Dzwon Śmierci. Milcząca Trójka, tom 3

Świat spowił wieczny zmierzch. Armia cieni ruszyła, by zniszczyć świat ludzi. Drzewa szepczą o śmierci.

Mirra jest przerażona. Boi się, że świat ludwisarzy się skończy. Boi się, bo Sigurd, którego może już nazywać przyjacielem, pogrążył się w rozpaczy. Boi się, bo szukając ratunku, staje oko w oko ze śmiercią i mrocznymi stworami, które czają się w jaskiniach, drzewach, wodzie.

Czy Mirra zaufa Oresme, córce Króla Cieni, która zdradziła swój lud? Czy Gra udowodni, jak bardzo jest oddana tym, którzy jej nie odrzucili? Czy Sigurd poprowadzi rosomaków do walki? Czy Svanhild się odnajdzie i kogo jeszcze uda się ocalić? I wreszcie, czy można pokonać śmierć i czy na pewno warto do tego dążyć...?

Dzwon Śmierci to ostatnia część trylogii Milcząca Trójka. Serii jednocześnie baśniowej i mrocznej, oczarowującej fabułą i stylem, zaskakującej akcją i wyborami bohaterów.

Informacje dodatkowe o Dzwon Śmierci. Milcząca Trójka, tom 3:

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-01-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

*recenzja nie zawiera spoilerów do żadnej z części*

,,Dzwon śmierci" to finałowy tom magicznej trylogii Milcząca Trójka, opowiadającej o kruchości pokoju, poszukiwaniu swojego miejsca na świecie i o tajemniczych magicznych dzwonach. W finałowej części autorka w ciekawy sposób rozwiązuje wątki, które konsekwentnie rozwijała na przestrzeni całej serii.

??

Cóż to była za przygoda!

,,Dzwon śmierci" to wspaniałe domknięcie trylogii, pełne ciekawych zdarzeń i zwrotów akcji. Walka o pokój, odwaga w obliczu zagrożenia, pragnienie nieśmiertelności, umiejętność pogodzenia się ze stratą - to tylko niektóre z tematów poruszanych w powieści.

W tej części jeszcze bliżej poznałam świat wykreowany przez autorkę, choć były momenty, w których mnogość podobnych imion wprowadzała mnie w stan najwyższego skupienia ?

Jeśli lubicie klimatyczną literaturę fantasy ze złożonymi bohaterami, ta seria jest dla Was!

Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2
Synne Kristine Eriksen0
Okładka ksiązki - Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2

Po ucieczce z Grodu Rosomaków Mirra i Sigurd wraz z towarzyszami kontynuują poszukiwanie siostry chłopca. Jednocześnie ludwisarze podejmują desperacką...

Opiekun. Milcząca trójka, tom 1
Synne Kristine Eriksen0
Okładka ksiązki - Opiekun. Milcząca trójka, tom 1

Sigurd prowadzi spokojne życie w starym lesie. Pewnego dnia w zaskakujących okolicznościach znika jego ukochana siostra. Żeby ją odnaleźć, chłopiec musi...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;