Dziura w podróży

Wydawnictwo: Annapurna
Data wydania: 2017-06-01
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-61968-31-3

Dynamiczna historia brawurowej wyprawy polskiej backpackerki. Podróż po bezdrożach Rumunii i Mołdawii doświadcza Ślązaczkę na różne sposóby, stawiając w nieoczekiwanych, komicznych sytuacjach. Wrodzona pogoda ducha oraz niekonwencjonalne metody pomagają jej wybrnąć z jednych absuralnych tarapatów, by zaraz pchnąć w kolejne.

Kopalnia inspiracji dla początkujących podróżników i jaskinia śmiechu dla wszytkich innych. Książka bogato ilustrowana (zdjęcia kolorowe i czarno-białe oraz grafiki).

Kup książkę Dziura w podróży

Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2017-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Jest tyle wspaniałych miejsc, które chciałoby się zwiedzić. Jest tyle kultur, które chciałoby się poznać i potraw z najdalszych regionów świata, których chciałoby się spróbować. Nie zawsze jednak jest okazja, by wyruszyć w podróż życia i rozkoszować się tym, co obce, nieznane i niezwykłe. Iwona Dziura postanawia wyprzedać majątek, spakować plecak i wyruszyć tam, gdzie życie jest tak odmienne od naszego - do Rumunii i Mołdawii. Już na początku podróży zostaje wystawiona na próbę, ginie bowiem jej bagaż. Bez pieniędzy i rzeczy osobistych zdana jest na łaskę i niełaskę miejscowych. Znajdują się jednak ludzie, dla których naturalną koleją rzeczy jest pomoc w potrzebie i tym samym zaczyna się wielka przygoda, która bywa piękna, ale i niebezpieczna. Rumunia i Mołdawia nie należą do krajów, do których jeździmy na urlop. Raczej budzą mieszane uczucia jako trochę dzikie, a na pewno bardzo odmienne kulturowo regiony. Na jej drodze stają różni ludzie - różnych narodowości, o różnych temperamentach. Przypadkowo spotkane osoby potrafią przerażać i zaskakiwać zarówno swoim wyglądem, jak i zachowaniem. Iwona stara się przełamywać stereotypy i ukazywać swoich towarzyszy doli i niedoli w lepszym świetle. Tym samym okazuje się, że Cygani potrafią być pomocni, chociaż chwile spędzone w zamkniętym samochodzie z mężczyzną postawnym, odzianym ...

Opinie o książce - Dziura w podróży

Opis i recenzja są na tyle ciekawe, że dodaję do swojego stosika "Dziurę w podróży"

Lekka, łatwa i przyjemna- i cóź więcej potrzeba jeśli chodzi o podróże..Napisana zabawnym językiem.

Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz