Ekspedycja Kolitz


Tom 1 cyklu Ewa Zakrzewska
Ocena: 3 (2 głosów)

Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Cysterski klasztor w niemieckiej miejscowości Kolitz powoli popada w ruinę. Do zniszczenia kilkusetletnich murów starają się nie dopuścić przysłani z Berlina fachowcy, wśród których jest Otto Kleist. Młody historyk rusza śladem zmarłego przed laty ojca i rozpoczyna w Kolitz prywatne poszukiwania. Zamierza odkryć sekret budowli, podejrzewając, że ma on związek z rodzinną tragedią. Ponad sto lat później tropem tajemnicy sprzed wieków podąża kilkoro archeologów. Rozwiązanie zagadki wydaje się bliskie... Jednak nie tylko klasztor ma coś do ukrycia. Gdy teraźniejszość coraz mocniej splata się z przeszłością, bieg wydarzeń komplikują nietypowe zainteresowania poszukiwaczy, podjęte kiedyś błędne decyzje i kobieta, której trudno się oprzeć.

Informacje dodatkowe o Ekspedycja Kolitz:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2008-10-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375062298
Liczba stron: 328

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Ekspedycja Kolitz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Ekspedycja Kolitz - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Książka z serii lekkich, łatwych i przyjemnych -- do przeczytania w jeden wieczór. Zaliczyłabym ją do powieści sensacyjno-przygodowych w klimacie książek o Panu Samochodziku. Prolog i Epilog przenosi nas w lata 80. XIX wieku i aż prosi się, żeby tę historię nieco rozbudować. Akcja właściwa to lata współczesne i prace grupy archeologów w ruinach starego klasztoru w Kolicach. Trochę historii, trochę wątku miłosnego, trochę wątku awanturniczo-przygodowego, a wszystko napisane lekkim piórem. Miła odskocznia od poważniejszej lektury i nic poza tym.
Link do opinii

Taki Indiana Jones w polskim wydaniu i polskiej rzeczywistości. Mam też wrażenie, że książka podobna jest do książek Pana Zbigniew Nienackiego, w których wiele lat temu się zaczytywałam. Trochę nużąca, ale może to wynikało z tematyki i umiejscowienia akcji. Mam wypożyczone kolejne książki z cyklu więc przeczytam jednocześnie dając autorce kredyt zaufania, że kolejna pozycja bardziej mnie wciągnie.

Link do opinii
Inne książki autora
Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2
Katarzyna Rygiel0
Okładka ksiązki - Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2

ODKRYJ MOC PRAWDZIWEJ PRZYJAŹNI W SZALONYM ŚLEDZTWIE Wernisaż w poznańskim Muzeum Narodowym ma być wielkim wydarzeniem, a jest... wielkim wybuchem. Na...

Tarapaty
Katarzyna Rygiel0
Okładka ksiązki - Tarapaty

PRAWDZIWA PRZYGODA CZAI SIĘ TUŻ ZA ROGIEM Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy