Ekstaza. Lata 90. Początek

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Muzyka, filmy, seriale, teledyski, moda, media, idole i ikony, rewolucja w rytmie Smells Like Teen Spirit.

Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer, Courtney Love i Madonna. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Kurt, Eddie, Layne, Chris i Andy. Axl i Bono. Seattle i Sub Pop. Koszule w kratę i martensy. MTV Unplugged i Beavis i Butt-head. Pokolenie X i Samotnicy. Anna Gacek w szerokim kontekście - obejmującym politykę, gospodarkę, kulturę, społeczeństwo i historię - zatrzymuje kilkadziesiąt niezapomnianych momentów popkultury. To opowieść pełna anegdot i mało znanych faktów.

Ekstaza Anny Gacek to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Agent Cooper uwielbiał słodycze, Anna Wintour nienawidziła grunge'u, Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall, a skromna pracownica wytwórni płytowej z Seattle wkręciła ,,New York Timesa". To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii.

Były to czasy najlepsze i były to czasy najgorsze. Były to wspaniałe czasy.

Lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek.

Anna Gacek - dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady (do marca 2020 roku) związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem ,,W Tonacji Trójki", nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave'em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes. Obecnie, w autorskim cyklu podcastów ,,Rzeczy ulubione", rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury.

Ekstaza to jej pierwsza książka.

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Ekstaza. Lata 90. Początek

Opinie o książce - Ekstaza. Lata 90. Początek

Avatar użytkownika - suzuuhime
suzuuhime

Książka jest wartościowa i wciągająca. Zdecydowanie polecam starszym czytelnikom:)

Avatar użytkownika - suzuhime
suzuhime

Zachęcający opis. Z niecierpliwością czekam na premierę:)

Dosyć ciekawi mnie ta książka, a opis dodatkowo to potęguje. Właściwie nie wiadomo czego można się spodziewać po tej pozycji. Mam zamiar sięgnąć po nią tak szybko, jak to będzie możliwe i wtedy podzielić się szczerą opinią dotyczącą treści

Oszukany czas
Kinga Tatkowska