Elementarz dla rodziców

Wydawnictwo: Rosikon Press
Data wydania: 2017-11-15
ISBN: 978-83-62981-45-8
Ilustracje: Tomasz Korzewski

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach – łatwe czy trudne? Mamy niemal nieograniczony dostęp do wiedzy i przeróżnych udogodnień, a jednocześnie nie wiemy, jak radzić sobie z nowoczesnymi technologiami i zagrożeniami współczesności. Podpatrujemy, jak robią to w innych krajach, szukamy nowych systemów pedagogicznych, wierzymy w jedynie słuszne najnowsze trendy w wychowaniu. Na próżno.

A może by tak... wrócić do źródeł? Sięgnąć do tradycji i wartości, które nigdy się nie starzeją? Rozpocząć od elementarza?

„Elementarz dla rodziców” Jacka Mycielskiego może być przewodnikiem zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i tych zmęczonych, sfrustrowanych, szukających pomocy i wskazówek.

Napisany w formie lekkiego poradnika, przejrzyście opracowany, w krótkich, pełnych dowcipu rozdziałach porusza bardzo życiowe tematy. Podaje konkretne przykłady, sytuacje i sposoby rozwiązywania problemów, oparte na osobistych doświadczeniach z życia rodziny autora.

Jacek Mycielski przedstawia się czytelnikom jako mąż, ojciec trójki dzieci i dziadek dwanaściorga wnucząt. W „Elementarzu...”, czerpiąc z własnego doświadczenia i sukcesów w wychowaniu, podpowiada, w jaki sposób można lepiej zrozumieć dziecko, zadbać o jego dobro, ale również swoje – rodzica – i całej rodziny.

Książka odpowiada na wiele pytań i radzi, jak postępować ze swoim dzieckiem, kiedy jest niemowlakiem, przedszkolakiem, pierwszoklasistą, a także nastolatkiem. Znajdziemy w niej nie tylko dużo praktycznych porad, lecz także osobistych wspomnień, co czyni ją bardzo wiarygodną i pasjonującą lekturą. Zawiera oryginalne fotografie z albumów rodzinnych autora, urozmaicone nowoczesną grafiką.

Głównym celem „Elementarza...” jest przekazanie uniwersalnych zasad, przypomnienie zapomnianych podstaw wychowania, a przede wszystkim powrót do tradycji i kultury, których w naszym zabieganym życiu coraz bardziej brakuje.

Kup książkę Elementarz dla rodziców

Wśród tysięcy poradników dotyczących wychowania dzieci trudno znaleźć taki, z treścią którego w stu procentach będziemy się zgadzać. Niektóre publikacje prezentują nowoczesne, nieznane naszym rodzicom modele wychowawcze, inne, zagraniczne proponują „wynalazki", których nijak nie da się zastosować w naszej kulturze czy realiach społecznych. Okazuje się, że czasami wystarczy zbiór rad kogoś zwyczajnie i po ludzku doświadczonego w dziedzinie wychowania – rozsądnego rodzica, który choć zdaje sobie sprawę z błędów, jakie popełnił, tak naprawdę wypuścił w świat w pełni ukształtowane, samodzielne potomstwo. W takim właśnie duchu utrzymana została publikacja wydawnictwa Rosikon Press Elementarz dla rodziców Jacka Mycielskiego. Jasne zasady, konsekwencja, szacunek do ludzi, wiary i ustalonych reguł, ogromne pokłady miłości oraz umiejętne kierowanie dziecka ku samodzielności - to hasła-klucze, jakie odkryjemy na kartach Elementarza dla rodziców. A ponieważ mamy do czynienia właśnie z elementarzem, to wszystkie zasady, wypracowane na przestrzeni lat przez Jacka Mycielskiego, ojca trójki dzieci, opisane są w sposób jasny, prosty i przystępny. Rozdziały dotyczące kolejnych zagadnień (okresu niemowlęctwa, nauki podstawowych zasad - np. sprzątania, słuchania poleceń rodziców, życia w społeczeństwie itd.) są krótkie i stanowią kwintesencję ...

Opinie o książce - Elementarz dla rodziców