Dziura w podróży

Wydawnictwo: Annapurna
Data wydania: 2017-06-01
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-61968-31-3
Liczba stron: 216

Ocena: 5 (3 głosów)

Dynamiczna historia brawurowej wyprawy polskiej backpackerki. Podróż po bezdrożach Rumunii i Mołdawii doświadcza Ślązaczkę na różne sposóby, stawiając w nieoczekiwanych, komicznych sytuacjach. Wrodzona pogoda ducha oraz niekonwencjonalne metody pomagają jej wybrnąć z jednych absuralnych tarapatów, by zaraz pchnąć w kolejne.

Kopalnia inspiracji dla początkujących podróżników i jaskinia śmiechu dla wszytkich innych. Książka bogato ilustrowana (zdjęcia kolorowe i czarno-białe oraz grafiki).

Kup książkę Dziura w podróży

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2017-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Jest tyle wspaniałych miejsc, które chciałoby się zwiedzić. Jest tyle kultur, które chciałoby się poznać i potraw z najdalszych regionów świata, których chciałoby się spróbować. Nie zawsze jednak jest okazja, by wyruszyć w podróż życia i rozkoszować się tym, co obce, nieznane i niezwykłe. Iwona Dziura postanawia wyprzedać majątek, spakować plecak i wyruszyć tam, gdzie życie jest tak odmienne od naszego - do Rumunii i Mołdawii. Już na początku podróży zostaje wystawiona na próbę, ginie bowiem jej bagaż. Bez pieniędzy i rzeczy osobistych zdana jest na łaskę i niełaskę miejscowych. Znajdują się jednak ludzie, dla których naturalną koleją rzeczy jest pomoc w potrzebie i tym samym zaczyna się wielka przygoda, która bywa piękna, ale i niebezpieczna. Rumunia i Mołdawia nie należą do krajów, do których jeździmy na urlop. Raczej budzą mieszane uczucia jako trochę dzikie, a na pewno bardzo odmienne kulturowo regiony. Na jej drodze stają różni ludzie - różnych narodowości, o różnych temperamentach. Przypadkowo spotkane osoby potrafią przerażać i zaskakiwać zarówno swoim wyglądem, jak i zachowaniem. Iwona stara się przełamywać stereotypy i ukazywać swoich towarzyszy doli i niedoli w lepszym świetle. Tym samym okazuje się, że Cygani potrafią być pomocni, chociaż chwile spędzone w zamkniętym samochodzie z mężczyzną postawnym, odzianym ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dziura w podróży

Opis i recenzja są na tyle ciekawe, że dodaję do swojego stosika "Dziurę w podróży"

Link do opinii

Lekka, łatwa i przyjemna- i cóź więcej potrzeba jeśli chodzi o podróże..Napisana zabawnym językiem.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Pokaż wszystkie recenzje