Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

Historia Polski Konecznego, opowiedziana przystępnym dla młodych ludzi językiem, zabiera nas w niezwykle interesującą podróż po meandrach polskich dziejów. Ta opowieść jest wciąż żywa i stanowi źródło różnorodnej wiedzy.

Poznawanie przeszłości jest pasjonującym ćwiczeniem umysłu. Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży to nie tylko daty, liczby, nazwiska czy opis zmieniających się granic naszego kraju. Feliks Koneczny, opisując burzliwe dzieje ojczyzny, przekonuje, że historia Polski to nauka o zmianach, z którymi mierzył się nasz naród. Uczy, że ich znajomość to obowiązek i przywilej każdego, kto chce zwać się patriotą.

Dzieła historyczne Konecznego mają olbrzymią wartość nie tylko poznawczą, ale i wychowawczą. Kształtują bowiem ducha narodu, zachęcają do intensywnej pracy intelektualnej i organizacyjnej na rzecz ojczyzny. (...) sama lektura opisu dziejów dokonanych przez krakowskiego historyka jest niewątpliwie wielką ucztą intelektualną, do której każdego, zwłaszcza młodego Czytelnika, warto zawsze zachęcać.

prof. dr hab. Ryszard Polak

Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-01-09,

"Dzieje polski" to opowiadanie dla młodzieży, ale nie tylko! Warto dowiadywać się nieco historii w sposób obrazowy z humorem i bez sztywnych dat. Pamiętam z historii nudne i trudne do zapoznania się grube książki z historii, które miały sztywne ramy czasowe i suche fakty. Książka jest idealna dla młodzieży, ale szczerze polecam też dorosłym!

IG: Czytomanka

👉Historia naszego kraju została opowiedziana w taki sposób, żeby czytelnik nie nudził się podczas czytania i z chęcią do niej wracał. Właśnie w taki sposób powinna być opowiadania historii Polski!

👉Pięknie wydana, wzbogacona obrazkami, napisana ciekawym jeżykiem, łatwo przyswajalnym. Z takiej książki można zapamiętać więcej, niż z tradycyjnych tomów historycznych. Świetnie spędzony czas!

❗Ocena: 7/10

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021, Historyczne,
O cywilizację łacińską
Feliks Koneczny0
Okładka ksiązki - O cywilizację łacińską

Broszura zawiera siedem artykułów autorstwa Feliksa Konecznego: Rozmnożenie bolszewizmu, Czy polityka należy do cywilizacji?, Państwo a metody życia zbiorowego...

Cywilizacja żydowska t. III - Walka o byt. Ekspansja
Feliks Koneczny 0
Okładka ksiązki - Cywilizacja żydowska t. III - Walka o byt. Ekspansja

Dzieło stanowi rozwinięcie rozważań teoretycznych zawartych w pracy O wielości cywilizacyj. Poświęcone jest omówieniu znacznego i zwykle ujemnego wpływu...