Ekologiczna zemsta

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2012-10-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-9328-417-7
Liczba stron: 248

Ocena: 4.69 (16 głosów)

Gdzie policja nie może... tam Malwina i Eliza z pewnością dadzą sobie radę! Tym dwóm energicznym niewiastom niestraszni są złodzieje i wandale. Bo najważniejsze to mieć plan. Zemsty oczywiście. Fakt, że czasem się sypie, lecz przy nieograniczonej inwencji mścicielek nawet najbardziej spalony plan potrafi dać zadziwiające efekty.

Efektem ubocznym lektury może być salwa śmiechu. Nie radzimy więc czytać tej książki w miejscu publicznym. Uprzejmie prosimy również nie informować napotkanych rzezimieszków o nowym wymiarze kary, ustanowionym przez bohaterki tej książki. Niech się gagatki na własnej skórze przekonają, cóż znaczy zemsta… ekologiczna

Kup książkę Ekologiczna zemsta

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Ekologiczna zemsta

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Chcę zdobyć,
Bardzo zabawna. Głównymi bohaterkami są przyjaciółki ze szkoły, które spotkały się po latach. Eliza i Malwina to kobiety z charakterem (przypominają mi ciotki z Chmielewskiej: "Studnie przodków", "Boczne drogi"), które nie mogą przejść obojętnie obok bandytyzmu i nieudolności systemu sprawiedliwości. Postanawiają więc, same wymierzać sprawiedliwość. Na litość nie może liczyć ani zwykły złodziejaszek ani osoby z tzw. "wyższych sfer". Jest zabawnie i ... ekologicznie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - JudytaZ
JudytaZ
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cudowna i bardzo zabawna książka opowiadająca o realiach życia w małym miasteczku. Dwie przyjaciółki Malwina i Eliza planują zemstę na złodzieju torebek ich zwariowany plan nadzoruje syn Elizy. Co z tego wyniknie sami się przekonajcie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Dwie niewiasty w średnim wieku Malwina i Eliza mają dość bezprawia i bezradności wymiaru ścigania. Obmyślają plan działania, plan zemsty, zemsty ekologicznej. Niezwykle odważne i śmiałe kobiety nie boją się niczego, ani nikogo. Mają niesamowite pomysły i plany, które pozwalają czytelnikowi "pokładać się" ze śmiechu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam, kolejne 52 książki 2013,
"Ekologiczna zemsta" doskonale wpasowała się w kategorię lekkiej i zabawnej powieści. Rzeczywiście nie jest to propozycja dla "wiecznie niezadowolonych ponuraków", jak czytamy na okładce. Jest to książka typowo babska, pokazująca kobiecy punkt widzenia. Książka szalona, zabawna i pozytywnie zakręcona. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/11/ekologiczna-zemsta-magorzata-j-kursa.html#more
Link do opinii
Avatar użytkownika - teano
teano
Przeczytane:2013-10-10, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2013,
Widać wyraźne wpływy Chmielewskiej, miejscami nawet zabawna, ale nieszczęściem autorki jest, że urodziła się PO Chmielewskiej. Naśladownictwo zawsze będzie o krok za oryginałem. Jak mówił Mistrz z Czarnolasu "nie kużden weźmie po Bekwarku lutniej"
Link do opinii
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
http://ksiazkapolapkach.blox.pl/2013/08/Ekologiczna-zemsta-Malgorzata-J-Kursa.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie - z takiego założenia wyszły bohaterki książki i wzięły sprawy w swoje ręce. Momentami uśmiałam się prawie do łez.
Link do opinii
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2021-03-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Nie jest to jakaś ambitna książka, ale można przeczytać w ramach rozrywki i odstresować się. Język pisarki bardzo prosty, denerwowały mnie ciągłe zdrobnienia i wiele innych rzeczy, ale finalnie lektura nie wypadła najgorzej. Podobała mi się bardziej od ostatnio czytanej powieści Rogozińskiego. 

Link do opinii

Rewelacyjna komedia, która na długo poprawia humor. Wybuchy śmiechu gwarantowane. Malwina i Eliza, rezolutne pięćdziesięciolatki, które z pewną pomocą, postanawiają walczyć z miejscowymi wandalami. Układają plan na ekologiczną zemstę. Chociaż nie wszystko idzie po ich myśli, nie poddają się i brną do celu. Gorąco polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem

Kot Belzebub - czarny jak noc charakter znany wam z "Nieboszczyka wędrownego" - powraca w wielkim stylu! Przysunęła się bliżej i przykucnęła. I wtedy...

Najlepsze jest najbliżej
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Najlepsze jest najbliżej

Aleksandra Dort – świetna lekarka, która zatraceniem się w pracy ukrywa pustkę w życiu osobistym, a zadziornością – strach przed odrzuceniem...

Zobacz wszystkie książki tego autora