Elf wszechmogący

Elf to pies, którego pokochała cała Polska. W każdym tomie swoich przygód pies wraz ze Swoimi natykają się w kryminalno-detektywistyczną zagadkę i otwierają śledztwo.

Tym razem na początku upragnionego urlopu nad morzem ktoś kradnie pensjonat, w którym Elf ze Swoimi mieli mieszkać. W kolejnym mieszka szemrane towarzystwo, a po okolicy plącze się szajka, która obrabowała muzeum bursztynu. Elf ze Swoimi natychmiast angażują się w tę sprawę.

Przeczytajcie o przezabawnym i mrożącym krew w żyłach urlopie Dużego, Młodego i Elfa, psa o gołębim sercu.

Informacje dodatkowe o Elf wszechmogący:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2020-02-17
ISBN: 9788382080421

Kup książkę Elf wszechmogący

Elf wszechmogący - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2018-06-26,

Kilka dni po udanej akcji odbicia Elfa (i nie tylko) z rąk przestępców, Dużemu i Młodemu udaje się wreszcie wyruszyć na zasłużony urlop nad morzem. Jednak nawet w snach nie przypuszczali jaka niespodzianka czeka na nich w Dziwnówku! Niewiarygodna, zaskakująca i absurdalna wręcz kradzież... pensjonatu, w którym mieli nocować! Ale to nie wszystko... Nasi bohaterowie zamieszkali w innym ośrodku, co wcale nie spowodowało, iż mieli spokojny urlop - zasłyszana przez Marcina przez otwór wentylacyjny rozmowa sąsiadów, okazała się początkiem wielkiej afery - takiej z przestępcami, kradzieżami i oddechem policji na karku. Jaką rolę w wydarzeniach odegra Elf? Czy uda się ująć sprawców wszystkich kradzieży?

"Elf wszechmogący" jest jeszcze bogatszy w emocje niż "Elfie, gdzie jesteś?"!

Autor zadbał nie tylko o napięcie, ale również o humor (przygoda z obłąkaną pralką czy tuptającymi kaktusami to tylko niewielki ułamek przekomicznych sytuacji) i urozmaicenie w postaci naprzemiennej narracji - rozdziały, w których poznajemy punkt widzenia Elfa lub Marcina są zapisane odmiennymi czcionkami. Zdziwicie się zwłaszcza czytając przemyślenia psa... Ciekawe czy nasze czworonogi naprawdę tak postrzegają otaczający świat...

Podsumowując - seria Marcina Pałasza o psie Elfie, jest mądrą i zabawną historią o przyjaźni i walce dobra ze złem. Pełna kryminalnych spraw opowieść, niosąca jednocześnie wiele mądrych, życiowych prawd i ujmująca humorem każdego czytelnika - niezależnie od wieku! To książka również o talencie terapeutycznym Elfa z iście fenomenalnym zakończeniem tej detektywistycznej historii. Gorąco polecam

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2018/04/marcin-paasz-elfie-gdzie-jestes-elf.html

Wspaniała jest ta seria o Elfie. Jakże miło czytać prawdziwie mądrą książkę, pokazującą miłość do zwierząt i świat widziany ich oczami. Dzięki temu dzieciaki uczą się, że domowi pupile też są żywymi istotami i mają swoje uczucia. Historia Elfa może tez być wskazówką, że w schronisku znaleźć można prawdziwego, psiego przyjaciela i warto wziąć pod uwagę taką opcję, przy okazji decydowania się na domowego pupila. więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/10/elf-wszechmogacy-marcin-paasz.html
Elf i dom strachów
Marcin Pałasz0
Okładka ksiązki - Elf i dom strachów

Duży i Młody pachną przygodą! Sprzęt do wykrywania duchów spakowany, walizka pogryziona - można jechać do Jasiennika! Jednak szybko okazuje się...

Powrót do Krainy Potworów
Marcin Pałasz0
Okładka ksiązki - Powrót do Krainy Potworów

Irek, Bulbon, Bartek i Albert- mieszkańcy Krainy Potworów - wracają! Wciąż mieszkają na skraju Mrocznego Lasu i wciąż są tak samo urocze i zwariowane...