Dzieci z alei Rothschildów

Drugi tom - po bestsellerowym Domu przy alei Rothschildów - niezwykłej sagi rodzinnej, w której idylla zderza się z Historią.

Frankfurt. Narastają nastroje antyżydowskie.

Dla członków rodziny Sternbergów, którzy jeszcze niedawno marzyli o tym, by będąc Żydami, stać się równouprawnionymi obywatelami w niemieckiej ojczyźnie, ta nadzieja zamienia się w koszmar. Okazuje się, że są obywatelami drugiej kategorii i nawet dawni przyjaciele traktują ich inaczej.

Syn Johanna Isidora, Erwin, traci podstawy egzystencji, podobnie jak jego zięć, doktor Friedrich Feuereisen, któremu odebrano prawo wykonywania zawodu adwokata i notariusza. Z błahego powodu jemu oraz jego młodej żonie Viktorii wymówiono mieszkanie. Córka Johanna Isidora, Alice, i jego wnuczka Claudia wskutek szykan zmuszone zostają do opuszczenia gimnazjum. Anna nie ma odwagi pójść do urzędu stanu cywilnego, by dać na zapowiedzi.

Z dużą zręcznością, pasją i subtelnym wyczuciem szczegółów historycznych Stefanie Zweig przedstawia dekadę między rokiem 1926 a 1937. Opisuje losy rodziny, które mogłyby przypaść w udziale jej samej - bez goryczy, za to z głębokim humanizmem, który porusza serce.

Informacje dodatkowe o Dzieci z alei Rothschildów:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2015-09-16

Kup książkę Dzieci z alei Rothschildów

Dzieci z alei Rothschildów - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kontynuacja sagi rodzinnej- ,,Dom przy alei Rothschildów". Autorka opowiada o losach żydowskiej rodziny mieszkającej we Frankfurcie. Książka porusza bardzo trudny temat - rozkwit idei nazizmu w Niemczech i trudnej sytuacji wielu żydowskich rodzin . Zdecydowanie warta polecenia.
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Księżniczka Sissi
Stefanie Zweig0
Okładka ksiązki - Księżniczka Sissi

Sissi to wyrafinowana, sprytna, mądra i zarazem przewrotna Syjamka. Pewnego dnia opuszcza dotychczasowych opiekunów z zamiarem znalezienia nowego...

Powrót na aleję Rothschildów
Stefanie Zweig0
Okładka ksiązki - Powrót na aleję Rothschildów

Trzeci już tom opowiadający o losach żydowskiej rodziny, żyjącej we Frankfurcie w XX wieku (tutaj historia toczy się w latach 1941-1948). Części rodziny...