Echowa Góra

Wydawnictwo: iuvi
Data wydania: 2022-04-06

znajduje w okolicy?

Niestety ojciec Ellie zapada w śpiączkę po poważnym wypadku, o którego spowodowanie jest oskarżana. Wyruszywszy na poszukiwanie lekarstwa dla taty, spotyka żyjącą na odludziu wiedźmę Cate i Larkina, dzikiego chłopca z gór. Od nich właśnie uczy się uzdrawiania, odwagi i tego, że w ocenie ludzi pozory często mylą.

Tagi: dla dzieci

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Echowa Góra

Opinie o książce - Echowa Góra

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2022-05-01,

Kiedy podczas wielkiego kryzysu rodzina Ellie traci dorobek życia, okoliczności zmuszają ją do opuszczenia miasta i zamieszkania na Echowej Górze. Ellie korzysta z bliskości natury, która odsłania przed nią swoje tajemnice. Ale jedna zagadka nadal domaga się rozwiązania: skąd się biorą miniaturowe drewniane figurki zwierząt i kwiatów, które dziewczynka znajduje w okolicy?

***
W literaturze dziecięcej uwielbiam to, że pomimo określonego grona odbiorców, każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku. Gatunek ten porusza pewne problemy w sposób prosty i nieobciążający.
Ellie to wyjątkowa postać. Bije od niej ogromna empatia. Nie raz byłam pod wrażeniem jest wrażliwości wobec rodziny, jak i świata natury. Momentami aż ciężko było mi uwierzyć, że ma ona zaledwie dwanaście lat. Jest nie tylko bardzo odważna, ale przede wszystkim niezwykle dojrzała emocjonalnie. Jak na tak młodą osóbkę szybko chłonie wiedzę przekazywaną od ojca (łowienie ryb, polowanie itp.), dzięki czemu w dużym stopniu zapewnia rodzinie byt podczas choroby taty.
Relacje między członkami rodziny Elli pokazują jak zgraną ekipą są w przypadku codziennej pracy. Każdy z nich zna swoje obowiązki, dzięki czemu dobrze sobie radzą w trudnych warunkach i bez głowy rodziny. Jednak w przypadku wzajemnej komunikacji ta relacja wypada dość blado. Z czasem jednak ulega poprawie.
Ogromnie spodobał mi się wątek ziołolecznictwa. Jeśli jesteście ciekawi jakie właściwości lecznicze ma miód, żywica sosny czy też herbata z kory wierzby to koniecznie sięgnijcie po „Echową Górę”! Gwarantuję, że zanim się obejrzycie będziecie czytać podziękowania, bowiem przez tą historię dosłownie się przepływa. Polecam!

Moja ocena: 7/10

Rok, w którym nauczyłam się kłamać
Lauren Wolk0
Okładka ksiązki - Rok, w którym nauczyłam się kłamać

Wielokrotnie nagradzana poruszająca powieść dla młodzieży o złu, fałszywym oskarżeniu i samotnej walce w obronie sprawiedliwości, porównywana ze...

(...) życie składa się z chwil sączących się, jedna po drugiej, jak krople deszczu. Nie da się dotknąć każdej z nich z osobna, policzyć ich, uszeregować, porównać ich wartości. Można tylko stać w deszczu, w strumieniu kropel. Być w tym.

Przytknęłam ręce do kamiennych fundamentów i poczułam ich tęsknotą za dźwiganiem chaty. Za byciem potrzebnym.

Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka