Elektra

Autorka bestsellerowej Ariadny zachwyca kolejnym retellingiem greckiego mitu. Powieść Elektra była nominowana do nagrody Goodreads Choice Awards 2022 w kategorii Best Fantasy.

Opowieść o kapryśnej woli bogów, klątwach i trzech kobietach, które pragną zmienić swoje przeznaczenie

Wojna trojańska zbliża się do końca. Zwycięski Agamemnon już wkrótce przypłynie do domu. Jednak w Mykenach niewiele osób cieszy się z powrotu władcy. Klitajmestra, małżonka króla, zrobi wszystko, by uniknąć losu ciążącego na przeklętym rodzie Arteuszy. Nie chce, by makabryczne czyny jej męża zniszczyły życie i jej.

Przybycie Agamemnona raduje za to jego córkę, Elektrę. Kocha ojca bezgranicznie i pragnie uchronić go przed losem, który szykuje mu matka ze swoim kochankiem. Ale czy siła i odwaga Elektry, w której żyłach płynie krew przodków pełna przemocy i zemsty, wystarczą, by stawić czoło wszechwładnym bogom i okrutnym mężczyznom? Na statku z Agamemnonem przybywa też Kassandra - branka, trojańska księżniczka, potrafiąca przewidywać przyszłość...

Opowieść o kobietach, które kochają, nienawidzą i ranią na równi z mężczyznami.

Informacje dodatkowe o Elektra:

Elektra - opinie o książce

Avatar użytkownika - baska
baska
Przeczytane:2024-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka jest retellingiem mitologicznym opowiadającym o starożytnej Grecji.
W książce poznajemy historię z trzech perspektyw : Klitajmestry – żony Agamemnona , ich córki Elektry oraz Kassandry – trojańskiej księżniczki, branki, potrafiącej przewidywać przyszłość. Przyszłość w którą nikt nie wierzył, a oto się wydarzyła wojna trojańska..

📚Właśnie w czasie jej trwania toczy się akcja książki, jednak pokazana jest ona z perspektywy nie politycznych potyczek i wojów, ale właśnie oczami tych trzech niewiast.

📚Autorka fantastycznie zbudowała te postacie. Dała im ogrom emocji, dzięki którym rozumiemy ich decyzje(chociaż nie zawsze się z nimi zgadzałam).
Każda z kobiet jest pełna odwagi i obdarzona silnym charakterem, a przede wszystkim nie zgadzająca się z swoim losem. Pragną zmienić swoje przeznaczenie, za wszelką cenę , nie patrząc na konsekwencję swoich czynów. Ale czy przeznaczenie można zmienić?

📚Wątek Klitajmestry i Elektry był dla mnie wyjątkowo ciekawy. Zwłaszcza, że można było go zobaczyć oczami każdej z nich. Ta pierwsza zrozpaczona matka po stracie córki, pragnie zemsty, a nawet zatraca się w tym pragnieniu i Elektra druga z jej córek, która ponad wszystko kocha swojego ojca i przyczynę zgryzoty matki.

📚Jest to bardzo „soczyste” spotkanie z mitologią, czyta się bardzo szybko ze względu na umiejętne budowanie napięcia i brak monotonnych momentów.

Ariadna
Jennifer Saint0
Okładka ksiązki - Ariadna

Kobiety. Córki. Siostry. Zdrajczynie. Zdradzone. Kochanki. Matki. Ariadna i Fedra, kreteńskie księżniczki i córki króla Minosa, dorastają w pałacu, słysząc...