Dziennik z zaginięcia

Wydawnictwo: HANAMI
Data wydania: b.d
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788360740231
Liczba stron: 208

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Hideo Azuma, słynny rysownik, wyszedł z domu i już nie powrócił... Przynajmniej przez pewien czas, a potem znów wyszedł... Z historii zawartych w tym tomie można dowiedzieć się, jak ciężkie jest życie bezdomnego, czy jak trudno być alkoholikiem. Te opowieści, oparte na prawdziwych wydarzeniach, dogłębnie poruszają i wprowadzają w zadumę, ale jednocześnie uczą: jak konstruować przenośne kuchenki; skąd brać papierosy i alkohol w trudnych chwilach; gdzie czają się potwory; jak kłaść rury oraz jak przeżyć na diecie opartej na rzodkwi japońskiej i oleju do tenpury. Przede wszystkim jednak, wywołują niekontrolowane napady śmiechu. Komiks zdobył nagrodę Japan Media Arts Festival w 2005, a rok później Grand Prix Tezuka Osamu Cultural Prize. W 2008 roku nominowany był w kategorii najlepszy komiks w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme oraz został uznany przez New York Magazine za najlepszą powieść graficzną wydaną w USA w roku 2008.

 


Kup książkę Dziennik z zaginięcia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
„Ten komiks przedstawia pozytywne nastawienie do życia przy jednoczesnym maksymalnym braku graficznego realizmu – realistyczne rysunki byłyby takie mroczne i dołujące”. Tak Hideo Azuma rozpoczyna swoją ostatnio wydaną w Polsce przez wydawnictwo Hanami mangę „Dziennik z zaginięcia”. I faktycznie rysunki wyglądają jak z typowej japońskiej kreskówki z lat 90., a cały komiks przesiąknięty jest pozytywnym podejściem do życia, czasem wbrew wszelkim przeciwnościom.   Czy nie zdarzało się wam czasem, w chwili dużego obciążenia i zniechęcenia, że pragnęliście po prostu wyjść z domu, czy pracy i pójść przed siebie zaczynając całkiem nowe życie? Bez jakichkolwiek obciążeń? Tak właśnie zaczyna się dziennik Azumy. Zmęczony i zniechęcony, obładowany pracą ponad wszelką miarę autor postanawia wyjść i po prostu uwolnić się od wszystkiego. Zaczyna całkowicie od zera toczyć żywot bezdomnego. Rozpoczyna się jego wędrówka, w której oczyszcza się fizycznie i psychicznie.   Pierwsza część dziennika opowiada o trudach życia osoby bezdomnej, o byciu poza mainstreamem codzienności. Te proste i krótkie historyjki, przedstawione dodatkowo w komiczny i zabawny sposób niosą ze sobą niezwykle dużo mądrości. W tej niepozornej, obrazkowej formie, przykrytej humorem i ogromnym dystansem oglądamy człowieka, który zostaje sam ze sobą na marginesie wielkiego życia, więcej ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dziennik z zaginięcia

Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Muszę przyznać, że jeszcze nigdy w tak szybkim tempie nie dowiedziałam się tyle o alkoholizmie jak z lektury tej mangi. Nie wiem nawet, co mnie podkusiło, żeby ją przeczytać - zazwyczaj wybieram raczej komiksy o tematyce fantasy/science-fiction/horror. Zaciekawił mnie opis, kreska była przyjemna - choć nie bardzo pasująca do tematyki (rysunki uproszczone, bardziej pasujace do komedii niż do książki opowiadającej o uzależnieniu). Mangę czytało sie szybko, myślę, że warto się z nią zapoznać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Lucyper
Lucyper
Przeczytane:2010-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Recenzje miesiąca
Czarne Miasto
Marta Knopik
Czarne Miasto
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Światło ukryte w mroku
Sharon Cameron
Światło ukryte w mroku
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
I co ona ma zrobić?
Holly Bourne
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów
Pokaż wszystkie recenzje