Elect

Tytuł oryginału: Elect
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka

Tom 2 cyklu Eagle Elite

Miłość za miłość. Życie za życie.

Nixon Abandonato dokonał wyboru. Teraz musi zapłacić za to wysoka cenę.

Tracey jest miłością jego życia, ale związek z nim sprawił, że stała się celem wrogów jego rodziny. Jedynym sposobem na utrzymanie jej przy życiu jest przekonanie świata, że znaczy dla niego tyle co nic.

Tracey Rooks zakochała się w synu odwiecznego wroga swoich bliskich. Jednak gdy Nix zaczyna pchać ją w ramiona swojego najlepszego przyjaciela, traci grunt pod nogami. Nieświadomy niczego Chase nawet nie przypuszcza, że jest tylko jednym z elementów układanki Nixona.

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Elect

Opinie o książce - Elect

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-09-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

Na drugi tom „Eagle Elite” przyszło nam czekać aż rok. Przyznam, że byłam zniecierpliwiona. Ogromnie chciałam dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Nixona, Tracey i Chase. Ten niebanalny trójkąt stworzył niebezpieczną i oryginalną historię miłosną, która sprawi, że Wasze serca zadrżą i zapłoną.

Tracey Rooks nareszcie odkryła skąd pochodzi i gdzie tak naprawdę trafiła. A trafiła w sam środek mafijnej wojny. Do tego oddała swoje serce synowi odwiecznego wroga swojej rodziny. Nixon okazał się jednak zupełnie inny niż się spodziewała. Owszem jest niebezpieczny i tajemniczy, ale tylko on kocha ją ponad życie. Dosłownie! Młody mężczyzna zrobi wszystko, aby ocalić miłość swojego życia. Nie zawaha się nawet pchnąć ją w ramiona swojego najlepszego przyjaciela. Chase podejmuje z Nixonem niebezpieczną grę. Ale dla niego to nie tylko walka o życie Trace ale również o jej serce. Tylko czy Chase poświęci przyjaźń z Nixonem dla dziewczyny, która stała się celem mafijnych porachunków? Kogo wybierze Trace? Czy Nixon zdoła wszystkich uratować i rozwiązać tajemnice śmierci rodziców Tracey? Jedno jest pewne, wszyscy znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

„Elect” jest świetną kontynuacją historii, którą poznaliśmy już w „Elicie”. Znamy już reguły gry, znamy stawkę oraz graczy. Rachel Van Dyken prowadzi fabułę z wyczuciem i klasą. Pomału przedstawia wszystkie wątki, które splatają się w idealną całość. Narrację w książce oddaje męskiemu gronu. I tak z punktu widzenia Nixona, Chase i Phoenixa wkraczamy w świat mafii. Ciekawie było poznać tę historię ich oczami, ale szczerze powiem zabrakło mu w tym Trace. Chętnie dowiedziałabym się, co ona czuła i jak postrzegała tę całą trudną i skomplikowaną sytuację. Niemniej jednak historia mi się podobała. Nie obyło się bez zaskoczeń i wzruszeń. Było też zabawnie i namiętnie. Podsumowując „Eagle Elite” to jedna z bardzo dobrze zapowiadających się serii mafijnych. Z niecierpliwością czekam na dalsze części. Coś czuję, że Rachel Van Dyken ma nam jeszcze wiele do opowiedzenia…

Wreszcie!! Nie mogłam się doczekać na tą część. Tym bardziej że tak tajemniczo pierwsza się skończyła. Jestem zachwycona tą książką. Świetnie napisane intrygi, bardzo wciągające. Byłam mega zła kiedy Nixon pchał Tracey w ręce swojego przyjaciela dla jej bezpieczeństwa. Kurde koleś ją bardzo kochał ale poświęcał swoją miłość nad jej szczęście i bezpieczeństwo. Trudno znaleźć takiego faceta. Szkoda że to postać z książki.

Jest tu dużo przemocy, przeleje się wiele krwi i oczywiście jest dużo namiętności ale na szczęście tą książką kończy się szczęśliwie dla Nixona i Tracey pomimo tego że mieli bardzo wyboistą drogę. Teraz czas na Chase'a. Ale o nim w kolejnym tomie.

„Elect” to drugi tom serii Eagle Elite, i w moim odczuciu znacznie lepszy niż poprzedni! Przede wszystkim przez wzgląd na to, że tym razem historia opowiedziana jest z szerszej perspektywy, oprócz głównego wątku dotyczącego Nixona i Tracey, dochodzi kilka pobocznych, w których bohaterowie drugoplanowi znacznie namieszają. Dzięki temu, po raz kolejny nie otrzymujemy schematycznej historii, jest bardziej tajemniczo i intrygująco, niż w „Elicie”. Bohaterowie, których mogliśmy poznać w poprzednim tomie, ciągle się rozwijają. Teoretycznie pozostają sobą, a jednak na wielu płaszczyznach zmienia się ich sposób postępowania, myślenia. Decyzje, które musieli podjąć wywołują mnóstwo emocji. Nie zawsze były dla mnie zrozumiałe, ale w końcu nie są to postacie wyidealizowane, co na swój sposób nadało autentyczności historii. Zaufanie odgrywa tutaj naprawdę dużą rolę i wielokrotnie jest ono testowane, przez co w pewnym momencie sama zaczęłam wątpić w to, komu tak naprawdę można zaufać, i kto w tym wszystkim jest dobry a kto zły. Na każdym kroku czytelników czekają zaskakujące zwroty akcji, i chociaż wiele się wyjaśniło, to Rachel van Dyken zadbała o to, by uspokoić nasze umysły tylko na chwilę, a następnie dostarczyła mnóstwo kolejnych zagadek, przez co finalnie zostawiła nas z mnóstwem kłębiących się w głowie pytań. Dlatego też, z niecierpliwością będę czekać na kolejny tom.

Avatar użytkownika - Lenka83
Przeczytane:2020-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wstyd
Rachel van Dyken0
Okładka ksiązki - Wstyd

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college’u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć...

Elita
Rachel van Dyken0
Okładka ksiązki - Elita

Początek gorącej serii pełnej tajemnic i niebezpiecznych mężczyzn! Tracey Rooks wygrywa stypendialną loterię, dzięki czemu może rozpocząć naukę w prestiżowej...

Dom marionetek
Natasza Socha