Dzikość

Kiedy ludzkość zbyt mocno ingeruje w naturę i nadwyręża jej zasoby, ta zaczyna obumierać. Aby przyroda odżyła, potrzebny jest ktoś, kto odważnie stanie w jej obronie

Dzikość to współczesna baśń z pełnym nadziei mocnym przesłaniem.

Informacje dodatkowe o Dzikość:

Dzikość - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Dawno, dawno temu, w czasach bliskich ludziom, choć niekoniecznie nam, w miejscu niezbyt odległym żyła sobie Dzikość."

Tak zaczyna się opowieść o matce naturze, dającej schronienie wszystkim stworzeniom, a potrzebującym dokładnie to, czego im brakuje. Wydawało się, że jej darom nie będzie końca. Ludzie jak mantrę powtarzali hasło o jej hojności. Jednak nie zauważyli kiedy zaczęli coraz więcej brać od Dzikości, dając w zamian coraz mniej. Wypalanie lasów, osuszanie gleb, rozbudowa miast sprawiały, że Dzikość marniała w oczach. Aż znalazł się chłopiec, którego ten widok przeraził. Lecz czy jeden słaby głos może odmienić losy całego świata? Może, po warunkiem, że inni ockną się i dołączą do niego. Niech Dzikość rozkwitnie na nowo!

To bardzo wymowny picturebook. Trafiający w punkt! Tekst i ilustracje stanowią spójną całość i zwracają uwagę na bardzo poważny problem związany z ochroną środowiska. Niosą też pozytywne przesłanie pokazujące, że jeden odmienny głos może przywrócić równowagę w świecie przyrody a tym samym sprawić, że będzie służyła nam jeszcze wiele lat. Warunek jest jeden - trzeba znów zacząć dawać też coś od siebie.

Jestem pewna, że ta książka Was oczaruje! Będzie też idealnym punktem zaczepienia do rozmów na temat ekologii.

Myślę, że wielu z Was cieszy pojawiająca się właśnie zieleń wokół nas. Warto zadbać o to, by tę zieleń mogły podziwiać także kolejne pokolenia!

Wielkie Niebieskie Coś
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Wielkie Niebieskie Coś

Kiedy Wielkie Niebieskie Coś zjawia się na wzgórzu, wszyscy jego mieszkańcy są zgodni: intruz musi zniknąć. Najpierw próbują go odstraszyć wilki, potem...

Wielka księga kwiatów
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Wielka księga kwiatów

Świat roślin pełen jest tajemnic i zagadek. Na przykład jak kwiaty wabią zapylające je owady? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród...