Egzekucja w dobrej wierze

Seria tajemniczych zabójstw, psychologiczna rozgrywka i major Kamieńska w zupełnie nowej odsłonie. Czy jej wieloletnie doświadczenie pozwoli wyprzedzić ruchy przeciwnika i powstrzymać egzekucje niewinnych osób?

Rok 2015. Nastia Kamieńska po przejściu na emeryturę pracuje w agencji detektywistycznej swojego dawnego przyjaciela – Władisława Stasowa. Kolejne zlecenie, które ma wykonać w syberyjskim Wierbicku, z początku wydaje się nieskomplikowane. Na miejscu okazuje się jednak, że rosyjska prowincja postawi przed nią zupełnie inne zadanie.

Kamieńska trafia w sam środek lokalnych zatargów. W Wierbicku zbliżają się wybory na mera miasta. W szczytowym momencie przedwyborczych zmagań eskalację napięcia wywołuje fala zagadkowych zabójstw ekologów. Cień podejrzenia pada na władze miasta, tym bardziej że mer i jego przyjaciele zawzięcie bronią fermy zwierząt ukrytej w głuchej tajdze. Kamieńska rozpoczyna własne śledztwo, a to, co odkrywa, przechodzi jej najśmielsze wyobrażenia.

Aleksandra Marinina w swojej powieści mistrzowsko kreśli ponury obraz rosyjskiej prowincji i po raz kolejny udowadnia, że nie bez powodu nazywana jest „carycą rosyjskiego kryminału”.

Informacje dodatkowe o Egzekucja w dobrej wierze:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-05-18

Kup książkę Egzekucja w dobrej wierze

Egzekucja w dobrej wierze - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-05-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
Anastazja Kamieńska, emerytowany pułkownik milicji- obecnie dostaje zadanie- podróż do Wierbicka, aby się zorientować, które ugrupowanie ma większą szansę na zwycięstwo co do projektu budowli magistrali. Biznes, polityka, ferma zwierząt i zbliżające się wybory na pierwszy rzut oka nie brzmią może jak fascynujący kryminał, ale jest też sprawa zabójstwa ekologów. ,,No i wyobraź sobie, co za pech, w Wierbicku, ktoś zaczął mordować ekologów." Trzy zabójstwa. Żadne niewyjaśnione. A mera (burmistrza) oskarża się o lekceważenie tych przestępstw, a przecież to taki ,,miły facet", który ma sporą szanse na drugą kadencję. Ma też przyjaciół, kumpli z lat szkolnych. Siła, urok i pieniądze. Ale też zemsta i brak przebaczenia. Bo nikt w tej historii nie wydaje się do końca tym dobrym i właśnie odgadnięcie motywów okazuje się jedną z najciekawszych rzeczy. W kryminałach Marininy lubię czytać o tym, jak pracuje Kamieńska- tym razem poszukuje informacji w Internecie, korzystając z dobrodziejstw współczesnej techniki, ale także uświadamia sobie swój wiek i nadchodzącą starość. Ale nadal wychwytuje to, co niewidoczne dla innych- umiejętnie uruchomiona reakcja łańcuchowa, oszustwo. A jej zawód wywiadowcy jest także oparty na kłamstwie. ,,Egzekucja w dobrej wierze" to obyczajowy kryminał o tym, że sprawiedliwości nie zawsze staje się zadość. Sugestywne tło społeczno-obyczajowe Rosji, na którym rozgrywają się kryminalne wątki, choć trochę także niepotrzebnych dłużyzn.
Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2016-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku, Mam,
Moje pierwsze spotkanie z Marininą uważam za udane. Z pewnością przeczytam inne książki tej autorki, by wyrobić sobie zdanie na temat poziomu. Od razu polubiłam Kamieńską i wcale nie odczuwałam, że to już emerytka. Zapał do pracy godny podziwu. Nie spodziewałam się, że z początku niezbyt składna historia znajdzie taki finał. Czterech przyjaciół złączyła tajemnica schowana w fundamentach. Ale czy ich przyjaźń ma na tyle silne fundamenty, by wytrzymać całe zamieszanie?
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2016-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Niemożliwe stało się faktem. Kamieńska jest na emeryturze. Wraz z Korotkowem wybierają teren pod budowę hotelu gdzieś na Syberii, a przy okazji rozwiązują sprawę kilku morderstw ekologów. Moim zdaniem to nie jest najlepsza powieść Marininy. Były ciekawsze.

To nie było moje pierwsze spotkanie z Anastazją Kamieńską. Chociaż nie czytam po kolei kolejnych tomów. Ale w niczym mi to nie przeszkadza.

W tym tomie Nastia jest na emeryturze i pracuje dla swojego dawnego przyjaciela. . Tym razem z Korotkowem leci na daleką Północ do Wierbicka. Oficjalnie sprawdza parcele, które chce kupić jej brat ale szybko wplątuje się w sprawę morderstw ekologów.

Podobało się. Marinina w bezlitosny sposób obnaża rosyjską mentalność. Śledztwo jest bardzo skomplikowane, utrudnianie przez wysoko postawionych ludzi, którzy, by osiągnąć swój cel, nie cofną się przed niczym. Bo, jak mówi główna bohaterka, pieniądze mogą załatwić wszystko.

Nie wszystkim może się spodobać, bo książka ma specyficzny klimat a bohaterowie nie są kryształowi. Ale warto po nią sięgnąć.

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2021-12-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Sztuka śmierci
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Sztuka śmierci

W teatrze „Nowa Moskwa” dochodzi do tajemniczego przestępstwa – napadu na L.A. Bogomolova, reżysera i dyrektora teatru. Śledztwo prowadzą...

Niezamknięte drzwi
Aleksandra Marinina 0
Okładka ksiązki - Niezamknięte drzwi

Podczas zdjęć do serialu w parku Sokolniki żona scenarzysty znika bez śladu, a kierowca ekipy filmowej zostaje zamordowany. Jak się okazuje, mężczyzna...