Dziewczyna rajdowca

Tom 1 cyklu Bez ograniczeń

Wyścigi samochodowe, zawrotna prędkość i namiętność, która jest jak żywioł.

Jax Neison od zawsze pragnął w życiu tylko jednego: zostać kierowcą Formuły 1. Teraz, gdy jego marzenie się spełniło, jest gotów zrobić wszystko, by osiągnąć pozycję mistrza. Wydaje mu się, że nic nigdy nie odwróci jego uwagi od celu... dopóki w jego życiu nie pojawia się dziewczyna, z którą przegrywa uliczny wyścig. Szybko staje się ona jego największym utrapieniem. Nieustannie stara się mu dopiec, ale budzi tym nie tylko jego niechęć, ale i fascynację...

Madie Hailwood słynie z sarkastycznych komentarzy, ma niemal tyle samo lat co tatuaży na ciele i musi mieć ostatnie słowo w każdej dyskusji. Nienawiści, którą darzy rajdowców, dorównuje jedynie jej miłość do wyścigów i szybkich samochodów. Dziewczyna nie jest więc zachwycona, kiedy do jej rodzinnego miasta powraca dwóch młodych zawodników F1. A gdy podrywający ją Jax przedstawia Madie w mediach jako swoją ukochaną, w głowie dziewczyny pojawia się tylko jedno słowo: zemsta.

Bo Madie prędzej umrze, niż zostanie dziewczyną rajdowca!

Informacje dodatkowe o Dziewczyna rajdowca:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-11-03

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Dziewczyna rajdowca

Dziewczyna rajdowca - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-05-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

“Dziewczyna rajdowca”

Znacie książki Kamili Mikołajczyk ? Ta była drugą jaka wpadła w moje łapki ale poprzednia po prostu mnie oczarowała i wiedziałam, że chcę więcej.

Ostatnio zwątpiłam w to czy rzeczywiście nigdy nie będę za stara na młodzieżówki. Ta książka wg mnie należy do tego gatunku i odnalazłam się tu bez problemu 😊 aż mi ulżyło bo już się martwiłam 😅

Uważam, że za mało jest książek z wątkiem wyścigów. Uwielbiam czuć te emocje, adrenalinę razem z bohaterami i tu było tego bardzo dużo.

"Dziewczyna rajdowca" to książka z wątkiem hate-love, wyrazistą, silną i pyskatą, główną bohaterką - Madeleine , wyjątkowym , seksownym i upartym głównym bohaterem - Jaxem i wieloma świetnie wykreowanymi postaciami drugoplanowymi, którzy zapewniają moc wrażeń. To książka nie tylko o wyścigach, nie tylko o miłości ale też o uczuciach, osobistych traumach i dramatach bohaterów. Łatwo się do nich przywiązać, łatwo dać się porwać tej historii, trudniej z kolei od niej oderwać .

Madie uwielbia nielegalne wyścigi. Ale nienawidzi rajdowców. Unika ich jak ognia. Jednak właśnie z jej miasta pochodzi 4 sławnych zawodników F1 i dwóch z nich akurat wraca do domu na urlop. Nic więc dziwnego, że pojawiają się na wyścigach jednak gdy Mad wygrywa z Jaxem, chłopak jest wyjątkowo zdziwiony i ...zaintrygowany. Mimo jawnej niechęci ze strony dziewczyny, uparcie stara się ją lepiej poznać.

Przyznam, że arogancja i momentami wręcz chamskie odzywki Madie, działały mi na nerwy, ale ciekawiło mnie niezmiernie co z tego wyniknie. Podziwiałam Jaxa, jego cierpliwość i zawziętość.

Zdecydowanie plusem książki jest bardzo silny wątek hate-love, który uwielbiam i to, że bohaterowie długo z tą nienawiścią walczyli. No w sumie nie oboje bo ona przede wszystkim 😅 ale też dawała się biednemu Jaxowi na tyle we znaki, że i on miewał momentami jej kompletnie dość. Jak myślicie - co przekona te zadziorną dziewczynę by jednak dała szansę rajdowcowi na zdobycie jej serca ?

Jednak nie tylko ta dwójka się tu liczy. Na czoło bohaterów drugiego planu wysuwa się zdecydowanie babcia Nancy. Kobieta jedyna w swoim rodzaju. W otoczeniu zaprzyjaźnionych seniorów zapewnia czytelnikowi świetną zabawę. Polecam się zaopatrzyć w chusteczki bo ze śmiechu nie raz łezka popłynie 🤭

Jednak autorka stworzyła również bohaterów, którzy podnoszą ciśnienie. Jednym z nich jest ojciec Jaxa, mężczyzna podły i egoistyczny, dla którego liczy się wyłącznie jego kariera. Biorąc pod uwagę fakt, że z kimś takim wychowywał się Jax, coraz bardziej podziwiałam tego bohatera.

Ogólnie Kamila stworzyła książkę pełną rozmaitych postaci, różniących się i nadających barw tej historii. Tu nie można się nudzić, tu nie można się nie zaangażować w to co się dzieje i sądzę, że nie można tego nie przeczytać 😊

Jednak ten tom zostawia wiele niedomkniętych spraw, pytań bez odpowiedzi. Mad nadal jest tajemnicza, nadal wiele ukrywa przed Jaxem. Co się stanie gdy tajemnice wyjdą na jaw ? Okaże się w drugim tomie . A że oba już są dostępne, nie trzeba czekać na premierę finału tej dylogii, to najlepszy moment żeby poznać oba tomy . Serdecznie polecam 😊

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-03-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pragnę przedstawić Wam dzisiaj recenzję książki pt "Dziewczyna rajdowca" autorstwa @kamilamikolajczyk_autor.

Za egzemplarz dziękuję autorce @kamilamikolajczyk_autor oraz Wydawnictwu Niegrzeczne książki

🏎️🏁W tej książce będziecie mieć doczynienia z ciętym językiem, szalonymi wyścigami samochodowymi, z dziką namiętnością oraz z zabójczo przystojnymi rajdowcami .

🏎️🏁Jax jest kierowcą Formuły 1, jest gotów osiągnąć pozycję mistrza. Może się wydawać, że nic nie jest w stanie stanąć mu na drodze do upragnionego celu do czasu, aż pewnego dnia przegrywa wyścig z tajemniczą i pyskatą dziewczyną, która szybko staje się jego największą zmorą, budzi w nim nie tylko niechęć, ale także niezwykłe oczarowanie swoją osobowością.

🏎️🏁Madie słynie z uszczypliwych komentarzy, jest pyskatą dziewczyną, ostatnie słowo należy do niej. Darzy nienawiścią kierowców rajdowych, za to kocha wyścigi samochodowe oraz szybkie auta. Ma babcię Nancy, z którą mieszka i się opiekuje, gdy pewnego dnia ogląda z nią telewizję dowiaduje się, o powrocie do jej rodzinnego miasta dwóch młodych kierowców F1.Kiedy Jax przestawia ją w mediach jako swoją, tajemniczą dziewczynę, w jej głowie kiełkuje tylko jedno słowo: zemsta.

🏎️🏁 Czy mimo wzajemnej niechęci do siebie tych dwoje będzie mogło się dogadać ze sobą bez uszczypliwych komentarzy? Czy miłość do wyścigów i szybkich samochodów połączy ich, a może wręcz odwrotnie? Czy przyjaciele sprawią, że będą razem i wspólna intryga pomoże w "swatce"? Czy będą razem? Poszukajcie odpowiedzi w książce 😉.

🏎️🏁 Dla mnie była to świetna książka, z którą spędziłam miło czas. Dialogi, które są mieszanką przepychanek słownych między bohaterami są napisane z dużą ilością humoru, który zapewnia czytelnikom 😄 na twarzy. W lekturze są też bardzo dobrze ukazane problemy młodych ludzi, Jax, który ma ojca tyrana w domu, bo musi mieć "idealny wizerunek" dla swoich wyborców, ponieważ jest burmistrzem miasta od syna wymaga by poświęcił się tylko i wyłącznie karierze F1, a nie interesował się dziewczynami, które jego zdaniem prędzej czy później go rzucą. Madie, ma problemy z dopuszczeniem kogo kogokolwiek bliżej, prócz swojej przyjaciółki Cally. Osobiście polubiłam postać Nancy, która była przeurocza, Madie, zaś za jej język oraz radzenie sobie ze wszystkim samej, natomiast Jax skradł moje serce, ponieważ był ostoją mimo humorów jakie miała Madie, stał zawsze po jej stronie. Całość czyta się szybko i z wielką ciekawością, co się wydarzy między bohaterami. Wielkie 👏 dla @kamilamikolajczyk_autor stworzenie tak bardzo dobrej pozycji czytelniczej. W maju będzie druga część książki, na którą czekam 🔥. Polecam wszystkim, którzy lubią wyścigi F1, oraz niebezpieczną grę z iskrami namiętności.

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-12-26,

♥️🏎️🏍️🔥RECENZJA 🔥 🏍️🏎️♥️

Autor: @kamilamikolajczyk_autor

Wydawnictwo: @niegrzeczneksiazki

Dziewczyna rajdowca

Madie Hailwood pochodzi z rodziny, która związana jest, z Formułą 1, od pokoleń. Sama jednak chce się odciąć, od tego świata. Dziewczyn mieszka, z ukochaną babcią. Madie mimo iż twierdzi, że nienawidzi wyścigów i wszystkiego, co z nimi związane, bierze potajemnie udział w lokalnym rajdzie. Dlaczego dziewczyna twierdzi, że nienawidzi wyścigów, podczas gdy, potajemnie bierze w nich udział? 🤔

Kiedy na przerwę między sezonami, wracają Logan Davies i Jax Neison. Madie krótko mówiąc, nie jest zadowolona z tego powodu. Chłopcy są młodzi, odnoszą sukcesy i również członkami drużyny Ferrari. Pewnego dnia Madie bierze udział w ulicznym wyścigu i wygrywa go z Neisonem, który jej nie doceniał. Po tym wydarzeniu ich relacje stają się burzliwe i skomplikowane. Dziewczyna robi wszystko, by dopiec Jaxowi, a on się jej odgrywa.

Czy Madie i Jaxa połączy coś więcej? 🤔 Czy przestaną sobie dogryzać? 🤔

Czy zostaną parą? 🤔

Tego dowiecie się, kiedy sięgniecie po książkę 📖 📙.

Dla mnie ta książka jest świetna. Dobrze napisana, czyta się szybko. Pióro autorki jest lekkie, przez co nie można się oderwać od czytania. To moja druga książka takiej tematyce. Jeżeli lubicie wyścigi, to ta opowieść jest dla was. Mam nadzieję, że będzie kontynuacja.

To moja pierwsza pozycja od tej autorki i zapewne nie ostatnia.

Polecam wam bardzo serdecznie 😁.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📙 📚.

Bardzo dziękuje wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

Avatar użytkownika - anastasiyaadryan
anastasiyaadryan
Przeczytane:2021-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kto z Was pamięta "Zbuntowanego anioła"?

Dziś przychodzę do Was z książką "Dziewczyna rajdowca" autorstwa Kamili Mikołajczyk. I nie myślcie sobie, że pytanie zadane na początku nie ma z tym związku. A właśnie, że ma. Klimat książki, a zwłaszcza jej humorystyczne fragmenty, skojarzył mi się z serialem z lat 90.
I to było bardzo pozytywne skojarzenie, bo tak jak 20 lat temu byłam fanką zwariowanej Mili i obłędnego Iva, to od kilku dni jestem fanką charakternej Madie i charyzmatycznego Jaxa.

Relację tej dwójki można spokojnie nazwać zwarciem w elektrowni. Kamila Mikołajczyk stworzyła zadziorną silną bohaterkę, zbuntowaną, ale uroczą. Jej cięty język i trafne riposty nie raz wywołały uśmiech na mojej twarzy. Zestawiając Madie z równie upartym, ale lubiącym wyzwania Jaxem i doprawiając całą ich relację szczyptą tajemnic z przeszłości, autorka stworzyła prawdziwą bombę. Dałam się wkręcić w grę pomiędzy bohaterami, w której Jax próbował rozbić skorupę niedostępnej Madie. Obserwolam ich rozwijające się uczucie z ogromną przyjemnością.

Jeżeli miałabym jednym słowem określić tę historię, byłby to wyraz "nasycenie". Ta książka jest nasycona emocjami, wręcz kipi, ten wyraz odnosi się również do kreacji bohaterów i stylu autorki. Jest to typowa historia w stylu hate-love, w której wyścigi samochodowe są przyjemnym tłem.
Chciałabym o nich poczytać troszkę więcej i mam nadzieję, że w drugim tomie uraczymy się scenami z najlepszych światowych torów.

A na tę chwilę nie zostaje mi nic innego, jak cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że kontynuacja tej wspaniałej historii szybko trafi w nasze czytelnicze ręce.

Jax Neison jest kierowcą Formuły 1. Obecnie razem z Loganem Davisem mają trzy miesięczną przerwę i wracają w rodzinne strony. Pewnego dnia Jax bierze udział w jednym z ulicznych wyścigów. Traf chciał, że zostaje pokonany przez ... dziewczynę.
  Madie Hailwood od zawsze lubiła samochody i zawrotną prędkość. Charakteryzuje ją cięty język i nienawiść do zawodników Formuły 1. Nic więc dziwnego, że nie pała sympatią do Jaxa, tak jak inni mieszkańcy Austin. Oliwy do ognia dolewa fakt, iż w jednym z wywiadów Neison nadaje jej status swojej dziewczyny. To działa na dziewczynę niczym płachta na byka. Poprzysięga zemstę bo ani jej się śni nią być - szczególnie zawodnika znienawidzonego zawodu.
   Czy Madie i Jax dojdą do porozumienia? Czy dziewczyna zrealizuje swój plan? A może przełamie się i otworzy swe serce dla tego mężczyzny? Jedno jest pewne: nie zabraknie iskier, starć i zawrotnej prędkości.

Kamila Mikołajczyk jest autorką serii "Oddychając z trudem" oraz powieści jednotorowej "Udowodnię ci". Wszystkie dotąd wydane książki przeczytałam z czystą przyjemnością. Dlatego nie wahałam się ani chwili nad najnowszą. Tym bardziej, że wątek wyścigów nie jest mi obcy i bardzo go lubię.
    "Dziewczyna rajdowca" to historia pewna humoru, ironii i ciętego języka. Główna bohaterka już na samym początku pokazuje swój pazur. Charakter i fakt, że nie da sobie w kaszę dmuchać. Mówi, co chce. Jest bezpośrednia, zadziorna i sarkastyczna. Taka diablica, która potrafi dokazywać. Pod otoczką niczym kaktus kryje się całkiem przyjemny środek. Troszkę cierpki ale i słodki. Niczym wiśnia. Potrafi być bowiem empatyczna i troskliwa. Widać to szczególnie w przypadku babci Nancy, która tak de facto była postacią nietuzinkową. Babunia nie raz bawiła do łez. Taka kobieta to nie problem a czysta przyjemność obcowania. Brawa się należą dla autorki za wykreowanie takiej fajnej starszej pani.
   Jax uchodzi za zdolnego ale zamkniętego uzdolnionego mężczyznę. Przystojnego chłopaka, który omija skandale. Skromny, chłodny i opanowany. A wystarczył odpowiedni zapalnik w postaci Zadziory, by wyszedł z niego lew.
   Relacja głównej pary bohaterów od samego początku wyzwala iskry. Jest gorąco. Temperatura wzrasta z każdym kolejnym starciem Madie i Jaxona. Utarczkom słownym nie ma końca. Przekomarzania w ich wydaniu bawią do łez momentami. W myśl zasady kto się czubi ten się lubi.
   Autorka napisała świetną książkę. Humorystyczną i z ogniem. Wielowątkową z urokami sławy i pasją do prędkości. Bohaterowie drugoplanowi stanowią cudowne uzupełnienie fabuły. Najlepsze jest to, że to pierwszy tom serii. Serii, która zapowiada się niezwykle smakowicie. Nie sądziłam, że autorka napisze taką przebojową i wciągającą historię. Spędziłam z cudowne chwile. Lektura dostarcza wrażeń i emocji, których nie brakuje. Jeśli podobały się Wam poprzednie książki autorki, to ta spodoba się jeszcze bardziej. Szczególnie jeśli cenicie niebanalny humor i przebojowych bohaterów.

Polecam

Współpraca: Niegrzeczne Książki

Wydech
Kamila Mikołajczyk0
Okładka ksiązki - Wydech

Kiedy miłość przynosi ból... Lena zdaje sobie sprawę z tego, że temperatura jej uczuć do Adama dawno wykroczyła poza skalę przewidzianą dla zawodowych...

Wdech. Oddychając z trudem
Kamila Mikołajczyk 0
Okładka ksiązki - Wdech. Oddychając z trudem

Kiedy przeszłość jest największym wrogiem...   W dniu swoich siedemnastych urodzin Lena zostaje zaatakowana przez nieznanego napastnika. Dziewczynie...