Dziewczyna, która wybrała po raz drugi

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2019-02-14
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788372298195
Liczba stron: 424
Tytuł oryginału: Split Second
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Nowak

Tom 2 cyklu Pivot Point

Ocena: 4.33 (3 głosów)

Zanim Addie dokona jakiegoś wyboru, może doświadczyć różnych jego konsekwencji w przyszłości. To jej szczególna moc, która jednak nie sprawia, że teraźniejszość staje się łatwiejsza. Jej własny chłopak ją wykorzystał, a przyjaciółka zdradziła. Kiedy więc tata zaprasza ją na ferie zimowe do świata Normalsów, nie waha się ani chwili. Poznaje tam Trevora, który wydaje jej się niepokojąco znajomy, chociaż przecież nigdy się nie poznali… Prawda?

W tym samym czasie jej przyjaciółka, Laila, próbuje zrealizować swój własny plan: chce odzyskać wspomnienia Addie, jeśli tylko dowie się, jak to zrobić. Niektórym ważnym osobistościom się to nie podoba… a pomóc nie może jej nikt. Poza Connorem, jedynym chłopakiem w Kolonii, który jest odporny na jej uroki.

Tagi:

Kup książkę Dziewczyna, która wybrała po raz drugi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Dziewczyna, która wybrała po raz drugi

Addie po dokonaniu wyboru w poprzedniej części teraz stara się poukładać swoje życie. Jednak rzeczy, które widziała podczas sprawdzania nie dają o sobie zapomnieć. Podczas pobytu dziewczyny u swojego taty poznaje Trevora i dowiaduje się wielu rzeczy na temat swojej rodziny i działaniach rządu wobec Kolonii. Addie próbuje rozwiązać zagadki, a pomaga jej w tym przyjaciółka Laila. Dziewczyna chce pomóc odzyskać głównej bohaterce wspomnienia, przez co musi zwrócić swoją uwagę chłopaka, który nie reaguje na jej wdzięki. Ta dwójka to kompletne przeciwieństwa, ale połączy ich zadanie, które muszą wykonać.

Gdy skończyłam czytać pierwszy tom od razu chciałam sięgnąć po kontynuację, ponieważ to jak zakończyła się historia, to było nie do pomyślenia! Jednak musiałam chwilkę poczekać z realizacją tego planu, ponieważ bałam się namieszać podczas pisania recenzji. Historia dalej się toczy. Addie musi zrozumieć dlaczego wybrała tą opcję podczas sprawdzania, a nie tą drugą. Zaczyna zauważać, że Kolonia nie jest wcale taka wspaniała, jak jej się wydawało. Laila w tym czasie stara się nauczyć umiejętności jak odzyskiwać utracone wspomnienia, bo wie, że to dla przyjaciółki bardzo ważne.

Bohaterowie dużo się nie zmienili pomiędzy jednym a drugim tomem. Addie stara się oswoić z wiadomością, ze jej rodzice się rozwodzą. Zastanawia się, dlaczego tata opuścił Kolonię i co się za tym kryje. To dziewczyna czujna, wrażliwa i niepewna siebie. Jej nowe umiejętności sprawiają jej wiele trudności, z którymi nie zawsze sobie radzi. Laila zaś stara się naprawić relacje z przyjaciółką po tym, co narobiła. Musi naprawić swoje błędy i spełnić prośbę przyjaciółki. To dziewczyna, która wie czego chce, dąży do realizacji swoich celów i jest mocno uparta. Jednak czasami jej tok myślenia powodował, że nie mogłam zdzierżyć jej perspektywy. Jest jeszcze Connor, którego w sumie polubiłam, ale był naprawdę tajemniczą osobą. Jednak mimo wszystko, wydaje mi się, że nie da się go nie lubić. No i zostało jeszcze dwóch bohaterów, o których warto wspomnieć. Jest Duck, który zachowywał się okropnie, wnerwiał mnie niesamowicie i miałam ochotę go pobić, po tym co on odwalał i jak się zachowywał. No i na samym końcu pozostawiłam Trevora, którego uwielbiałam i to była najlepsza postać w całej tej historii. To miły, dobroduszny i dociekliwy chłopak. Ma swoje marzenia i chciałby je zrealizować. Dlatego chyba właśnie z tego powodu, tak bardzo go polubiłam.

Książkę czytało mi się odrobinę gorzej niż poprzedni tom, ponieważ irytująca była perspektywa Laili i czasami nie dało się z nią wytrzymać, zwłaszcza na początku. Nie licząc tego to według mnie, autorka poruszyła za wiele różnych wątków i ich nie dokończyła. Za przykład mogę dać sytuacje Laili w domu, jej brat zaczął ujawniać powoli moce i nie wiadomo jak sobie z tym poradził, dodatkowo jej relacje z ojcem też nie są do końca znane i nie wiadomo jak tak się wszystko potoczyło. Dlatego nie odczuwam pełnej satysfakcji po zakończeniu tej historii, bo pozostało mi w głowie wiele pytań bez odpowiedzi.

Podsumowując, Dziewczyna, która wybrała po raz drugi to całkiem dobra kontynuacja, utrzymywałam poziom pierwszemu tomowi, ale niestety, go nie przebiła. Biorę pod uwagę to, że to jedna z pierwszych książek autorki i wiadomo, że nie wszystko wychodzi perfekcyjnie. Dlatego jeżeli lubicie książki z lekkim dodatkiem fantastyki, tajemnice i e pewnym sensie podróżowanie w przyszłość, to te książki powinny Wam się spodobać, jednak nie wymagajcie od niej za wiele, bo się zawiedziecie :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019, 52 książki 2019, Dla młodzieży,

Jest to kontynuacja :"Dziewczyny, która wybrała po raz drugi".

Addison jest obdarzona niezwykłą zdolnością, dokonując jakiegoś wyboru może sprawdzić różne jego konsenkwencje w przyszłości. Jednak jej moc nie sprawia, że jej życie staje się łatwiejsze. Addie dużo przeszła. Kiedy jej tata zaprasza ją na ferie zimowe Addison natychmiast się zgadza. Poznaje tam Trevora, który wydaje jej się znajomy, ale go nie pamięta. W tym samym czasie Laila chce odzyskać wspomnienia Addie, musi tylko dowiedzieć się, jak tego dokonać. Może pomóc jej tylko jedna osoba w Kolonii, która jest odporna na jej uroki.

Książka została przedstawiona z dwóch perspektyw. Addie i Laili. Ponadto zawiera ona materiały dodatkowe, co dla mnie jest świetnym urozmaiceniem, a także dopełnieniem całości książki. Kasie West, jak zawsze pisze lekkim, przyjemnym stylem, który szybko się czyta.

Link do opinii

Dalsze losy Abby i jej przyjaciół.  Dowiemy się z czym musi się zmierzyć żeby być szczęśliwą.  Odnajduje nową zdolność,  która pomaga uratować siebie i ukochanego Trevora. Laila,  najlepsza przyjaciółka Abby, ćwiczy zwracanie pamięci.  Dzięki temu poznaje Connora i bardziej się zbliża do niego, co wychodzi im na dobre. Żeby Abby mogła normalnie żyć z Trevorem każdy przyjaciel jest potrzebny,  nawet Duke.  Mają plan jak oczyścić z zarzutów Abby i jej chłopaka. Czy im się uda? Przeczytajcie sami 

Link do opinii
Inne książki autora
P.S. I Like You
Kasie West0
Okładka ksiązki - P.S. I Like You

Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w głowie wirują ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek? Lily po prostu zapisała wers z ukochanego...

Chłopak z innej bajki
Kasie West0
Okładka ksiązki - Chłopak z innej bajki

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje