Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami

Oliwia nade wszystko kocha naturę i przyjaźni się z... wiekowym dębem. Pewnego dnia okazuje się, że temu wspaniałemu drzewu grozi niebezpieczeństwo. Aby ocalić dąb, dziewczynka jest gotowa na wszystko. Przemierzy czas i przestrzeń, by poznać nadzwyczajne opowieści o więzi łączącej człowieka z przyrodą.

Natasha Farrant i Lydia Corry, twórczynie ,,Księżniczek buntowniczek. Historii o odwadze, przyjaźni i innych wartościach", znów zabierają czytelników w wyjątkową podróż. Czy to w nieprzeniknionej pradawnej kniei, czy to w sadzie pełnym kwitnących jabłoni odnajdują historie, które oczarowują i przypominają, jak ważne w życiu są drzewa, dbanie o naturę oraz najbliższych.

Natasha Farrant jest pisarką. Mieszka z rodziną w Londynie.

Lydia Corry jest absolwentką Royal College of Art. Zadebiutowała książką ,,Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach". Mieszka z rodziną w Hastings.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-03-08
Tytuł oryginału: The girl who talked to trees

Kup książkę Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami

Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Drzewa odgrywają bardzo znaczącą rolę dla życia na Ziemi, lecz wbrew pozorom nie zostały stworzone jedynie dla człowieka. Te majestatyczne, inteligentne, fascynujące i jakże zaradne rośliny poradzą sobie w każdych warunkach, bez naszej pomocy, a jednak, jeśli zaczynamy ingerować w ich los, wtedy stajemy się za nie odpowiedzialni. Czy mamy jednak prawo decydować, które drzewo należy ściąć, a które zasługuje na dalsze istnienie? Czy rzeczywiście doceniamy ich geniusz i rolę? Zatrzymajcie się na chwilę, wkroczcie na ścieżki tej przepięknej baśniowej opowieści i poznajcie drzewa z zupełnie innej perspektywy!

Główna bohaterka to nieśmiała, wrażliwa dziewczynka, która uwielbia spędzać wolny czas na łonie natury. Gdy jej ukochanemu dębowi zaczyna grozić potworne niebezpieczeństwo, jest gotowa do największych poświęceń. Próba odnalezienia rozwiązania problemu staje się początkiem niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni, gdzie za przewodników będzie miała majestatyczne drzewa snujące piękne, poruszające opowieści, ukazujące rolę, potęgę i mądrość swego rodzaju.

Siedem cudownych, zachwycających, magicznych historii, opowiedzianych przez siedem różnych drzew, a każda z nich stanowi zbiór najdoskonalszych wskazówek, dzięki którym młode serca nasączone zostaną szacunkiem, miłością do natury, życiową mądrością, jak ważne w życiu są drzewa, dbanie o naturę oraz najbliższych. Ta lektura to idealny moment, by przystanąć, oderwać się od otaczającego, pędzącego, niemal przytłaczającego świata i przypomnieć sobie, co tak naprawdę ma znaczenie, docenić, jak wiele mamy.

Każda z opowieści zachęca do poważnej rozmowy, wszystkie są nadzwyczaj cenne, trafiają do najgłębszych zakamarków duszy, otulają ją niczym ciepły koc, ale też silnie potrząsają. Co istotne, każda z historii funduje czytelnikowi niezapomnianą, niesłychanie angażującą podróż w czasie, przybierając formę pasjonującej, rzec można udoskonalającej przygody, z jakiej wraca się uświadomionym i uzdrowionym. Tak, to zdecydowanie pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego dziecka i każdego rodzica, jaka pozostanie w pamięci na bardzo długo. Polecamy!

Dzieci z Zamkowej Skały
Natasha Farrant0
Okładka ksiązki - Dzieci z Zamkowej Skały

Alice została wysłana do niezwykłej szkoły z internatem w Szkocji! Wszyscy wciąż tylko mówią o wielkim wyzwaniu, jakim jest bieg na orientację, podczas...

Czas bez Iris. Pamiętniki Bluebell Gadsby
Natasha Farrant0
Okładka ksiązki - Czas bez Iris. Pamiętniki Bluebell Gadsby

Minęły trzy lata, odkąd siostra bliźniaczka 12-letniej Blue, Iris, zginęła w strasznym wypadku. Blue czuje, że tylko ona wciąż pamięta Iris. Ma wrażenie...