Dzikie Wybrzeże. Podróż skrajem Ameryki Południowej

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2018-10-24
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788380497627
Liczba stron: 520
Tytuł oryginału: Wild Coast: Travels on South America

Ocena: 0 (0 głosów)
Inne wydania:

Gujana. Kraina tysiąca rzek, zachłannej puszczy, zapomnianych plemion. Dzikie Wybrzeże. Przeżyć można tylko, podróżując wąskim pasem brzegowym - z każdym kilometrem w głąb lądu rośnie ryzyko złapania egzotycznej choroby, rozszarpania przez dzikie zwierzęta czy utopienia w wartkim strumieniu. Ale to także piękny świat fosforyzującej zieleni oraz nieodkrytych gatunków zwierząt.

Ta niezwykła uroda, dziki charakter oraz wspomnienia o przodku, któremu marzyło się cukrowe królestwo na wybrzeżu Gujany, pchnęły Johna Gimlette'a na wyprawę wzdłuż nieposkromionego wybrzeża Ameryki Środkowej. Ta podróż zaprowadzi go do kryjówek zbiegłych niewolników i kolonii karnych, odległych indiańskich wiosek i utopijnej osady sekty Świątynia Ludu, gdzie w 1978 roku ponad dziewięciuset Amerykanów popełniło zbiorowe samobójstwo. Na swojej drodze spotka rebeliantów, poszukiwaczy złota, zbójników i szamanów.

,,Dzikie Wybrzeże" to porywająca opowieść o niezwykłej wyprawie do jednego z najpiękniejszych, najbardziej nieprzyjaznych i najmniej zbadanych zakątków współczesnego świata.

2012 -- Nagroda im. Williama Dolmana dla najlepszej książki podróżniczej.

,,Absolutnie fascynująca książka. Gimlette z niezwykłym talentem i przenikliwością ukazuje całkiem zapomniany zakątek świata." William Boyd

,,Żywiołowy, dowcipny i świetnie zorientowany (...). Gimlette ma dar opisywania swoich bohaterów w kilku dobrze dobranych słowach. Zręcznie łączy dociekliwość z talentem gawędziarza." Oliver Balch, ,,The Guardian"

,,,,Dzikie Wybrzeże" jest owocem nadzwyczajnego oddania, nienasyconej ciekawości i ogromnej empatii. Krajobrazy opisywane przez Gimlette'a są zniewalająco piękne, ale pod lekkim piórem kryje się czasem przejmująca melancholia." Michael Jacobs, ,,The Spektator"

,,Porywająca odyseja, doskonała opowieść podróżnicza." ,,The Wall Street Journal"

,,Niezwykle barwny opis jednego z ostatnich dzikich miejsc na Ziemi." Liesl Schillinger, ,,The New York Times"

,,Fascynująca opowieść o buntownikach i odległej dżungli, wężach i niewolnictwie. Siedząc w fotelu, wyruszamy na poszukiwanie przygód." ,,The Financial Times"

,,Książki Gimlette'a nie można odłożyć aż do późnej nocy. Kolorowym, niemal nieprawdopodobnym opowieściom towarzyszy tu dowcip i przenikliwość." ,,The Globe and Mail"

,,Dwa rodzaje książek podróżniczych cenię najwyżej: te opisujące miejsca, o których nic lub prawie nic nie wiemy, oraz te, które czyta się tak, jak się w dzieciństwie czytało Juliusza Verne'a. ,,Dzikie Wybrzeże" łączy oba te nurty. Trzy Gujany, zapomniany margines Ameryki Południowej, Anglicy, Holendrzy, Francuzi, Indianie i zbiegli niewolnicy, niedostępna puszcza pożerająca śmiałków, makabryczny finał historii pewnej sekty, przerażająca kolonia karna, a nawet centrum lotów kosmicznych. Wszystko to w oszałamiających dekoracjach egzotycznej przyrody i opisane przez Gimlette'a barwnie -- ale też z humorem. Ja też tam chcę!" Tomasz Pindel

,,Nie mam pojęcia, co za siła kazała temu londyńczykowi włóczyć się po dzikich ostępach Ameryki Południowej. Nie mam pojęcia, co za siła nie pozwalała mi oderwać się od tej książki. John Gimlette objechał Gujanę, Surinam i Gujanę Francuską, ja pochłonąłem jego opowieść od deski do deski. Każdy z nas miał satysfakcję." Dariusz Fedor redaktor naczelny ,,Kontynentów"

Kup książkę Dzikie Wybrzeże. Podróż skrajem Ameryki Południowej

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dzikie Wybrzeże. Podróż skrajem Ameryki Południowej

Inne książki autora
Teatr ryb
John Gimlette0
Okładka ksiązki - Teatr ryb

John Gimlette, autor fenomenalnego Dzikiego wybrzeża, zaprasza w kolejną niezwykłą podróż, tym razem na niedostępne, skute lodem ziemie Nowej Fundlandii...

Dzikie wybrzeże. Podróż skrajem Ameryki Południowej
John Gimlette0
Okładka ksiązki - Dzikie wybrzeże. Podróż skrajem Ameryki Południowej

Gujana. Kraina tysiąca rzek, zachłannej puszczy, zapomnianych plemion. Dzikie Wybrzeże. Przeżyć można tylko, podróżując wąskim pasem brzegowym –...

Zobacz wszystkie książki tego autora