznością, pasją i subtelnym wyczuciem szczegółów historycznych Stefanie Zweig przedstawia dekadę między rokiem 1926 a 1937. Opisuje losy rodziny, które mogłyby przypaść w udziale jej samej - bez goryczy, za to z głębokim humanizmem, który porusza serce.

Kup książkę Dzieci z alei Rothschildów

Opinie o książce - Dzieci z alei Rothschildów

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kontynuacja sagi rodzinnej- ,,Dom przy alei Rothschildów". Autorka opowiada o losach żydowskiej rodziny mieszkającej we Frankfurcie. Książka porusza bardzo trudny temat - rozkwit idei nazizmu w Niemczech i trudnej sytuacji wielu żydowskich rodzin . Zdecydowanie warta polecenia.
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Powrót na aleję Rothschildów
Stefanie Zweig0
Okładka ksiązki - Powrót na aleję Rothschildów

Trzeci już tom opowiadający o losach żydowskiej rodziny, żyjącej we Frankfurcie w XX wieku (tutaj historia toczy się w latach 1941-1948). Części rodziny...

Dom przy alei Rothschildów
Stefanie Zweig0
Okładka ksiązki - Dom przy alei Rothschildów

Frankfurt, 1900 rok. Betsy, inteligentna, racjonalna i młoda kobieta oraz jej mąż Johann Isidor, rzutki przedsiębiorca z niemałą fortuną, wprowadzają się...

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton