Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja. Tom 3

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn znowu w drodze! Malownicze biało-czerwone domki, kapryśna pogoda, jeziora pełne ryb, kiszone śledzie i cynamonowe bułeczki – to znak, że następnym przystankiem jest Szwecja.

Kiedy w centrum Sztokholmu przyjaciele spotykają sobowtóra Pippi Pończoszanki, a potem w tajemniczych okolicznościach znikają ich zapasy, zaczyna się nowa tajna misja, która prowadzi wprost do magicznego świata Astrid Lindgren. Członkinie Tajnego Klubu wraz z Frankiem i Luckiem zapraszają na spotkanie z Ronją – córką zbójnika, zwiedzanie Willi Śmiesznotki, zabawę w największym szwedzkim parku rozrywki, wspólne wędkowanie i… bliskie spotkanie z łosiami. Zapowiada się MEGAWYPRAWA!

Informacje dodatkowe o Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja. Tom 3:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja. Tom 3
Tłumaczenie: -
Ilustracje:Magdalena Babińska

Kup książkę Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja. Tom 3

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja. Tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-04-17, 26 książek 2022,

Emi i Tajny Klub Super Dziewczyn powraca.
Tym razem ich przystankiem będzie Szwecja - kraj z malowniczymi biało-czerwonymi domkami, kapryśną pogodą jeziorami pełnymi ryb, kiszonymi śledziami i moimi ukochanymi cynamonowymi bułeczkami.

Przygoda klubu rozpoczyna się w centrum Sztokholmu, gdzie przyjaciele spotykają sobowtóra Pippi Pończoszanki, a potem ich zapasy znikają w tajemniczych okolicznościach. Zaczyna się tajna misja która prowadzi do magicznego świata Astrid Lindgren. Członkinie Tajnego Klubu wraz z Frankiem i Luckiem zapraszają na spotkanie z Ronją - córka zbójnika, zwiedzanie Willi Śmiesznitki, zabawę w zajwiekszym szwedzkim parku rozrywki, wspólne wędkowanie i bliskie spotkanie z łososiami. To będzie mega wyprawa!

Na końcu znajdziemy Ordliste, czyli słowniczek ciekawych wyrażeń szwedzkich - bardzo przydatny, jeśli planujecie wycieczkę do Szwecji :)

A ja Wam życzę "Ha en bra dag!"

"Dookoła świata" to pełna przygód i ciekawostek seria książek dla młodszych czytelników. Polecam poprzednie części: Wyprawę do Kalifornii i do Nowego Jorku.
Ciekawa jestem, gdzie Emi pojedzie następnym razem.
Może Francja?

A jeżeli jeszcze nie znacie jeszcze serii Dookoła Świata, polecamy wam ją serdecznie. Znajdziecie w niej nie tylko wiele informacji o ciekawych miejscach, ale także ciepłe i zabawne historie grupy przyjaciół.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-04-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka wyrusza w podróż do Szwecji. Mamy możliwość towarzyszyć im w tej podróży i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego kraju. Nie obejdzie się bez zagadki, która nie da im spokoju do ostatniego dnia wycieczki. To sobowtór Pippi Pończoszanki sprawi, że będą ją podejrzewali m.in. o zaginięcie zapasów. Zwiedzimy z nimi muzea, największy szwedzki park rozrywki, dowiemy się wielu interesujących informacji na temat łosi, które w większej ilości zamieszkują ten kraj.
Książeczka jest małym przewodnikiem po Szwecji i jest to świetna forma przekazania wiedzy dzieciom, których interesuje temat krajów świata. Na samym początku znajdziemy zbiór informacji o Szwecji, miejscach, które warto zwiedzić, a na końcu mały słowniczek, w którym jest kilka zwrotów po szwedzku.
To było moje pierwsze spotkanie z Emi i Tajnym Klubem Superdziewczyn, moich dziewczynek również, i uważam je za udane. Co prawda nie spodziewałam się czarno białych ilustracji, ale to nie przeszkadzało w pozytywnym odbiorze przygód Emi, jej koleżanek i kolegów. Emi zwraca się bezpośrednio do czytelnika i jest to przyjemna forma, ponieważ ma się wrażenie, że przyjaciółka opowiada nam o swoich przygodach. Poruszony jest temat ekologii, która jest bardzo ważna w tym skandynawskim kraju. Historia ta uczy, że z każdym problemem, większym czy mniejszym, można sobie poradzić. Jestem mile zaskoczona, iż książeczka Emi ma pozytywne przesłanie i uczy.
Z przyjemnością mogę polecić "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja". Zainteresuje niejednego młodego czytelnika, a przy wspólnym czytaniu rodzice mogą odświeżyć pewne informacje, czy też dowiedzieć się czegoś nowego. Może historia Emi i jej przyjaciół sprawi, że zapragniecie odwiedzić ten kraj? Oby tak było.

W kolejnej książce Emi wraz z przyjaciółmi wyruszają w podróż aż do Szwecji. Będą odkrywać kiszone śledzie, spotykają sobowtóra Pippi Pończoszanki, zwiedzą wiele wspaniałych miejsc. Jednak to nie wszystko. Ich zapasy znikają i nikt nie wie, jak to się stało. Pora na kolejne śledztwo. Do czego ono doprowadzi? Co odkryją? Jakie przygody czekają na nich w Szwecji?

To trzeci tom z nowej serii o Emi, w której wraz z przyjaciółmi odwiedzają różne zakątki świata. Tak jak poprzednie dwa, tak i ten okazał się świetny. Nie tylko bawi, ale i uczy. Wraz z bohaterami dziecko wyrusza do Szwecji, poznaje różne zabytki, historię i wiele ciekawostek, a przy tym doskonale się bawi.

Tekst jest ciekawy i zrozumiały dla dziecka, a to sprawia, że z przyjemnością ją czyta.

Ilustracje są ciekawe, czarno białe, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

W książce znajdziemy mapkę Szwecji, a także słowniczek z wyrażeniami typowymi dla tego miasta.

,,Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja" to świetna książka, z którą dziecko nie tylko będzie się doskonale bawić, ale również poszerzy swoją wiedzę. My Emi uwielbiamy i z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Jeżeli angażujesz się w naukę i czerpiesz z niej radość, wszystko idzie dwa razy szybciej".

Mama Emi ukończyła podyplomowe studia biznesowe. Najbliżsi zorganizowali przyjęcie, na które zaprosili przyjaciół. Uczestnicy przebrali się w postacie z różnych stron świata i przynieśli potrawy charakterystyczne dla państw, które prezentowali. Emi przygotowała dla mamy super kartkę, a tato niespodziankę w postaci biletu, dla całej rodziny, na wyprawę do europejskiego państwa. Jakiego - miała zadecydować mama dziewczynki.
Na przyjęciu Emi ogłosiła, w trybie pilnym, zebranie klubu. Dzieci naradzały się jak przekonać rodziców, aby cały klub wybrał się na tę wyprawę. Jak się zapewne domyślacie udało się i Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka poleciał do Szwecji.
Kapryśna pogoda, pyszne cynamonowe bułeczki, zabawa w największym, szwedzkim parku rozrywki, zwiedzanie muzeum ABBY, bliskie spotkanie z łosiami i... kolejna tajna misja, to tylko cząstka tego, co znajdziecie w tej książce.

Ta seria pobudza w czytelnikach ciekawość świata i chęć do jego poznawania.
Na początku książki, tytułem wstępu, autorka przybliża czytelnikowi Szwecję. Opisuje ten kraj, co jest bardzo ciekawe.
Bohaterowie borykają się z problemami współcześnie żyjących dzieci oraz interesują się bieżącymi sprawami, np. ekologią, dlatego uważam, że to ,,książka na czasie". Poza tym książka uczy, że zawsze udaje się pokonać trudności, które się pojawiają oraz że należy współpracować i szanować się. Pokazuje, że w przyjaźni jest siła oraz że należy być otwartym na nowe znajomości.
Książka napisana jest przystępnym językiem, takim jakiego używają młodsi czytelnicy. Jeśli został użyty w tekście trudny wyraz, to na dole strony wyjaśnione zostało jego znaczenie.

PS. Co kryje się pod określeniem ,,3K"? Przeczytanie książki pozwoli Ci to odkryć.

To będzie wyjątkowa eskapada! Przygotuj się na nią już dziś.
Polecam i namawiam do jej przeczytania.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14

Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka dołącza do klubu miłośników zwierząt i bierze udział w akcji poszukiwania domów dla bezdomnych kotów...

Jaga Czekolada. Baszta czarownic. Audiobook
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki -  Jaga Czekolada. Baszta czarownic. Audiobook

Witajcie w Pierwszym Świecie, gdzie rządzą nowe technologie, a mieszkańcy tak bardzo upodobnili się do siebie, że trudno o dwie różne osoby. Tutaj mieszka...