Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry! Tom 13

Już dość siedzenia w czterech ścianach! Tajny Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka planuje wyrwać się z miasta, zaczerpnąć świeżego powietrza i aktywnie spędzić czas. Kiedy tylko nadarza się okazja, przyjaciele wylogują się ze zdalnej szkoły i pod wodzą profesora Kaganka wyruszają na górski rajd. Ucieczka od cywilizacji zakończy się nową tajną misją! Emi, Franek, Flora, Faustyna i Aniela z pomocą Lucka i Czekolady wpadną na trop uwięzionej owieczki i pomogą zabłąkanym turystom! Pakujcie plecaki, ubierajcie się na cebulkę i - hej! - ruszajcie na szlak z tajnym klubem!

Informacje dodatkowe o Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry! Tom 13:

#EmiITajnyKlubSuperdziewczyn
@agnieszkamielech_autor
Ilustracje: Magdalena Babińska
@wydawnictwo_wilga

Jedziemy w góry razem z Emi.
Tajny Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka planuje wyrwać się z miasta i wyruszają w górski rajd. Razem z nimi wyruszamy - pakujemy plecaki, ubieramy się ciepło i ruszamy na szlak. Bo przecież ile można siedzieć na lockdownie i uczestniczyć w zdalnych lekcjach? Powiem Wam szczerze, że już trochę miałam dość i cieszę się, że wróciłam już do szkoły.
A tak w ogóle to jeszcze nigdy nie byłam w górach, ale dzięki Pani Agnieszce mogłam się wybrać razem z Emi i jej przyjaciółmi. i Była to fantastyczna przygoda.

„Pędzimy przed siebie i eksploatujemy planetę, to nie może trwać w nieskończoność”. Czas izolacji i zdalnego nauczania minął. Nareszcie Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka mógł wyjść z domów i mieszkań i cieszyć się spotkaniami off-line. Tata Flo przygotował dla członków niespodziankę. Zbudował nową tajną bazę. Klub był nią zachwycony. Zaś profesor Kaganek zaproponował wyprawę w góry. Wszyscy byli za, ponieważ każdy tęsknił za świeżym powietrzem, aktywnością i oczywiście przygodą. Emi, Franek, Flora, Faustyna, Aniela oraz Lucek wraz z rodzicami cieszyli się z udziału w górskim rajdzie oraz możliwości zobaczenia „parku ciemnego nieba”. Do wyprawy bohaterowie mieli trzy tygodnie. Nie zmarnowali tego czasu. Planowali, co zabiorą ze sobą, przechodzili „szkolenie NASA”, a także poprawiali swoją kondycję, bo czas pandemii niekorzystnie na nią wpłynął. Tradycją stały się już tajne misje. Jakie tym razem one będą? Nie zdradzę. Jeśli jesteś ciekawy to zapraszam do przeczytania książki. Bardzo lubię tę serię. Chodź bohaterka „nie rośnie” wraz ze mną to zawsze z ogromną sympatią sięgam po kolejny tom. To książka, która zawiera dużą dawkę wiedzy na temat ekologii i ochrony przyrody. Dowiedzieć się z niej można m.in., na czym polega „idea zrównoważonej florystyki” i poczta balkonowa oraz co należy ze sobą zabrać na wyprawę w góry. Poza tym jest bardzo pozytywna. Promuje przyjaźń, otwartość, życzliwość, współpracę, niesienie pomocy… Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Podpowiada, co robić, aby się nie nudzić, bo hasło Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka brzmi „Nigdy więcej nudy”. Wypada mi powtórzyć za autorem „pakujcie plecaki, ubierajcie się na cebulkę i – hej! – ruszajcie na szlak z tajnym klubem!” i dodać od siebie – nie będziecie żałować ani minutki spędzonej z tą książką w rękach.

Bohaterowie wracają do spotkań po pandemii. Spragnieni przygód planują kolejną wyprawę. Po intensywnych przygotowaniach biorą udział w górskim rajdzie. Świetnie się bawią. Dowiadują się też o rezerwacie, w którym chroni się naturalną ciemność.

Cała seria jest godna uwagi.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka księga przygód
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka księga przygód

Trzy książki w jednym tomie! Wielka księga przygód ulubionej bohaterki dziewczynek Emi mieszka z rodzicami na drugim piętrze w domu Na Bateryjce...

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki. Tom 14

Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka dołącza do klubu miłośników zwierząt i bierze udział w akcji poszukiwania domów dla bezdomnych kotów...