Elita zabójców

Pełna napięcia, oparta na faktach powieść sensacyjna. Podczas krwawej rebelii plemion w Omanie w walkach z jednostkami Brytyjskich Sił Specjalnych SAS, wspierającymi wojska sułtana, ginie czterech synów lokalnego szejka. Szejk, który zgodnie z plemienną tradycją musi dokonać zemsty na ludziach winnych śmierci synów, wynajmuje grupę zawodowych zabójców. W różnych miastach świata szukają oni członków SAS walczących przed laty w Omanie. Tymczasem na trop zabójców wpada tajna, nieformalna jednostka SAS. Rozpoczyna się emocjonująca gra...\r\nPowieść Fiennesa stała się podstawą scenariusza filmu akcji pod tytułem „Killer Elite” w reżyserii Gary’ego McKendry’ego z udziałem takich gwiazd, jak Jason Statham, Clive Owen i Robert De Niro.\r\n

Informacje dodatkowe o Elita zabójców:

Wydawnictwo: Magnum
Data wydania: 2011-06-29
ISBN: 978-83-89656-72-8

Kup książkę Elita zabójców

Elita zabójców - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-06-23, 52 książki 2013, Mam,
Mieszkający w Omanie szejk jest zmuszony opuścić ojczyznę, gdyż nie dopełnił swoich obowiązków - nie zrealizował zemsty rodowej (thaa'r), nie pomścił swoich czterech synów, którzy byli członkami lewicowej partyzantki i zginęli w walkach z siłami rządowymi wspomaganymi przez Brytyjczyków. Szejk wyjeżdża z Omanu z całą rodziną, jednak po paru latach okazuje się, że jest śmiertelnie chory i przed śmiercią postanawia załatwić zaległą sprawę, a tym samym w przyszłości umożliwić swoim dzieciom bezpieczny powrót do kraju. W tym celu wynajmuje płatnego zabójcę, który ma odnaleźć i zlikwidować morderców jego synów.Akcja książki toczy się przez kilka lat i została oparta na faktach. W latach 80. tajna brytyjska organizacja, w skład której wchodzili głównie byli żołnierze Brytyjskich Sił Specjalnych SAS, zaczęła podejrzewać, że te same osoby zabijają byłych żołnierzy SAS, którzy stacjonowali w Omanie w czasie walk z partyzantami nazywanymi adu. O wiarygodności "Elity zabójców" świadczy przede wszystkim fakt, że autor sam był żołnierzem SAS i przebywał w Omanie, dlatego doskonale orientuje się w historii, kulturze i zwyczajach tego państwa."Elita zabójców" nie jest typową książką sensacyjną, czyli czystą fikcją, którą "połyka się" na raz, właśnie ze względu na mnogość wątków historycznych i kulturowych, które moim zdaniem stanowią największą zaletę tej książki. Czytelnik ma wrażenie, że autor oprowadza go po egzotycznym kraju, pokazuje mu jego przyrodę i mieszkańców w bardzo burzliwych czasach. Owszem, książka trzyma w napięciu (także ze względu na świadomość, że te wydarzenia miały miejsce naprawdę), ale uważam, że największą zaletą "Elity" są fragmenty retrospektywne i dygresje, które mimo iż spowalniają akcję utworu, sprawiają, że nie jest on tylko jedną z wielu powieści sensacyjnych na półce w księgarni. Na podstawie "Elity zabójców" powstał film z Clive'em Owenem i Robertem de Niro. Natomiast tym, co mnie ostatecznie przekonało do wystawienia książce wysokiej oceny jest konstrukcja postaci - żadna z nich nie jest czarno-biała, tylko dobra lub tylko zła. Autor podaje wątki biograficzne, informacje z życia osobistego ludzi z grupy zabójców, dzięki którym możemy spojrzeć na nich z różnych perspektyw. Polecam !
Avatar użytkownika - ulvang
ulvang
Przeczytane:2012-12-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Sensacja w najlepszym wydaniu.
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-10-12, Ocena: 5, Przeczytałem,
Nieźle napisana, w stylu dość oszczędnym, nieomal reporterskim historia rywalizacji tajnej organizacji byłych żołnierzy SAS i grupy płatnych zabójców. Autor, kiedyś żołnierz SAS, wie o czym pisze i właśnie fragmenty odnoszące się do spraw wojskowych są zarówno wiarygodne jak i najbardziej emocjonujące. Zaciekawia spora dawka mało znanej nam historii (wojska brytyjskie w Omanie, źródła rewolucyjnych niepokojów w tym kraju). Chwilami autora mocno ponosi fantazja, a zbiegi okoliczności stają się niepokojące. Słabe są też sylwetki psychologiczne postaci, ale nie one są głównym obiektem powieści. Film, który właśnie wchodzi na ekrany kin - zgodnie z opisem jego dystrybutora - wydaje się, jak to często bywa, być "lekko oparty" na powieści. Z pewnością wziął od niej tytuł.