Dziennik z zaginięcia

Hideo Azuma, słynny rysownik, wyszedł z domu i już nie powrócił... Przynajmniej przez pewien czas, a potem znów wyszedł... Z historii zawartych w tym tomie można dowiedzieć się, jak ciężkie jest życie bezdomnego, czy jak trudno być alkoholikiem. Te opowieści, oparte na prawdziwych wydarzeniach, dogłębnie poruszają i wprowadzają w zadumę, ale jednocześnie uczą: jak konstruować przenośne kuchenki; skąd brać papierosy i alkohol w trudnych chwilach; gdzie czają się potwory; jak kłaść rury oraz jak przeżyć na diecie opartej na rzodkwi japońskiej i oleju do tenpury. Przede wszystkim jednak, wywołują niekontrolowane napady śmiechu. Komiks zdobył nagrodę Japan Media Arts Festival w 2005, a rok później Grand Prix Tezuka Osamu Cultural Prize. W 2008 roku nominowany był w kategorii najlepszy komiks w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme oraz został uznany przez New York Magazine za najlepszą powieść graficzną wydaną w USA w roku 2008.

Informacje dodatkowe o Dziennik z zaginięcia:

Wydawnictwo: HANAMI
Data wydania: b.d
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Dziennik z zaginięcia

Dziennik z zaginięcia - opinie o książce

Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Muszę przyznać, że jeszcze nigdy w tak szybkim tempie nie dowiedziałam się tyle o alkoholizmie jak z lektury tej mangi. Nie wiem nawet, co mnie podkusiło, żeby ją przeczytać - zazwyczaj wybieram raczej komiksy o tematyce fantasy/science-fiction/horror. Zaciekawił mnie opis, kreska była przyjemna - choć nie bardzo pasująca do tematyki (rysunki uproszczone, bardziej pasujace do komedii niż do książki opowiadającej o uzależnieniu). Mangę czytało sie szybko, myślę, że warto się z nią zapoznać.

Avatar użytkownika - Lucyper
Lucyper