Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2012-07-26
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 9788362829064
Liczba stron: 308

Ocena: 5.33 (3 głosów)

„Dziecko z bliska” – pierwsza polska książka o rodzicielstwie bliskości. Jej autorką jest znana i lubiana przez polskich rodziców psycholog dziecięca Agnieszka Stein. Książka, choć daleka od akademickiego żargonu, zawiera wiele naukowych rewelacji, które zadają kłam popularnym mitom wychowawczym.

Ostatnio, także w naszym kraju, zdobywa popularność nurt wychowawczy znany jako Attachment Parenting czy rodzicielstwo bliskości. Niestety, wraz ze wzrostem zainteresowania szerzy się coraz więcej mitów i stereotypów związanych z samą ideą. Wiele osób myli ją z tzw. bezstresowym wychowaniem. Agnieszka Stein pisze o tym, czym naprawdę jest rodzicielstwo bliskości, jak je stosować, pokazuje również przykładowe rozwiązania trudnych sytuacji wychowawczych, oparte na swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Rodzicielstwo bliskości u Agnieszki Stein można opisać jako koncepcję 3 R: - Relacja – nawiązanie i dbanie o dobrą więź pomiędzy rodzicami (lub opiekunami) a dziećmi;
- Regulacja – rozwiązywanie trudnych sytuacji wychowawczych; nauka samoregulacji emocji;
- Rozwój – wsparcie dziecka w rozwoju; rozwój osobisty dzięki obcowaniu z dziećmi.

Ta koncepcja stanowi klucz do wzajemnego otworzenia się na siebie i zbudowania szczęśliwej rodziny.

Książka oparta jest na wielu badaniach, przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilkunastu lat przez psychologów, socjologów, kulturoznawców, potwierdzających słuszność teorii prezentowanych przez Agnieszkę Stein.

Agnieszka Stein – ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Warszawskim, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej, a także Kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Doradza rodzicom i profesjonalistom, którzy chcą lepiej wspierać dzieci w rozwoju, stara się im przekazywać wiedzę na temat potrzeb dzieci i sposobów na budowanie z nimi relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Pasjonuje ją rodzicielstwo bliskości i to, jak można korzystać z jego narzędzi w relacjach z dziećmi w każdym wieku – od narodzin do dorosłości.

Autorka wielu artykułów poświęconych wychowaniu, publikowanych m.in. w miesięczniku „Dziecko”, często zapraszana w charakterze ekspertki m.in. do Tok FM, „Dzień Dobry TVN” i „Pytania na śniadanie”.

Kup książkę Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-04-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Bardzo pożyteczna i potrzebna pozycja. W sumie jest to raczej esej, zbiór przemyśleń usystematyzowanych tematycznie niż poradnik. Przeczytałam już sporo poradników rodzicielskich, jednak ten spodobał mi się szczególnie. W prosty i jasny sposób opisuje pewne rzeczy, otwiera oczy, tłumaczy rodzicom wiele spraw. Takich książek nigdy dość - rodzice mają tak wiele pytań i wątpliwości, że wszystko, co może ich uspokoić czy też pomóc wyjaśnić zachowania dzieci, jest bezcenne.
Zwolnijmy. Zapomnijmy o tym, jak nas wychowywano. Spójrzmy na dziecko z jego perspektywy. Zauważmy je i wysłuchajmy, Po prostu przytulmy. To klucz do wszystkiego, co ważne.

Link do opinii
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2020-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2020,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2014-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 2013,
Inne książki autora
Dziecko z bliska idzie w świat
Agnieszka Stein0
Okładka ksiązki - Dziecko z bliska idzie w świat

Wielu rodziców ma obawy dotyczące momentu, kiedy dziecko spod ich opiekuńczych skrzydeł wyrusza w szeroki świat. Kiedy przekracza po raz pierwszy szkolne...

Potrzebna cała wioska
Agnieszka Stein0
Okładka ksiązki - Potrzebna cała wioska

Agnieszka Stein jest jedną z najbardziej inspirujących polskich psycholożek i jedną z najchętniej czytanych autorek poradników dla rodziców. Pracując...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy